Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Królowa płacze podczas emocjonalnego pozdrawiania księcia Filipa podczas obchodów jubileuszu

królowie

Królowa była zapłakana, gdy zmarły książę Filip został uhonorowany podczas swojego platynowego jubileuszu.

Królowa zalała się łzami w chwili uchwyconej przez kamerę podczas obchodów platynowego jubileuszu.

Wnuczka króla, Lady Louise, córka księcia Edwarda i jego żony Sophie, jechała na cześć księcia Filipa, jeżdżąc powozem po placu na zakończenie imprezy Gallup Through History zorganizowanej przez Royal Windsor Horse Show.

To był wzruszający moment dla królowej, ponieważ 18-letnia Lady Louise podziela pasję swojego dziadka do powożenia – książę Filip pomógł w ugruntowaniu tego sportu w Wielkiej Brytanii.

Od lat 70. powożenie jest jedną z ulubionych rozrywek księcia Edynburga. Ścigał się buggy w pobliżu Norfolk, zanim reprezentował Wielką Brytanię w kilku mistrzostwach Europy i świata.

Pani Louise jest często widywana jako prowadząca buggy w Windsor i na zawodach, w tym w zeszłym miesiącu w British Indoor Driving Championships.

Wzruszający hołd nadszedł pod koniec wieczoru, kiedy brytyjscy gospodarze ITV Philip Schofield i Julie Eitchingham zaprezentowali się ze studia na terenie zamku Windsor.

Imprezę zorganizował Royal Windsor Horse Show
Royal Windsor Horse Show zorganizował Platynowy Jubileusz „Gallup Przez Historię”. Zdjęcia/Getty Images

Słynne twarze Andrew Lloyda Webbera, Joan Collins, Aunt & Desme, Dame Maureen Lipman, Sir Davida Jasona, Dam Kelly Holmes, Moiry Stewart i Sir Trevora MacDonalda również podzielili się honorami królowej z okazji 70-lecia jej służby.

W koncercie wzięło udział ponad 1300 artystów, 500 jeźdźców, 75-osobowa orkiestra i chóry dziecięce.

Rozrywka obejmowała występy muzyczne gwiazdy The Greatest Showman, Keali Settle i śpiewaczki operowej Katherine Jenkins.

W ramach tego wydarzenia na scenie odtworzono różne epoki brytyjskiej historii. Dame Helen Mirren, która grała królową Elżbietę I i królową Elżbietę II w filmie i telewizji, ponownie wcieliła się w rolę królowej Tudorów.