Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Krykiet: „Jeden z najlepszych sposobów T20” – Michael Brasswell pobił rekordy

Odbijający z Wellington, Michael Bracewell, trafił dziś po południu do księgi rekordów ze zdumiewającym stuleciem zwycięzców meczów przeciwko Dystryktom Centralnym.

Bracewell złamał 141, a nie 65 piłek w Pukekura Park w New Plymouth, pomagając Firebirds ścigać gospodarzy 227-4 z dwoma bramkami i jedną zapasową piłką na Super Smash.

Jego trafienie było najwyższe w Nowej Zelandii i trzecim najlepszym wynikiem kiwi w historii krykieta Twenty20, pokonując tylko parę niepokonanych rund 158 zrabowanych przez Brendona McColluma.

Brasswell pobił swój poprzedni najlepszy wynik T20 w tym kraju – Martin Gopetel 120, który nie walczył w Auckland przeciwko Canterbury dziesięć lat temu – w tym, co było godne uwagi w pierwszym stuleciu jego kariery T20.

30-latek trafił 11, 11 i 11 na boisku z co prawda małymi limitami, a żeby dodać ogromu jego wyczynu, jego drużyna potrzebowała każdego z nich.

Brasswell, który reprezentował Nową Zelandię na poziomie Under-19, znalazł się na trzecim miejscu, a Wellington spadł do 24-4 w ich pogoni. Następnie położył się na ataku Stagsa, w tym uderzając trzy kolejne kręgle swojego kuzyna i byłego krawca Black Caps, Douga Brasswella.

Wielkie uderzenie kapitana Wellington sprawiło, że jego drużyna potrzebowała w końcu 17 razy do finału, aby zdobyć nieoczekiwane zwycięstwo, które stało się jeszcze bardziej możliwe, gdy trafił pierwszą piłkę Toma Bruce’a na sześć.

Po lewej, który wymagał 10 przebiegów z ostatnich trzech piłek, Bracewell strzelił na miejscu sześć i cztery, aby rozpocząć dzikie świąteczne sceny, gdy jego koledzy Firebirds szturmowali pole.

READ  Sześciu polskich pływaków wraca z Japonii przez pomyłkę

Brassuel próbował złagodzić swój historyczny szok krótko po meczu, mówiąc Spark Sport z poważną miną, że zdobycie niezwykłego zwycięstwa wymaga „wspólnego wysiłku”.

„Kiedy weszliśmy, wiedzieliśmy, że to będzie dobra mała bramka, a płyta CD zdecydowanie pokazała to z nietoperzem” – powiedział. „Ciągle opuszczaliśmy bramkę na górze i na środku, więc po prostu staraliśmy się pogłębić grę i to niesamowite, co się dzieje, gdy po prostu wierzysz.

„Zawsze chcesz wyjść i grać pozytywnie, co jest dziś bardzo dobrym obszarem do zdobywania bramek – szybko na boisku i na krótkich limitach – więc dotrzymujemy tempa. Musisz tylko spróbować ponownie i wziąć biegnij z tyłu.”