Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kraj pochodzenia 2021: Wniosek o zwolnienie Ronaldo Molitalo z kwalifikowalności QRL

Queensland Rugby League stara się o zwolnienie z National Football League, aby Ronaldo Mulitalo grał w drużynie Maroon.

Urodzony w Nowej Zelandii Mulitalo był historią pecha przed drugą grą serii Ampol State of Origin po dramacie kwalifikacyjnym, który zmusił Queensland do ściągnięcia zdewastowanego skrzydła Cronoli na kilka godzin przed jego debiutem.

Mulitalo – który grał w Queensland Under-18s i Under-20s – otrzymał skinienie Origin II po tym, jak Reese Walsh doznał kontuzji ścięgna podkolanowego w przeddzień meczu.

Jednak NSWRL poprosiła NRL o zbadanie kwalifikowalności 21-letniej byłej australijskiej gwiazdy szkolnej po Artykuł QRL 2019 Pojawił się, w którym Mulitalu twierdził, że przybył do kraju z Nowej Zelandii na miesiąc przed ukończeniem 14 roku życia.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami gracze nie mogą grać w Queensland lub Nowej Południowej Walii, chyba że mieszkali w danym stanie przed swoimi trzynastymi urodzinami.

Rzecznik QRL potwierdził w czwartek, że starają się udowodnić jego kwalifikacje przed zakończeniem serii 14 lipca.


Pokonaj potwora, nie ukrywając go

Uważa się, że QRL będzie argumentować, że Molitalo powinien mieć możliwość gry z Maroons po tym, jak kraj jest już reprezentowany na poziomie młodzieży.

Poniedziałkowe Maroons zostaną nazwane – jeśli Kalyn Ponga pomyślnie wróci po kontuzji do Newcastle w sobotę, prawdopodobnie zagra na bocznym obronie z nieobecnym Walshem z powodu problemu ze ścięgnem podkolanowym.

Asystent trenera Warriors, Justin Morgan, powiedział w czwartek, że klub czeka na potwierdzenie skanem, ale Walsh cierpi na słabe zmęczenie i mają nadzieję, że kontuzja potrwa tylko tydzień lub dwa.

Następnie trener Queensland, Paul Green, umieścił Valentina Holmesa z powrotem na skrzydle, pozostawiając Mulitalo przeciwko drugiemu graczowi Kyle’owi Feldtowi i dołączając do Xaviera Coatesa na 11. miejscu na drugim miejscu na skrzydle.

dyrektor generalny NRL Andrew Abdo powiedział w niedzielę wieczorem Fox Sports Że istnieje możliwość zadeklarowania Mulitalo w przyszłości. „Z pewnością nie było wystarczająco dużo czasu na rozpatrzenie dzisiejszej prośby, ale to nie znaczy, że może się to nie zdarzyć w przyszłości” – powiedział.

Queensland po raz pierwszy od 21 lat będzie starał się uniknąć wybielania podczas finału serii Ampol State of Origin na stadionie Sydney Australia 14 lipca.

NRL ma nadzieję zagrać w finale na Stadionie Olimpijskim, ale blokada COVID-19 w Sydney do 9 lipca zmusiła urzędników do rozważenia planów awaryjnych, takich jak McDonald Jones Stadium w Newcastle.

READ  Brytyjczycy i Irlandczycy pokonali 14-osobowe Sharks 71-31 po kłopotach w pierwszej połowie