Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Królowa „zła” na światowych liderów, którzy mówią, że nie mówią o kryzysie klimatycznym | królowa

Królowa skrytykowała bezczynność światowych przywódców w walce z kryzysem klimatycznym, przyznając, że jest „oburzona” na osoby, które „mówią, ale nie robią”.

Wygłosiła uwagi, uchwycone na żywo, na otwarciu walijskiego parlamentu w Cardiff Czwartek.

Podczas rozmowy z księżną Kornwalii i przewodniczącą parlamentu Ellen Jones, królowa wspomniała policjant 26 Szczyt klimatyczny w Glasgow rozpoczyna się 31 października, w którym ma uczestniczyć wraz z innymi członkami rodziny królewskiej.

Powiedziała: „Niezwykłe, czyż nie. Słyszałam wszystko o gliniarzu… Nadal nie wiem, kto nadchodzi. Nie mam pojęcia”.

„Wiemy tylko o ludziach, którzy nie przyjdą… To naprawdę denerwujące, kiedy rozmawiają, ale tego nie robią”.

Jones odpowiedział: Dokładnie. Czas to zrobić… i popatrzeć na swojego wnuka [Prince William] Dziś rano w telewizji mówi się, że nie ma sensu lecieć w kosmos, musimy ratować Ziemię”.

Wtedy królowa uśmiechnęła się i powiedziała: „Tak, czytałam o tym”.

Książę William potępił miliarderów, takich jak Elon Musk i Jeff Bezos Pionierska turystyka kosmiczna zamiast koncentrowania się na problemach środowiskowych Na ziemi.

„Potrzebujemy jednych z największych mózgów i stałych umysłów, próbując naprawić tę planetę, a nie próbując znaleźć kolejne miejsce do życia”.

Książę Cambridge wyraził również zaniepokojenie niepowodzeniem w walce z kryzysem klimatycznym na początku tego tygodnia i wyraził obawy dotyczące konferencji klimatycznej COP26.

Powiedział BBC: „Myślę, że Cope bardzo jasne i szczere komunikowanie się o problemach i rozwiązaniach ma kluczowe znaczenie.

„Nie mogliśmy mieć mądrzejszych słów, mądrzejszych słów, ale za mało pracy”.

Wśród światowych przywódców, których obecność nie została jeszcze potwierdzona, znajduje się konferencja ONZ Cop26 Premier Australii Scott MorrisonI Prezydent Chin Xi JinpingPrezydent Rosji Władimir Putin, premier Indii Narendra Modi i prezydent Brazylii Jair Bolsonaro.

Prezydent USA Joe Biden potwierdził, że weźmie udział.

Komentarze królowej odzwierciedlają komentarze jej syna, Amira Walia W wywiadzie dla BBC na początku tego tygodnia.

Książę Karol powiedział, że martwi się, że światowi przywódcy „po prostu będą rozmawiać”, kiedy spotkają się w Glasgow. „Problem polega na wykonywaniu pracy w terenie” – powiedział.

Książę Walii też Zaskoczony Morrison musi jeszcze potwierdzić swój udział i uważa, że ​​szczyt w Glasgow jest „ostatnią szansą na salon” dla globalnych działań w sprawie załamania klimatu.

READ  Shakti Kapoor powraca jako lord zbrodni Gogo, pozostawiając swoją córkę Shraddhę Kapoor we wściekłości. Zegarek