Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Królowa opuszcza Pałac Buckingham, aby pracować z domu w zamku Windsor

Królowa opuszcza Pałac Buckingham, aby pracować z domu w zamku Windsor

Królowa na dobre opuszcza Pałac Buckingham i będzie teraz na stałe pracować w domu w zamku Windsor – gdzie mieszkała z księciem Filipem aż do jego śmierci

  • Uważa się, że królowa nie przebywała w Pałacu Buckingham od 2020 roku
  • 95-latek uczyni teraz zamek Windsor swoim stałym domem
  • Jej rezydencja w centrum Londynu podlega rezerwacji do 2027 r.
  • Zamiast tego będzie pracować w domu i podejmować przyszłe zobowiązania z domu Berkshire, gdzie mieszkała z księciem Filipem aż do jego śmierci w kwietniu ubiegłego roku.
  • Decyzja zapada na cztery dni przed narodowymi obchodami w czerwcu, z okazji platynowego jubileuszu


Królowa postanowiła uczynić zamek Windsor swoim stałym domem i kwaterą główną, o czym doniesiono zeszłej nocy.

Zrozumiałe jest, że 95-latka nie wróci w pełni do Pałacu Buckingham, ponieważ uważa się, że nie spędziła nocy od marca 2020 roku.

Zamiast tego wybiera na stanowiskach bardziej podejście „praca z domu” i oczekuje się, że spotka się z dygnitarzami i urzędnikami w swoim domu w Berkshire.

Uważa się również, że dworzanie chcą skrócić podróż królowej, po tym jak przyznała, że ​​czuła się bezbronna, żartując „Widzisz, nie mogę się ruszać” podczas niedawnego spotkania z dwoma sekretarzami Służb Obronnych.

Królowa spędziła większość czasu w Windsorze z księciem Filipem aż do jego śmierci w kwietniu zeszłego roku – źródła podają, że para „odkryła szczęście, jakie mieli we wczesnych latach razem”, podczas gdy uczestniczył tylko personel szkieletowy.

Zamiast tego wybierz więcej podejścia

Zamiast tego wybiera na stanowiskach bardziej podejście „praca z domu” i oczekuje się, że spotka się z dygnitarzami i urzędnikami w swoim domu w Berkshire.

Na jej decyzję może wpłynąć trwająca rezerwacja jej domu w centrum Londynu, w którym będą kontynuowane prace remontowe lub prace będą prowadzone do 2027 roku.

Oznacza to, że książę Karol i Camilla zajmą Pałac Buckingham, gdy po śmierci królowej zostaną królem i małżonkiem królowej.

Królewski pisarz Hugo Vickers powiedział Sunday Times: „Windsor to miejsce, które kocha. Ma tam swoje wspomnienia z księciem Filipem, ma tam swoje źrebięta i swoją rodzinę w pobliżu. To ma sens”.

Windsor umieszcza także królową w pobliżu dwójki z czwórki jej dzieci.

Na jej decyzję może wpłynąć trwająca rezerwacja jej rezydencji w centrum Londynu, gdzie będzie kontynuowany remont lub będą prowadzić prace, które potrwają do 2027 roku.

Na jej decyzję może wpłynąć trwająca rezerwacja jej rezydencji w centrum Londynu, gdzie będą kontynuowane prace remontowe lub prace, które potrwają do 2027 roku.

Andrew, książę Yorku, mieszka w Rowe Lodge na Windsor Estate. Prince Edwards i jego żona Sophie Wessex znajdują się w odległości 16 km od Bagshot Park.

Książę Karol, książę Cambridge i księżniczka królewska również regularnie odwiedzają królową w Windsor.

Uważa się również, że królowa odbywa teraz cotygodniowe spotkanie z premierem Borisem Johnsonem przez telefon, a nie osobiście – tak było podczas całej pandemii.

Królowa znalazła ukojenie w swojej pracy po śmierci księcia Filipa, ale w październiku zeszłego roku została zmuszona do zwolnienia tempa i skorzystania z porady medycznej.

Nieletni zostali zmuszeni do potwierdzenia, że ​​spędziła jedną noc w szpitalu po przyjęciu na nieokreślone badania – i od tego czasu jej występy stały się znacznie rzadsze.

READ  Kit Harington odkrywa, że ​​jego dziadek był szpiegiem podczas II wojny światowej

Dwa tygodnie temu została zmuszona do odwołania kilku spotkań po zarażeniu się koronawirusem i doświadczaniu objawów podobnych do „łagodnego przeziębienia”.

Królowa spędziła większą część blokady w Windsorze z księciem Filipem aż do jego śmierci w kwietniu ubiegłego roku - jak podają źródła, para

Królowa spędziła większość czasu w Windsorze z księciem Filipem aż do jego śmierci w kwietniu zeszłego roku – źródła podają, że para „odkryła szczęście, jakie mieli we wczesnych latach razem”, podczas gdy uczestniczył tylko personel szkieletowy.

Następnym spotkaniem królowej poza zamkiem Windsor będzie nabożeństwo w dniu Commonwealth Day w Opactwie Westminsterskim 14 marca, jej pierwsze oficjalne wydarzenie od pięciu miesięcy poza rezydencją królewską.

Oczekuje się również, że 29 marca weźmie udział w nabożeństwie z podziękowaniami dla księcia Filipa w klasztorze wraz z innymi członkami rodziny królewskiej.

Pozostaje również kwestia czterodniowych obchodów narodowych w czerwcu z okazji jej Platynowego Jubileuszu, z wydarzeniami takimi jak Platynowa Impreza w Pałacu i nabożeństwo Dziękczynienia w Katedrze św. Pawła.

Królewski doradca powiedział The Times, że królowa „chce wziąć udział” w uroczystości.

Do tego czasu jej harmonogram był drastycznie skrócony.

W międzyczasie jej najstarszy syn i spadkobierca Karol pozostał w Londynie ze swoją oficjalną rezydencją w Clarence House.

Chociaż znany jest z tego, że faworyzuje 200-letnią rezydencję królewską w niewielkiej odległości od centrum handlowego, mówi się, że książę Walii „wyznał”, że Pałac Buckingham powinien pozostać oficjalną rezydencją monarchii, kiedy wstąpi na tron.

Reklamy