Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Krykiet: Geniusz na boisku, „niegrzeczny chłopiec” – Shane Warren przełamał formę krykieta

Krykiet: Geniusz na boisku, „niegrzeczny chłopiec” – Shane Warren przełamał formę krykieta

Warren zakończył karierę z 708 bramkami w 145 testach, rekordem, który został później pobity przez Sri Lanki Mutiah Muralitharan (800), który obejmował najlepszy w karierze 8:71 przeciwko Anglii w Gabba.

Miał również 293 punkty ODI i wygrał Puchar Świata z Australią w 1999 roku. Warren był również użytecznym późno uderzającym. Chociaż jego średnia przesłuchań wyniosła tylko 17,3, potraktował rolę poważnie i jest rekordzistą w większości przesłuchań (3154) bez wieku – jego najwyższy wynik to 99.

Spośród 708 bramek nie mógł mieć większego wpływu niż pierwszy Ashes, niesławna „kula stulecia”, która sfrunęła z trzonu nogi i zmiażdżyła hak angielskiego odbijającego Mike’a Gattinga na Old Trafford w seria 1993.

Nigdy wcześniej nowy talent nie pojawił się na scenie w tak niszczycielski sposób.

Warren stał się później częścią dominującego składu Australii, a tacy jak Glenn McGrath i Jason Gillespie odpalili nieubłagany szybki atak, który sprawił, że Warren przerzucił się na wyczerpanych odbijających.

Kiedy ich praca została ukończona, potężna drużyna odbijająca, kierowana przez takich jak Mark Taylor, Justin Langer i Ricky Ponting, zbudowała drużyny, które były marzeniem kręgarza i otworzyła drzwi dla Warrena do sprzątania i wygrywania mecz po meczu, seria po seria.

READ  Minister spraw zagranicznych Nanaya Mahuta ogłasza porozumienie handlowe dla ludów tubylczych