Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus: ostatnia epidemia COVID-19 w społeczności – poniedziałek, 20 grudnia

9:10 Departament Zdrowia ogłosił pięć nowych interesujących lokalizacji o 9 rano, głównie w New Plymouth.

Nowe witryny to:

  • Z Te Puke . Stacja paliw

  • Blok dzwonów metra, Nowy Plymouth

  • Magazyn chemików The Valley Waiwhakaiho New Plymouth

  • Wioska bożonarodzeniowa Nowe Plymouth

  • Odświeża nowego Plymouth

Kliknij tutaj Dla wszystkich interesujących miejsc i porad Ministerstwa.

8:50 W poniedziałek Rada Ministrów rozważy skrócenie czasu oczekiwania między drugą dawką szczepionki COVID-19 a zastrzykiem przypominającym.

Obecnie różnica wynosi sześć miesięcy, ale niektórzy eksperci ds. zdrowia chcą skrócić ten okres.

Dzieje się tak po badaniach, które wykazały, że trzy dawki szczepionki skuteczniej powstrzymują rozprzestrzenianie się Omicronu.

W zeszłym tygodniu Australia skróciła czas oczekiwania na zastrzyki przypominające z sześciu miesięcy do pięciu po gwałtownym wzroście liczby przypadków Omicron.

8:35 – Ekspert ds. zdrowia publicznego wezwał rząd do podjęcia „drastycznej” i „niepopularnej” decyzji o zamknięciu granic Nowej Zelandii, przy narastających przypadkach Omicron.

W niedzielę Nowa Zelandia odnotowała jeszcze pięć przypadków nowego wariantu, co daje w sumie 13.

Sir David Skeige, epidemiolog i przewodniczący Strategicznej Grupy Doradczej ds. Zdrowia Publicznego COVID-19 RNZ W poniedziałek, dopóki więcej osób nie otrzyma dawek przypominających, rząd powinien opóźnić otwarcie granic.

„Istnieje pilna potrzeba dostarczenia ludziom posiłków i to jest coś, co moim zdaniem jest naprawdę najwyższym priorytetem” – powiedział Skeg. „Z punktu widzenia zdrowia powinniśmy odłożyć otwarcie granic natychmiast i nie zazdroszczę rządowi konieczności podjęcia decyzji, bo nie byłoby to zbyt popularne.

„To zabawne, że wszyscy prosimy rząd, aby był sprytny w podejmowaniu decyzji, ale jeśli zmieni taką decyzję, zostanie oskarżony o pomyłkę, więc będą musieli podjąć bardzo trudną decyzję.

„Ale z punktu widzenia zdrowia publicznego nie ma wątpliwości, że powinniśmy odłożyć tę decyzję do czasu, aż jak najwięcej osób otrzyma dawkę przypominającą, ponieważ istnieją coraz większe dowody na to, że dwa zastrzyki szczepionki nie wystarczą, aby chronić przed Omicronem”.

READ  Wybuch epidemii Covid-19 Delta: Nowa Zelandia i jej szpitale – przepełnione czy wystarczająco obsadzony personelem?

8:20 łyżwiarz z Nowej Zelandii Alice Robinson uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19 w Europie.

20-latek wrócił we Francji pozytywnie i musiał wycofać się z niedzielnego wyścigu Pucharu Świata SuperG w Val d’Isere (czasu lokalnego).

„Niektórzy z was mogli zobaczyć, że nie ścigałem się dzisiaj w Super G w Val d’Isore” – napisał Robinson. Jej strona na Facebooku. „Niestety, w zeszłym tygodniu w mojej bazie we Włoszech uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19 i od tego czasu jestem w izolacji.

„Oznacza to, że prawdopodobnie będę musiał przeczekać drugi wyścig GS w przyszłym tygodniu na Courchevel, czym jestem bardzo rozczarowany.

„Czuję się dobrze i po prostu staram się jak najszybciej odzyskać siły i starać się jak najszybciej wrócić na stoki” – powiedział Robinson w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

8:17 rano – Kia ora, dzień dobry i witaj w relacji na żywo w Newshub z epidemii COVID-19 w poniedziałek, 20 grudnia.