Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Krytycy twierdzą, że nazwanie tegorocznego topowego bohatera Elona Muska jest „najgorszym wyborem w historii” Elona Muska

Magazyn Time uczynił Teslę miliarderem Elona Muska Osoba Roku 2021 została skrytykowana za swoje stanowisko w sprawie podatków, sprzeciwu wobec związków i bagatelizowania ryzyka związanego z Covid-19.

Musk, który jest także założycielem i dyrektorem generalnym firmy zajmującej się badaniem kosmosu SpaceX, wyprzedził założyciela Amazona Jeffa Bezosa jako najbogatszy człowiek na świecie, ponieważ rosnące ceny akcji Tesli doprowadziły jego wartość netto do prawie 300 miliardów dolarów.

Opisywany przez Time jako „klaun, geniusz, władca krawędzi, wizjoner, przemysłowiec, showman”, przytoczył rozpiętość przedsięwzięć Muska, od założenia SpaceX w 2002 roku, do jego ręki w tworzeniu alternatywnej firmy energetycznej SolarCity, a także Tesli, światowej najcenniejsza firma samochodowa.

Elon Musk na okładce kolejnego numeru magazynu Time.
Elon Musk na okładce kolejnego numeru magazynu Time. Zdjęcie: AP

Ale nagroda spotkała się z ostrą krytyką w Stanach Zjednoczonych, gdzie Musk jest uważany za postać kontrowersyjną ze względu na jego stanowisko w sprawie podatków i sprzeciw wobec „podatku od miliarderów”, który niektórzy wysuwają. Wraz z innymi znaczącymi bogatymi ludźmi zapłacił tylko niewielkie stawki podatkowe w porównaniu z dużym wzrostem jego całkowitego majątku w latach 2014-2018. Według tegorocznego śledztwa Propublica, przy czym Musk płaci „prawdziwy” procent 3,27%. Chociaż stawki są legalne, ujawniają one niepowodzenia amerykańskich przepisów podatkowych w zakresie wymuszania wzrostu bogactwa pochodzącego z aktywów w sposób, w jaki opodatkowane są płace – główne źródło dochodu większości Amerykanów.

Senator Elizabeth Warren napisała na Twitterze, że ówczesna decyzja podkreśliła potrzebę reformy prawa podatkowego, „aby osoba roku faktycznie płaciła podatki i przestała zwalniać innych”.

Robert Reich, który pełnił funkcję sekretarza pracy w administracji Clintona, powiedział, że ogłoszenie to dobry czas, aby przypomnieć ludziom, że „nielegalnie groził wycofaniem opcji na akcje, jeśli pracownicy byli uzwiązkowieni”, co jest oczywistym odniesieniem do 2019 r. na tweecie napisał Musk: „Dlaczego miałbyś płacić składki związkowe i rezygnować z opcji na akcje za darmo?”

Piżmo wzbudziło również kontrowersje w 2020 roku przez Zmniejszenie ryzyka Covid w serii tweetów Utrzymywał początkowo otwarty zakład w Północnej Kalifornii, pomimo lokalnego zamówienia „schronienia na miejscu”, zanim później wstrzymał produkcję. Autor Kurt Eichenwald powiedział, że to „najgorsza opcja w historii”.

Magazyn podkreślał, że coroczne wyróżnienie, które wydaje, nie jest nagrodą, ale raczej „wyróżnieniem dla osoby, która wywarła największy wpływ na wydarzenia roku, dobre lub złe”.

Magazyn zwrócił również uwagę na wpływ, jaki Musk ma na armię lojalnych zwolenników (i inwestorów) w mediach społecznościowych, dyskredytując zarówno potężnych, jak i regulatorów, którzy starają się trzymać kierownictwo pod kontrolą z dala od tradycji.

Mając 66 milionów obserwujących na Twitterze, daje światu dziwne rady, a nawet przyciąga swoich obserwatorów i inwestorów Niespokojne rynki. on Został pozwany przez regulatora giełdy Za tweetowanie w 2018 r. o zabraniu Tesli do wiadomości prywatnej, twierdzili w korespondencji z Teslą w tym roku, że dwa kolejne tweety nie zostały wcześniej zatwierdzone przez adwokata firmy, czego wymagała ugoda sądowa w poprzedniej sprawie.

Chociaż stało się to opłacalne dopiero w ostatnich latach, Tesla jest najcenniejszą firmą samochodową na świecie, w pewnym momencie tego roku. Przekroczenie progu kapitalizacji rynkowej 1 biliona USD. Konwencjonalne wagi ciężkie, takie jak Ford i General Motors, są łącznie warte mniej niż 200 miliardów dolarów.

Musk powiedział w zeszłym miesiącu, że SpaceX spróbuje wystrzelić na orbitę futurystyczny statek kosmiczny w kształcie pocisku w styczniu. NASA zakontraktowała SpaceX Aby użyć statku kosmicznego do wysłania astronautów na powierzchnię Księżyca już w 2025 roku. Musk powiedział, że planuje użyć statków wielokrotnego użytku, aby ostatecznie wylądować ludzi na Marsie.

Time podkreślił niedawne przyznanie się Muska na Twitterze, że połowa jego tweetów została „wykonana na porcelanowym tronie”. W swoim profilu na temat prowokacyjnego prezydenta nadszedł czas, aby szczegółowo opowiedzieć historię jednej z tych burz, które ćwierkały w toalecie, zanim podsumowała: „To człowiek, który dąży do uratowania naszej planety i uczynienia nas nową osobą do jej zamieszkania”.

Wybór został zakwestionowany na Twitterze przez użytkowników, którzy sugerowali, że inne postacie mogą być w tym roku bardziej godne.

Joe Biden i Kamala Harris byli osobami – lub osobami – dla magazynu Time w 2020 roku.

Magazyn Time od 1927 roku przyznał tytuł Człowieka Roku. Magazyn twierdzi, że wybór reprezentuje „jednostkę, ale czasami wiele osób, które wywarły znaczący wpływ na kraj i świat w ciągu roku kalendarzowego”. Spotkanie niekoniecznie jest zaszczytem. Zamiast tego przyznaje się do postaci, które według magazynu „wywarły wpływ na wiadomości, przez grube i cienkie”.

Z powiązaną prasą

READ  Następny artykułOstrzeżenie przed podwyżkami cen i brakami kadrowymi w te święta