Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Książę Filip: generał brygady w Siłach Obronnych Nowej Zelandii, wybrany spośród czterech zamorskich przedstawicieli wojskowych

Dwóch Nowozelandczyków odegrało ważną rolę wśród nielicznych zagranicznych gości Pogrzeb księcia Filipa.

Siły obronne bsztywny Luffy Hayward był jednym z czterech zagranicznych przedstawicieli wojskowych zaproszonych do służby.

Hayward miała na sobie kurtkę kahu huruhuru, stojąc w Horseshoe Cloister w Windsorze, podczas gdy trumna księcia Filipa dotarła do kaplicy św. Tył Land Rovera.

W oświadczeniu Hayward powiedziała: „Jestem w pełni świadomy honoru, jaki został mi przyznany jako przedstawiciel Sił Obronnych Nowej Zelandii w Wielkiej Brytanii w tych trudnych czasach”.

Czytaj więcej:
* Na zdjęciach: Refleksje na temat królewskiego pogrzebu w czasie pandemii
* Książę Filip został pochowany na niezrównanym królewskim pogrzebie
* Śmierć księcia Filipa: 30 gości zostało potwierdzonych na pogrzebie zmarłego księcia Edynburga

Pogrzeb księcia Filipa był jego odzwierciedleniem Głębokie więzi wojskowe, Jako honorowy dowódca wielu jednostek i jako weteran wojenny. Czterech doradców obrony z Kanady, Australii, Nowej Zelandii oraz Trynidadu i Tobago zostało poproszonych o obecność w procesji przed pogrzebem.

Członkowie rodziny królewskiej podążają za trumną księcia Filipa, który przybył do kaplicy św. Jerzego na swój pogrzeb 17 kwietnia.

Justin Thales / AP

Członkowie rodziny królewskiej podążają za trumną księcia Filipa, który przybył do kaplicy św. Jerzego na swój pogrzeb 17 kwietnia.

W kościele urodzony w Nowej Zelandii Nick Madden również uczestniczył w pogrzebie księcia Filipa – jako członek chóru, który śpiewał.

Ojciec Maddena, Richard i jego żona Robyn oglądają historyczny występ ich syna z Friends 'Place w Galway, Central Otago.

Nie mogliśmy tego zobaczyć. Richard powiedział: „Zaraz potem wysłaliśmy SMS-a do Nicka, aby powiedzieć nam, jak bardzo jesteśmy dumni i jak bardzo nam się podobał, i powiedzieliśmy:„ Idź po kilka kufli z innymi skrybami ”.

Powiedział, że jego syn dawał duże imprezy, ponieważ od około 15 lat śpiewa zawodowo w chórach w Anglii, ale pogrzeb księcia Phillipsa był trudniejszym zadaniem.

„Kiedyś robił takie rzeczy, ale nie do końca na taką skalę, kiedy masz potencjalną publiczność liczącą miliard ludzi i wszystkich członków rodziny królewskiej, więc był trochę przerażony, ale wydawał się to wdrażać chcielibyśmy.

„To wspaniałe, że Nowozelandczyk jest zaangażowany w coś takiego i prowadzi się”.

Madden dorastał w Dunedin i jako młody chłopiec śpiewał w chórze katedry św. Pawła, następnie w National Youth Choir i New Zealand Voices, zanim przeniósł się do katedry Ely w Cambridgeshire w Anglii, gdy miał około 24 lat.

Wkrótce po przeprowadzce do Anglii śpiewał na królewskiej ceremonii dziękczynienia sir Edmundowi Hillary w Londynie, której gospodarzem była królowa Elżbieta II, w zamku Windsor.

Philip, Zmarł 9 kwietnia w wieku 99 lat, Byłam Został uhonorowany w zamku Windsor W sobotę służba została ograniczona i wzmocniona jego charakterem.

Pełna procesja i pogrzeb Wypadło z widoku publicznego Na terenie zamku znajduje się 950-letni królewski dom, około 30 kilometrów na zachód od Londynu, ale pokazywany był na żywo w telewizji.

Tylko ze względu na ograniczenia Covid-19 W pogrzebie księcia Filipa wzięło udział 30 osób Skromna relacja w porównaniu z pierwotnym planem na około 800 gości.

Hayward powiedziała, że ​​książę odczuje „głęboki smutek” zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie.

„Udział w pogrzebie z okazji najważniejszych nominacji w brytyjskich siłach zbrojnych wraz z moimi kolegami ze Wspólnoty Narodów ma ogromne znaczenie, jakie książę Edynburga przywiązuje do służby wojskowej i dziedzictwa we wszystkich naszych siłach zbrojnych” – powiedziała Hayward.

W wywiadzie dla TVNZ, Hayward określiła pogrzeb jako trzeźwy i uroczysty – każdy, kto w nim uczestniczył, znał swoją rolę i chciał się upewnić, że w centrum uwagi był wyraz szacunku dla księcia Edynburga.

Królowa Elżbieta II siedziała sama na pogrzebie męża.

Jonathan Brady / AP

Królowa Elżbieta II siedziała sama na pogrzebie męża.

Powiedział, że ceremonia miała na celu uznanie księcia Filipa, który zrobił tak wiele dla Jej Królewskiej Mości, Wielkiej Brytanii i całej Wspólnoty Narodów.

Hayward powiedział, że kahu huruhuru (płaszcz maoryski), który nosił podczas procesji pogrzebowej, przypomniał mu o jego dziedzictwie, skąd pochodził oraz o mężczyznach i kobietach, którym służył wraz z Siłami Obronnymi Nowej Zelandii.

„To jest łącze, dzięki któremu mogę wrócić do księcia Edynburga”.

READ  Aparat Nelsona wystarczająco potężny, by stawić czoła Antarktydzie