Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Krótszy czas oczekiwania między COVID-19 a opcjonalnym su

Oakland, Kalifornia – Naukowcy z Kaiser Permanente mają dobrą wiadomość dla pacjentów, chirurgów, anestezjologów i administratorów szpitali, którzy musieli odroczyć planowaną operację z powodu pozytywnego wyniku testu COVID-19. Wśród w pełni zaszczepionych pacjentów może nie występować zwiększone ryzyko operacji wkrótce po COVID-19.

one nauka Opublikowano 15 lipca w Roczniki operacji I nie stwierdzili większego ryzyka powikłań pooperacyjnych u tych pacjentów w tygodniach i miesiącach po zarażeniu się COVID-19 niż u pacjentów chirurgicznych, którzy nie mieli historii COVID-19.

„Obecne wytyczne zalecają unikanie planowych operacji do 7 tygodni po zarażeniu COVID-19, nawet jeśli pacjent ma bezobjawową infekcję” – powiedział główny autor. Sydney NiskieMD, były pracownik naukowy ds. informatyki klinicznej i dostarczania nauk w Kaiser Permanente Sekcja wyszukiwania oraz chirurg na Wydziale Chirurgii Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco.

„Ale w miarę trwania pandemii istnieje obawa, że ​​opóźnianie operacji może wyrządzić niektórym pacjentom więcej szkody niż pożytku” – dodał dr Lu. „Jeżeli uda nam się zidentyfikować niektórych pacjentów, którzy mogą przejść operację pomimo niedawnego zarażenia koronawirusem, byłoby to ogromną ulgą dla systemów opieki zdrowotnej i ich pacjentów”.

Współautor powiedział, że wiadomość może przywrócić pożądane poczucie przewidywalności dla szpitali, które musiały zapewnić udogodnienia w ostatniej chwili, jeśli zaplanowany pacjent chirurgiczny ma pozytywny wynik testu na COVID-19, nawet jeśli ta osoba jest bezobjawowa. Bradley Cohnlek. med., anestezjolog, specjalista intensywnej terapii, ordynator oddziału medycyny okołooperacyjnej Stała Grupa Medyczna. „Opóźniliśmy do 10% naszych operacji lub odwołaliśmy je w krótkim czasie, ponieważ wcześniejsze dowody sugerują, że możemy narażać pacjentów na zwiększone ryzyko stresu chirurgicznego wraz z chorobą COVID-19” – powiedział.

Dr Cohn powiedział, że wytyczne dotyczące operacji i znieczulenia podczas pandemii opierały się na badaniach przeprowadzonych przed szeroko dostępnymi szczepionkami COVID-19. „Istnieje ogromna luka w literaturze na temat zagrożeń dla pacjentów w obecnym środowisku, w kontekście coraz bardziej zaszczepionej populacji. To pierwsze badanie, z którego zdałem sobie sprawę, pokazuje, że szczepienie zmniejsza ryzyko szkód w pacjent, który niedawno zachorował na COVID-19 i wyzdrowiał do czasu operacji.”

READ  Opóźnienia Rocket Lab wracają do pracy, wystrzelenie dwóch satelitów, próba przywrócenia dopalacza

Dr Cohn powiedział, że odkrycia mogą mieć natychmiastowy wpływ na wytyczne Kaiser Permanente dotyczące chirurgii w północnej Kalifornii, a także mogą wpłynąć na krajowe i międzynarodowe wytyczne zawodowe.

Smita Roilard, MD, zastępca dyrektora wykonawczego The Permanente Medical Group, powiedział, że badanie jest przykładem zdolności Kaiser Permanente do szybkiego identyfikowania kluczowych problemów medycznych i operacyjnych oraz stosowania do nich danych i zasobów badawczych. „Nasze odkrycia podkreślają znaczenie ciągłego uczenia się w tym bezprecedensowym czasie pandemii” – powiedział dr Roillard.

Porównaj wskaźniki powikłań

Naukowcy przeanalizowali zapisy 228 913 zaplanowanych operacji Kaiser Permanente w Północnej Kalifornii w okresie od stycznia 2020 r. do lutego 2022 r., z czego 4,8% obejmowało potwierdzony przypadek COVID-19 w tygodniach przed lub bezpośrednio po operacji. Porównali wskaźniki powikłań u pacjentów, którzy przed operacją zarazili się COVID-19, z grupami kontrolnymi pacjentów, którzy tego nie zrobili.

Odsetek powikłań pooperacyjnych wynosił około 5%, a ogólnie rzecz biorąc, nie było wyższego odsetka powikłań między w pełni zaszczepionymi pacjentami, którzy mieli COVID-19 w ciągu 4 tygodni przed zabiegiem, a tymi, którzy tego nie zrobili.

Autorzy badania stwierdzili, że wytyczne dotyczące planowej operacji chirurgicznej można złagodzić, szczególnie w przypadku pacjentów z bezobjawowym lub łagodnym COVID-19, biorąc pod uwagę stan szczepień i stosowanie znieczulenia ogólnego. Dr Lee powiedział, że dłuższe opóźnienie w planowanym zabiegu chirurgicznym może być uzasadnione w przypadku pacjentów z wcześniejszymi ciężkimi infekcjami lub utrzymującymi się objawami, chociaż to badanie nie dotyczyło konkretnie tej populacji.

Dr Lu powiedział, że naukowcy będą musieli ponownie przyjrzeć się temu tematowi w miarę ewolucji warunków.

„Jesteśmy dumni, że dostarczamy aktualne dane dotyczące bardzo ważnych pytań dotyczących opieki chirurgicznej, mimo że zdajemy sobie sprawę, że pandemia to naukowy rollercoaster: zmienia się sam wirus, kontekst, w którym się rozprzestrzenia, i leczenie. Te pytania będą musiały być ponownie analizowane na podstawie danych Współczesna i szybka analiza”.

READ  Ciśnienie zostaje zatrzymane, a nadprzewodnictwo pozostaje w wysokich temperaturach

O Kaiser Permanente

Kaiser Permanente angażuje się w kształtowanie przyszłości opieki zdrowotnej. Jesteśmy znani jako jeden z wiodących amerykańskich dostawców usług zdrowotnych i niekomercyjnych planów zdrowotnych. Założona w 1945 roku misją Kaiser Permanente jest zapewnienie niedrogiej, wysokiej jakości opieki zdrowotnej oraz poprawa zdrowia naszych członków i społeczności, którym służymy. Obecnie obsługujemy 12,6 miliona członków w 8 stanach i Dystrykcie Kolumbii. Opieka nad członkami i pacjentami skupia się na ich ogólnym stanie zdrowia i jest kierowana przez lekarzy, specjalistów i zespół opiekunów w Permanente Personal Medical Group. Nasze specjalistyczne zespoły medyczne i opiekuńcze są wzmacniane i wspierane przez wiodące w branży rozwiązania technologiczne i narzędzia do promowania zdrowia, zapobiegania chorobom, świadczenia najnowocześniejszej opieki i zarządzania chorobami przewlekłymi na światowym poziomie. Kaiser Permanente zajmuje się innowacjami w opiece, badaniami klinicznymi, edukacją zdrowotną i wsparciem zdrowia społeczności.


Zastrzeżenie: AAAS i EurekAlert! nie ponosi odpowiedzialności za dokładność biuletynów wysyłanych na EurekAlert! Za pośrednictwem współpracujących instytucji lub w celu wykorzystania jakichkolwiek informacji za pośrednictwem systemu EurekAlert.