Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Królowa spoczywa dziś w Edynburgu: Kiedy można zobaczyć trumnę królowej w St Giles i jakie są zasady odwiedzin?

Po Jej Królewskiej Mości śmierćjej trumna zostanie przywieziona do Londynu ze Szkocji.

Pomimo żałoby narodowej, wielu było szczęśliwych, wiedząc, że mogą złożyć hołd królowej Szkocji, kiedy jej ciało przybyło wczoraj do Edynburga i zostanie otwarte dla zwiedzających później.

Członkowie publiczności zbierają się na Royal Mile w Edynburgu, aby obejrzeć pogrzeb, na którym znajduje się trumna królowej Elżbiety II, pokryta szkockim sztandarem królewskim, gdy kończy swoją podróż z Balmoral do Pałacu Holyroodhouse w Edynburgu, gdzie odbędzie się mieścić się. W spoczynku przez jeden dzień.

Gdzie jest królowa?

Leżenie w spoczynku odnosi się do okresu między śmiercią a pogrzebem.

Tymczasem kłamstwo w stanie jest tak powszechną praktyką wśród wysokich rangą osobistości politycznych, takich jak królowie, premierzy i członkowie rodziny królewskiej, że ich zapieczętowana trumna jest wystawiana na widok publiczny.

Kiedy królowa zmarła w Balmoral w Aberdeenshire, jej trumna będzie leżała dwukrotnie w Edynburgu i Londynie.

Król Dawid I założył kościół św. Idziego w 1124 r., kościół parafialny na starym mieście w Edynburgu, gdzie ciało królowej byłoby w dobrym stanie, zanim zostało przeniesione do Londynu.

Kościół znajduje się w połowie drogi między Pałacem Holyroodhouse a Zamkiem w Edynburgu, w słynnej dzielnicy miasta Królewska Mila.

Kiedy królowa przybyła do Edynburga?

Trumna królowej przybyła do Edynburga wczoraj (11 września) o godzinie 16:00 i była monitorowana przez Royal Company of Archers.

92-letnia Nan Houston i jej córka Alison czekają na zwłoki niosące trumnę królowej Elżbiety II, pokrytą szkockim sztandarem królewskim, gdy mija zamek w Edynburgu, kontynuując podróż do Pałacu Holyroodhouse z Balmoral.

Po spędzeniu ostatniej nocy w Pałacu Holyroodhouse, ciało Jej Królewskiej Mości będzie teraz leżało w Katedrze Św. Idziego przez 24 godziny.

Lider Rady Miasta Edynburga Cammy Day powiedział, że jest „dumny”, że Edynburg odegra tak dużą rolę w nadchodzących świątecznych wydarzeniach.

O której godzinie żałobnicy mogą odwiedzić trumnę królowej?

Członkowie społeczeństwa, którzy chcą uszanować trumnę Jej Królewskiej Mości, mogą to zrobić w 17:00 dzisiaj (12 września) W katedrze św. Idziego.

Jednak żałobnicy, którzy chcą odwiedzić królową, zostali wcześniej ostrzeżeni, że spodziewane zapotrzebowanie na gości wynosi tysiące i mogą czekać bardzo długi czas oczekiwania.

Jakie są zasady i ograniczenia dotyczące zwiedzania sarkofagu królowej?

Podczas wizyty w trumnie królowej fotografowanie i nagrywanie jest surowo zabronione.

Wprowadzone zostaną ograniczenia dotyczące telefonów komórkowych, a kontrole bezpieczeństwa zostaną wprowadzone w celu wyegzekwowania tego w ramach systemu kolejek.

Czy rodzina królewska będzie obecna w katedrze św. Idziego?

Dzieci królowej odbędą czuwanie znane jako „Czuwanie książęce” wokół trumny królowej, ponieważ znajduje się ona w katedrze św. Idziego.

Kiedy ciało królowej zostanie przeniesione do Londynu?

Królowa powróci do Londynu we wtorek 13 września.

Po przeniesieniu trumny do Pałacu Buckingham Jej Wysokość Królowa położy się na kolejny okres publicznych wizyt, przed pogrzebem państwowym.

Gdzie odbędzie się pogrzeb królowej?

Zorganizuje pogrzeb najdłużej panującego brytyjskiego monarchy w Opactwie Westminsterskim.

Jej trumna zostanie przeniesiona z Westminster Hall w procesji w drodze do opactwa.

następnie , Zjednoczone Królestwo Będzie milczeć przez dwie minuty, aby złożyć wyrazy szacunku.

Po godzinie nabożeństwa uroczysta procesja ujrzy trumnę przywiezioną do Hyde Parku, gdzie zostanie przewieziona do Windsoru.

W kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor trumna Jej Królewskiej Mości zostanie ostatecznie opuszczona do królewskiego skarbca.

Chociaż oficjalna data nie została jeszcze potwierdzona, uważa się, że pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 19 września.

READ  Księżna Cambridge prezentuje oszałamiającą nową fryzurę na królewski pokaz odmian