Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Krykiet: Menedżer zespołu David Warner mówi, że australijscy gracze zostali poproszeni o zabawę piłką w 2016 roku

Australijczyk David Warner odrzucił swoją ofertę obalenia zakazu prowadzenia pojazdów, ponieważ przesłuchania byłyby publiczne. zdjęcie/AP

Menedżer David Warner strzelił do Cricket Australia w związku z jego postępowaniem z byłym wicekapitanem podczas całej jego sagi o manipulowaniu piłką, oświadczając, że „prawda wyjdzie na jaw”.

Wstrętny skandal został ponownie rozpalony w środku lata testowego i poświęcono mu więcej uwagi niż dzisiejszemu popołudniowemu meczowi na Adelaide Oval.

W listopadzie Cricket Australia ratyfikowała zmianę Kodeksu postępowania dla graczy i personelu obsługi graczy, otwierając drzwi Warnerowi do obalenia jego dożywotniego zakazu bycia kapitanem.

Warner był gotów odwołać się od decyzji, ale teraz odwołał swoją kandydaturę do obalenia zakazu, ponieważ przesłuchania byłyby publiczne.

w Oświadczenie wysłane wczoraj wieczoremWarner powiedział, że po upadku Newlands był stale poddawany „linczom”. Po czterech latach obserwacji Warner mówi, że nigdy więcej nie wystawi swojej rodziny na linię ognia.

Wielu znakomitych australijskich testerów odeszło po tym, jak Cricket Australia poradził sobie z niedawną sagą roli kapitana Davida Warnera.  zdjęcie/AP
Wielu znakomitych australijskich testerów odeszło po tym, jak Cricket Australia poradził sobie z niedawną sagą roli kapitana Davida Warnera. zdjęcie/AP

Teraz menedżer Warnera, James Erskine, twierdzi, że otwierający odbijający „chronił” Australię krykieta i jej graczy od lat – i był niesprawiedliwie złośliwy w tym procesie.

Powiedział, że skandal był „ponad paradoksalny”, ponieważ nagłówki o rzekomo zgniłej australijskiej kulturze zespołu nadal dominowały w wiadomościach.

Wyszedł premier [at the time]i [Malcolm] Turnbull wyszedł i powiedział, że to hańba i cokolwiek, myślę, że żałował tych komentarzy teraz Cricket Australia miał cały proces, [Iain] Erskine powiedział w wywiadzie radiowym o Dziś.

„Musisz być ślepym czarnym labradorem, było w to zaangażowanych więcej niż trzy osoby i wszyscy zostali w puszkach, a David Warner był całkowicie zły.

„Milczał, chronił australijskiego krykieta, chronił innych graczy za moją radą, ponieważ pod koniec dnia nikt nie chciał słyszeć, że grał w krykieta”.

Erskine twierdził dalej, że anonimowi australijscy „dyrektorzy” naciskali na drużynę, aby manipulowała piłką podczas testu w Hobart w 2016 roku.

READ  Trent Bolt wie, że Brendon McCollum poprowadzi Anglię, aby dołożyła wszelkich starań, aby wygrać test

„Prawda wyjdzie na jaw, powiem ci” – zapewnił Erskine.

„Jest wielu ludzi. Jest dwóch graczy w krykieta, którzy podnieśli ręce i powiedzieli wtedy: 'Dlaczego wszyscy nie mówimy prawdy, nie mogą nas wszystkich zwolnić’. Tak się stało.

„Dwóch dyrektorów wyższego szczebla było w szatni w Hobart i zasadniczo krytykowało drużynę za przegraną z Republiką Południowej Afryki. [in 2016] Musimy odzyskać piłkę, powiedział Warner. Jedynym sposobem, w jaki możemy wymachiwać piłką, jest bawienie się nią.

– I kazano im to zrobić.

Byli zawodnicy wskakują do obrony Warnera

Wielu znakomitych australijskich testerów odeszło po tym, jak Cricket Australia poradził sobie z ostatnią sagą Davida Warnera dotyczącą jego dążenia do odzyskania prawa do roli kapitana.

Były kapitan Michael Clarke powiedział, że Warner był wyraźnie zły z powodu straconej szansy na kapitana Australii i wezwał zarząd do zajęcia się niewygodną kwestią.

W wieku 36 lat zaczęły pojawiać się plotki, że przeszedł na emeryturę, mimo że był pierwszym australijskim graczem, który otworzył we wszystkich trzech formatach.

