Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Królowa Elżbieta po raz pierwszy pojawia się publicznie po pobycie w szpitalu

Brytyjska królowa Elżbieta weźmie udział w nabożeństwie z okazji Dnia Pamięci (Memorial Day) w Memorial w Londynie w niedzielę (czasu lokalnego), co jest jej pierwszym osobistym zaangażowaniem od czasu jej pobytu. Zaleca się odpoczynek po nocy w szpitalu W zeszłym miesiącu.

Królowa Elżbieta II.
Zdjęcie: Francja Agencja prasowa

Najstarszy i najdłużej panujący na świecie król udał się do szpitala na „wstępne śledztwo” w sprawie nieokreślonej choroby i od tego czasu był nieobecny w wydarzeniach Jak COP26 I święto upamiętniające poległych z wojny narodu w sobotni wieczór.

Podczas gdy zdjęcia dygnitarzy witających królową zostały zrobione online, pałac powiedział, że 95-latek był zdeterminowany, aby pojawić się osobiście na pomniku, ponieważ członkowie rodziny królewskiej dołączą do wyższych rangą członków rządu, wojska i weteranów, aby upamiętnić tych, którzy zostało zgubione. ich życie w konflikcie.

Spektakl królowej na dorocznym wydarzeniu, które odbyło się w niedzielę najbliższą 11 listopada, aby przywołać zakończenie I wojny światowej, przedstawia jeden z najważniejszych obrazów jej 69-letnich rządów: pochyloną głowę, ubraną na czarno i pokazującą czerwone maki.

W niedzielę obejrzy nabożeństwo z balkonu Ministerstwa Spraw Zagranicznych w centrum Londynu, gdy jej syn i książę koronny Karol złoży wieniec w jej imieniu.

Królowa Elżbieta z 15 innych królestw, w tym Australii, Kanady i Nowej Zelandii, pojawi się na imprezie po raz pierwszy od śmierci jej męża, księcia Filipa na początku tego roku.

Reuters

READ  Protest w Sydney przeciwko blokadzie: „straszne” – koń policyjny uderzony przez protestującego