Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koszty pożyczek rządowych osiągnęły najwyższy poziom od 20 lat po tym, jak Bank Anglii potwierdził, że skup obligacji zakończy się w piątek |  Wiadomości biznesowe

Koszty pożyczek rządowych osiągnęły najwyższy poziom od 20 lat po tym, jak Bank Anglii potwierdził, że skup obligacji zakończy się w piątek | Wiadomości biznesowe

Koszty pożyczkowe rządu brytyjskiego osiągnęły najwyższy poziom od 20 lat po tym, jak Bank Anglii potwierdził, że program awaryjnego zakupu obligacji wygaśnie w piątek zgodnie z planem.

W środę rano ogłosił, że wszystkie tymczasowe i celowe zakupy obligacji rządowych Wielkiej Brytanii, znane jako obligacje rządowe, zostaną wstrzymane.

Tak było przez cały czas i zostało „ostatecznie wyjaśnione w komunikacji z bankami na wyższych szczeblach”, podał bank w oświadczeniu.

Wyjaśnienie jej stanowiska nie uspokoiło jednak inwestorów, a wyprzedaż, która doprowadziła do 20- i 30-letnich zysków – stopy wymaganej do utrzymania długu publicznego – do najwyższego poziomu od 2002 roku.

Oba przekroczyły w środę 5,1%.

Uruchomiono 13-dniowy program awaryjnego zakupu obligacji, aby uniknąć „dysfunkcji” na rynku emerytalnym.

Ma na celu zaradzenie skutkom wyższych stóp procentowych dla obligacji rządowych, które zwiększyły koszt utrzymywania obligacji i doprowadziły fundusze emerytalne do kryzysu płynności.

Wcześniej pojawiały się sugestie, że bank może się jednak wycofać i przedłużyć skup obligacji poza piątek.

Financial Times powiedział, że bank prywatnie poinformował pracowników funduszy emerytalnych, że może zostać przedłużony.

Stało się to pomimo gubernatora Andrew Baileya, który stanowczo zauważył, że fundusze emerytalne „dostały trzy dni… na wykonanie tego” na spotkaniu w Waszyngtonie we wtorek wieczorem.

Bank potwierdził w środowym komunikacie, że po piątku będzie nadal wspierać rynki emerytalne na inne sposoby.

Będzie to realizowane poprzez Tymczasową i Otwartą Akcję Banku, aby pomóc pożyczkodawcom borykającym się z problemami z płynnością oraz tym, którzy pracują na zakątku rynku emerytalnego, który boryka się z problemami. była miara ogłoszony w poniedziałek.

Raport Financial Times stwierdził, że osoby zaangażowane w instrumenty pochodne potrzebują więcej czasu, aby uniknąć wymuszonej sprzedaży, która doprowadziła do interwencji banku 28 września.

Czytaj więcej:
Co u licha dzieje się na rynkach Wielkiej Brytanii?
Czym są obligacje i gdzie wpisują się w kryzys minibudżetów?

READ  Zoopla twierdzi, że właściciele domów w Wielkiej Brytanii zostali zmuszeni do zadowalania się cenami domów poniżej ceny wywoławczej

Później tego dnia ujawniono, że bank przyjął oferty o wartości 1,9 miliarda funtów w ramach codziennego procesu wykupu obligacji indeksowanych.

Zaakceptował również wszystkie 2,3754 miliardy funtów w konwencjonalnych długoterminowych obligacjach na złoto – najwyższą kwotę od czasu rozpoczęcia programu 28 września, ale znacznie poniżej 5 miliardów funtów, które byłby skłonny kupić.

Funt odrobił część strat w stosunku do dolara poniesionych we wtorek po tym, jak Bailey odmówił przedłużenia wsparcia dla kupowania obligacji poza piątek, notując około 1,11 USD.

Rentowności 30-letnie oscylowały wokół poziomu tuż przed interwencją First Bank – na poziomie 4,9% – po tym, jak wcześniej w ciągu dnia osiągnęły najwyższy poziom od 20 lat.

Zakwestionowano myślenie o awaryjnym zakupie obligacji przez Komisję Skarbu Państwa Sejmu.

Przewodniczący Komisji Skarbu, Mel Stride, napisał w środę do wiceprezesa banku, prosząc o aktualne informacje interwencje awaryjneI zapytaj o dodatkowe środki, których bank będzie potrzebował, aby zapobiec zagrożeniom dla stabilności finansowej.

Pan Stride zastanawiał się również, w jaki sposób bank zdecydował, że Rozwiń jego interwencję w nagłych wypadkach w poniedziałek, aby uruchomić nowe wsparcie płynnościowe dla pożyczkodawców i zacząć kupować indeksowane obligacje gil (o stopach procentowych zgodnych z inflacją). Zastanawiam się, dlaczego te interwencje nie były częścią oryginalna ingerencja Ogłoszony 28 września.

Czym jest program skupu obligacji Banku Anglii?

Bank zasygnalizował chęć ponownego podniesienia stóp procentowych w listopadzie, ponieważ walczy o obniżenie inflacji do 2%. Najnowsze dane pokazują, że stopa inflacji wynosi 9,9%.

Ponownie główny ekonomista w banku, Jak dzwonekStopy procentowe prawdopodobnie będą musiały wzrosnąć.

„Na razie jestem skłonny wierzyć, że na istotne wiadomości rynkowe i makroekonomiczne z ostatnich kilku tygodni potrzebna będzie znacząca reakcja polityki pieniężnej”.

W środę opublikowano miesięczne podsumowanie polityki fiskalnej banku, w którym ostrzegano, że brytyjskie gospodarstwa domowe staną się bardziej podatne na wstrząsy finansowe.

READ  Bitcoin News - Na żywo: Załamanie cen kryptowalut zwalnia, gdy rynek oblicza straty z powodu katastrofy terra

„Wzrost kosztów utrzymania i stóp procentowych zwiększy presję na finanse brytyjskich gospodarstw domowych i sprawi, że gospodarstwa domowe będą bardziej podatne na wstrząsy” – czytamy w podsumowaniu i zapisie polityki fiskalnej banku.

Pojawiły się inne ostrzeżenia dotyczące kondycji ekonomicznej przedsiębiorstw: „Dla firm wyższe koszty, niższy popyt gospodarstw domowych, wyższe stopy procentowe Zmniejszy to zyski. Niektórym może być trudno spłacić dług”.

Bank powiedział, że gospodarstwa domowe mogą być mniej dotknięte wyższymi stopami procentowymi ze względu na plany płatności terminowych i mniejsze zadłużenie. W związku z tym istnieje mniejsze ryzyko niewypłacalności.

„Ludzie mają mniejsze zadłużenie (w stosunku do swoich dochodów) i udział wyższych kredytów do wartości Kredyty hipoteczne Znacznie niższy niż przed światowym kryzysem finansowym. Zmniejsza to ich ryzyko niewypłacalności i wymaga teraz od banków elastyczności w reagowaniu”.

Bank stwierdził, że banki są również w lepszej sytuacji z kryzysu finansowego i są w stanie pomóc rodzinom w przypadku trudności finansowych.

„Sektor bankowy w Wielkiej Brytanii jest znacznie bardziej odporny niż przed globalnym kryzysem finansowym, ze znacznie wyższym poziomem kapitału i płynności. Mogą nadal wspierać gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa, nawet jeśli warunki gospodarcze się pogorszą”.