Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus: Strategia eliminacyjna doprowadziła do tego, że Nowozelandczycy żyją dłużej pomimo pandemii – inne kraje nie mają tyle szczęścia

uczenie się

Naukowcy przyjrzeli się liczbie utraconych lat życia (YLL) w każdym kraju w 2020 r. ze wszystkich przyczyn. Odkryli, że w 37 krajach przedwcześnie stracono 28 milionów lat życia.

Kiedy pojawiła się po raz pierwszy, szybko stało się jasne, że osoby starsze są bardziej narażone na śmierć z powodu koronawirusa, co prowadzi do błędnych twierdzeń, że epidemia nie miała wpływu na oczekiwaną długość życia, ponieważ większość jej ofiar prawdopodobnie wkrótce umrze. w każdym przypadku.

Zostało to ujawnione w lutym, Kiedy badania wykazały, że przeciętna długość życia ofiary wynosi 16 lat przez całą dobę – To dlatego, że oczekiwana długość życia po urodzeniu obejmuje osoby, które umierają młodo, ale ktoś, kto ma już 70 lub 80 lat, prawdopodobnie przeżyje jakiś czas.

Największy spadek liczby utraconych lat życia w 2020 r. odnotowano w Rosji (2,33 u mężczyzn i 2,14 u kobiet), która prawie rok później znajduje się w zasięgu największej jak dotąd fali zgonów. Stany Zjednoczone zajęły drugie miejsce z największą liczbą potwierdzonych zgonów w każdym kraju (2,27 w przypadku mężczyzn i 1,61 w przypadku kobiet), a następnie Bułgaria, Litwa, Chile i Hiszpania.

„Nasze ustalenia dotyczące wskaźnika utraconych lat życia w porównaniu lub poniżej tego, czego oczekiwano na Tajwanie, w Nowej Zelandii, Danii, Islandii, Norwegii i Korei Południowej, podkreślają znaczenie skutecznej polityki zwalczania i eliminacji wirusów, w tym ukierunkowanej, opartej na populacji interwencje w zakresie polityki zdrowia publicznego” – napisali autorzy.

Jednym z ograniczeń badania było to, że nie mogli wziąć pod uwagę czynników społecznych, ekonomicznych i etnicznych, ani nie mogli włączyć do analizy większej liczby krajów – takich jak Azja, Afryka i Ameryka Łacińska – z powodu braku danych.

„Ponieważ wiele skutków pandemii może potrwać dłużej, aby mieć wymierny wpływ na ludzkie życie, ciągłe i terminowe monitorowanie eliminowania utraconych lat życia powinno pomóc w identyfikacji źródeł nadmiernej śmiertelności i utraconych lat życia w populacji. podgrupy”.

READ  Coronavirus, Covid 19: Liczba przypadków infekcji w Wiktorii wzrasta do 35, a widzowie wkraczają w izolację

Statystyki NZ zgłoszone w kwietniu Średnia długość życia w chwili urodzenia w Nowej Zelandii w 2019 roku wynosiła 80 dla mężczyzn i 83,5 dla kobiet.