Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus: najnowsze informacje o COVID-19 z całego świata – piątek, 19 listopada

Węgry

Węgry wykonają trzeci strzał wzmacniający przeciwko COVID-19 Obowiązkowe dla wszystkich pracowników służby zdrowia Szef sztabu węgierskiego premiera Viktora Orbana powiedział w czwartek, że od soboty konieczne będzie noszenie maski ochronnej w większości zamkniętych pomieszczeń.

Węgry zgłosiły w czwartek 10 767 nowych przypadków COVID-19, najwyższą dzienną liczbę ofiar od końca marca, a 131 osób zmarło z powodu wirusa dzień wcześniej.

Francja

Francja zgłosiła 52 nowe zgony.

Hiszpania

Hiszpański kurort Benidorm słynie z tętniącego życiem nocnego życia i jest szczególnie popularny wśród brytyjskich imprezowiczów. Otwarcie centrum szczepień przeciwko COVID-19 dla turystów Liczba spraw rośnie wraz z liczbą przyjazdów.

Holandia

Zakażenia nowym koronawirusem w Holandii skoczyły w czwartek na najwyższy poziom w historii, Przekroczyli 20 000 trzeci dzień z rzędu.

Narodowy Instytut Zdrowia w kraju poinformował, że zarejestrowano około 23 600 nowych przypadków, w porównaniu z prawie 21 000 dzień wcześniej.

Wirusolodzy w Holandii mają Zaproponuj przedłużenie świąt do Bożego Narodzenia, aby spowolnić wzrost przypadków COVID-19 Jest wśród dzieci, które zmusiły połowę szkół w całym kraju do wysyłania lekcji do domu, ale rząd powiedział, że chce je pozostawić otwarte.

Czechy i Słowacja

Czechy i Słowacja zaostrzyły restrykcje wobec osób, które nie otrzymały w środę szczepień na COVID-19, aby zachęcić do większej liczby szczepień i odciążyć szpitale.

czeski rząd Plany zatwierdzone, aby umożliwić tylko tym, którzy zostali zaszczepieni lub wyzdrowieli z COVID-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy Aby wejść do restauracji, uczestniczyć w niektórych wydarzeniach i korzystać z różnych innych usług od poniedziałku. Czytaj więcej

Słowacja zrobiłem podobny krokPremier Edward Heiger określił to jako „zatrzymanie nieszczepionych”.

Ameryki

Przywódcy Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku mają zatwierdzić nowe ograniczenia dotyczące darowizn na metan i szczepionki przeciw COVID-19, kiedy spotkają się po raz pierwszy od pięciu lat w czwartek, według wyższych urzędników USA.

READ  Covid 19: Rodzice zniechęceni do proszenia o status szczepień dla personelu opieki nad dziećmi

Kanada

Kanada ma ogłosić w piątek, że nie będzie już wymagać od kanadyjskich podróżnych wracających z krótkich 72-godzinnych podróży do Stanów Zjednoczonych w celu wykonania kosztownych testów molekularnych na COVID-19, podało źródło rządowe w środę.