Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Krótszy czas oczekiwania między COVID-19 a opcjonalnym su

Oakland, Kalifornia – Naukowcy z Kaiser Permanente mają dobrą wiadomość dla pacjentów, chirurgów, anestezjologów i administratorów szpitali, którzy musieli odroczyć planowaną operację z powodu pozytywnego wyniku testu COVID-19. Wśród w pełni zaszczepionych pacjentów może nie występować zwiększone ryzyko operacji wkrótce po COVID-19.

one nauka Opublikowano 15 lipca w Roczniki operacji I nie stwierdzili większego ryzyka powikłań pooperacyjnych u tych pacjentów w tygodniach i miesiącach po zarażeniu się COVID-19 niż u pacjentów chirurgicznych, którzy nie mieli historii COVID-19.

„Obecne wytyczne zalecają unikanie planowych operacji do 7 tygodni po zarażeniu COVID-19, nawet jeśli pacjent ma bezobjawową infekcję” – powiedział główny autor. Sydney NiskieMD, były pracownik naukowy ds. informatyki klinicznej i dostarczania nauk w Kaiser Permanente Sekcja wyszukiwania oraz chirurg na Wydziale Chirurgii Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco.

„Ale w miarę trwania pandemii istnieje obawa, że ​​opóźnianie operacji może wyrządzić niektórym pacjentom więcej szkody niż pożytku” – dodał dr Lu. „Jeżeli uda nam się zidentyfikować niektórych pacjentów, którzy mogą przejść operację pomimo niedawnego zarażenia koronawirusem, byłoby to ogromną ulgą dla systemów opieki zdrowotnej i ich pacjentów”.

Współautor powiedział, że wiadomość może przywrócić pożądane poczucie przewidywalności dla szpitali, które musiały zapewnić udogodnienia w ostatniej chwili, jeśli zaplanowany pacjent chirurgiczny ma pozytywny wynik testu na COVID-19, nawet jeśli ta osoba jest bezobjawowa. Bradley Cohnlek. med., anestezjolog, specjalista intensywnej terapii, ordynator oddziału medycyny okołooperacyjnej Stała Grupa Medyczna. „Opóźniliśmy do 10% naszych operacji lub odwołaliśmy je w krótkim czasie, ponieważ wcześniejsze dowody sugerują, że możemy narażać pacjentów na zwiększone ryzyko stresu chirurgicznego wraz z chorobą COVID-19” – powiedział.

Dr Cohn powiedział, że wytyczne dotyczące operacji i znieczulenia podczas pandemii opierały się na badaniach przeprowadzonych przed szeroko dostępnymi szczepionkami COVID-19. „Istnieje ogromna luka w literaturze na temat zagrożeń dla pacjentów w obecnym środowisku, w kontekście coraz bardziej zaszczepionej populacji. To pierwsze badanie, z którego zdałem sobie sprawę, pokazuje, że szczepienie zmniejsza ryzyko szkód w pacjent, który niedawno zachorował na COVID-19 i wyzdrowiał do czasu operacji.”

READ  Testy na HIV spadły podczas pandemii

Dr Cohn powiedział, że odkrycia mogą mieć natychmiastowy wpływ na wytyczne Kaiser Permanente dotyczące chirurgii w północnej Kalifornii, a także mogą wpłynąć na krajowe i międzynarodowe wytyczne zawodowe.

Smita Roilard, MD, zastępca dyrektora wykonawczego The Permanente Medical Group, powiedział, że badanie jest przykładem zdolności Kaiser Permanente do szybkiego identyfikowania kluczowych problemów medycznych i operacyjnych oraz stosowania do nich danych i zasobów badawczych. „Nasze odkrycia podkreślają znaczenie ciągłego uczenia się w tym bezprecedensowym czasie pandemii” – powiedział dr Roillard.

Porównaj wskaźniki powikłań

Naukowcy przeanalizowali zapisy 228 913 zaplanowanych operacji Kaiser Permanente w Północnej Kalifornii w okresie od stycznia 2020 r. do lutego 2022 r., z czego 4,8% obejmowało potwierdzony przypadek COVID-19 w tygodniach przed lub bezpośrednio po operacji. Porównali wskaźniki powikłań u pacjentów, którzy przed operacją zarazili się COVID-19, z grupami kontrolnymi pacjentów, którzy tego nie zrobili.

Odsetek powikłań pooperacyjnych wynosił około 5%, a ogólnie rzecz biorąc, nie było wyższego odsetka powikłań między w pełni zaszczepionymi pacjentami, którzy mieli COVID-19 w ciągu 4 tygodni przed zabiegiem, a tymi, którzy tego nie zrobili.

Autorzy badania stwierdzili, że wytyczne dotyczące planowej operacji chirurgicznej można złagodzić, szczególnie w przypadku pacjentów z bezobjawowym lub łagodnym COVID-19, biorąc pod uwagę stan szczepień i stosowanie znieczulenia ogólnego. Dr Lee powiedział, że dłuższe opóźnienie w planowanym zabiegu chirurgicznym może być uzasadnione w przypadku pacjentów z wcześniejszymi ciężkimi infekcjami lub utrzymującymi się objawami, chociaż to badanie nie dotyczyło konkretnie tej populacji.

Dr Lu powiedział, że naukowcy będą musieli ponownie przyjrzeć się temu tematowi w miarę ewolucji warunków.

„Jesteśmy dumni, że dostarczamy aktualne dane dotyczące bardzo ważnych pytań dotyczących opieki chirurgicznej, mimo że zdajemy sobie sprawę, że pandemia to naukowy rollercoaster: zmienia się sam wirus, kontekst, w którym się rozprzestrzenia, i leczenie. Te pytania będą musiały być ponownie analizowane na podstawie danych Współczesna i szybka analiza”.

READ  Łowca dinozaurów na wyspie Wight: będziemy potrzebować większego muzeum | dinozaury

O Kaiser Permanente

Kaiser Permanente angażuje się w kształtowanie przyszłości opieki zdrowotnej. Jesteśmy znani jako jeden z wiodących amerykańskich dostawców usług zdrowotnych i niekomercyjnych planów zdrowotnych. Założona w 1945 roku misją Kaiser Permanente jest zapewnienie niedrogiej, wysokiej jakości opieki zdrowotnej oraz poprawa zdrowia naszych członków i społeczności, którym służymy. Obecnie obsługujemy 12,6 miliona członków w 8 stanach i Dystrykcie Kolumbii. Opieka nad członkami i pacjentami skupia się na ich ogólnym stanie zdrowia i jest kierowana przez lekarzy, specjalistów i zespół opiekunów w Permanente Personal Medical Group. Nasze specjalistyczne zespoły medyczne i opiekuńcze są wzmacniane i wspierane przez wiodące w branży rozwiązania technologiczne i narzędzia do promowania zdrowia, zapobiegania chorobom, świadczenia najnowocześniejszej opieki i zarządzania chorobami przewlekłymi na światowym poziomie. Kaiser Permanente zajmuje się innowacjami w opiece, badaniami klinicznymi, edukacją zdrowotną i wsparciem zdrowia społeczności.


Zastrzeżenie: AAAS i EurekAlert! nie ponosi odpowiedzialności za dokładność biuletynów wysyłanych na EurekAlert! Za pośrednictwem współpracujących instytucji lub w celu wykorzystania jakichkolwiek informacji za pośrednictwem systemu EurekAlert.