„Można powiedzieć, że był sfrustrowany i sfrustrowany” – powiedział Clark. Świetne sportowe śniadanieodnosząc się do faktu, że Steve Smith wychodził w kurtce po zakończeniu zakazu za incydent z manipulowaniem piłką.

„Myślę, że inną rzeczą, która prawdopodobnie boli trochę bardziej, jest fakt, że Steve Smith będzie kapitanem tego meczu testowego.

Australijczyk David Warner (po lewej) obserwuje kolegę z drużyny, Travisa Heada, świętującego swój setny bieg przeciwko Anglii podczas meczu One Day International w Melbourne w zeszłym miesiącu.  zdjęcie/AP
Australijczyk David Warner (po lewej) obserwuje swojego kolegę z drużyny, Travisa Heada, świętującego swój setny bieg przeciwko Anglii podczas meczu One Day International w Melbourne w zeszłym miesiącu. zdjęcie/AP

„Rozumiem rozczarowanie Davy’ego. Jeśli chodzi o miejsce, w którym Davy jest w swoim wieku, niestety moim zdaniem stracił szansę na kapitana.

„Nie sądzę, żeby to było źródłem niepokoju, po prostu fakt, że przetworzenie tego lub dostarczenie go na miejsce zajęło dużo czasu.

„Uważam to za bardzo niespójne. Bardzo trudno mi uwierzyć, że jest w porządku, aby jeden pełnił rolę przywódczą, ale nie do zaakceptowania, aby drugi pełnił rolę przywódczą.”

READ  Miejscowi kajakarze stają na podium Pucharu Burmistrza w Polsce

Uczciwym wezwaniem, powiedział Clarke, byłoby albo zakazanie wszystkim graczom zaangażowanym w manipulowanie piłką zajmowania stanowisk kierowniczych w ogóle, albo zezwolenie im wszystkim.

„Gdyby CA zdecydowało, że wszyscy gracze zaangażowani w to, co wydarzyło się w Afryce Południowej, nie pozwoliliby żadnemu z nich odgrywać roli przywódczej, myślę, że to uczciwy wybór” – powiedział.

„Ale jeśli jest w porządku z jednym z nich i jeśli jest w porządku z Smithym, to jest w porządku z tym [Cameron] Bancroft i powinno być dobrze dla Warnera.

„Nie wiem, czy to sprawiedliwe robić z Davida Warnera kompletnego kozła ofiarnego i mówić, że wszyscy inni mogą wrócić do normalności”.

Ian Healy, były bramkarz, posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​„uratuje krykieta”.

„Uratował tutaj krykieta. Ten panel miał rozwiązać problemy krykieta. Dlaczego? Dlaczego mieliby to robić, skoro na przykład każdy inny aspekt ich negocjacji z Australian Cricketers 'Association bardzo dobrze starają się pozostać za zamkniętymi drzwiami „, powiedział. Healy powiedział o SENQ śniadanie.

„Nie emituj tych negocjacji, wykonaj pracę bez względu na to, co trzeba zrobić za zamkniętymi drzwiami.

„To bardzo przypomina związek zawodowy ligi rugby, Komisję, NRL i kluby. Krążą, a my nie wiemy dokładnie, co się dzieje.”

Przemawiając w siedzibie Cricket NSW w Sydney w czwartek, weteran spinner Steve O’Keefe powiedział, że Warner powinien mieć możliwość bycia kapitanem dowolnej drużyny, którą chce po tym, co uważał za nadmierny zakaz.

„Dlaczego cały ten nonsens idzie? Zgadzam się z Davey w 100 procentach „, powiedział O’Keefe

„To, co powinien zrobić CA, to powiedzieć:„ Damy ci możliwość powrotu i zostania liderem ”.

„Myślę, że zakaz dla tej trójki był początkowo zbyt surowy, nie wiem, dlaczego Davey został wyróżniony, że nie może być kapitanem.

„Myślę, że biorąc pod uwagę jego wiek, dojrzałość, wzrost i rozwój, zasługuje na tę szansę, by poprowadzić australijski zespół jak nikt inny.

READ  Wojownicy NRL: tylko dziewięć meczów w Auckland w 2023 r.

„Przechodzenie przez cały ten proces byłoby bezcelowe i prowadziłoby do brzydkich scen, przez które już przeszliśmy i od których przeszliśmy.

„Właściwą rzeczą jest, aby powiedzieli„ anulujemy to, co zrobiliśmy i damy ci szansę bycia kapitanem australijskiej drużyny ”.