Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus COVID-19: Victoria znajduje źródło wysoce zaraźliwego wariantu delta

Naukowiec

Rząd Nowej Zelandii ogłosił, że przerwa w podróży bez kwarantanny z Victorią zostanie przedłużona o kolejne sześć dni. Minister reagowania na Covid-19 Chris Hepkins powiedział, że obywatele Nowej Zelandii będą mogli wrócić do domu od godziny 23.59 8 czerwca.

Victoria została powiązana w związku z wybuchem wysoce zaraźliwego szczepu Delta Covid-19 z powracającym podróżnikiem, chociaż pozostają pytania, w jaki sposób przedostał się on do społeczności.

Wybuch epidemii, znany jako klaster West Melbourne, ma obecnie co najmniej 14 potwierdzonych przypadków, z którymi jest powiązany, wszystkie ze szczepu Delta.

Pełniący obowiązki premiera Wiktorii, James Merlino, potwierdził, że władze znalazły teraz genetyczne dopasowanie między tą grupą a powracającym podróżnikiem, który 8 maja przeszedł kwarantannę hotelową po przybyciu ze Sri Lanki.

„Chociaż mamy powiązanie genetyczne, obecnie nie mamy powiązania epidemiologicznego i trwają dalsze badania, aby sprawdzić, czy jesteśmy w stanie nawiązać jakikolwiek kontakt między powracającym podróżnikiem a tymi rodzinami” – powiedział.

Pełniący obowiązki wiktoriańskiego wicepremiera James Merlino: Obecnie nie ma ostatecznego zrozumienia, gdzie miały miejsce zdarzenia związane z transmisją." Zdjęcia/Getty Images
Pełniący obowiązki wiktoriańskiego wicepremiera James Merlino: Obecnie nie ma ostatecznego zrozumienia, gdzie miały miejsce wydarzenia związane z transmisją”. Zdjęcie/Getty Images

„Obecnie nie ma ostatecznego zrozumienia, gdzie będą miały miejsce zdarzenia transmisji, ale rozważamy wszystkie możliwości, od samolotu po podróż do hotelu”.

Victoria odnotowała dwa nowe przypadki nabyte lokalnie w ciągu nocy, podnosząc całkowitą liczbę infekcji w wybuchu stanu do 85.

Odnotowano również jeden potwierdzony przypadek podróżnika z zagranicy, który obecnie znajduje się w kwarantannie hotelowej.

Dzieje się tak po tym, jak wczoraj potwierdzono 11 nowych infekcji, z których dwie zostały zgłoszone późno w niedzielę

Cztery główne teorie

Powracający podróżnik uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa w tym samym dniu, w którym przybył do Melbourne i został przeniesiony z hotelu Novotel Ibis do hotelu zdrowia Holiday Inn w dniu 14 maja, zanim został zwolniony z kwarantanny 23 maja.

READ  Jak Rosja rekrutuje najemników do walki na Ukrainie

Dotychczasowe śledztwo ujawniło, że w tym samym samolocie ze sprawą są 24 osoby, a wszyscy członkowie załogi i pasażerowie mają negatywny wynik testu.

Spośród 268 pracowników, którzy pracowali w hotelu Ibis 8 i 9 maja oraz 360 pracowników hotelu zdrowotnego, nie stwierdzono pozytywnych testów. Wszystkich 12 mieszkańców przebywających w tym samym hotelu Novotel Ibis uzyskało wynik negatywny.

Zastępca dyrektora generalnego ds. zdrowia Allen Cheng powiedział, że wskazuje to, że doszło do transmisji bezpośrednio z osoby na osobę lub pośrednio poprzez nieokreślone przypadki do rodziny i społeczności.

„Dochodzenie jest w toku, ale tam [are] Cztery główne teorie, a niektóre z nich są mniej lub bardziej prawdopodobne” – powiedział profesor Cheng.

„Być może pierwszym powodem było to, że choroba przeszła na kogoś lub zaraziła kogoś – innego pasażera w samolocie – i ta osoba nadal zarażała kogoś w społeczności.

„Drugą możliwością jest to, że sprawa została przeniesiona po tym, jak opuścił hotelową kwarantannę. Trzecią możliwością jest to, że sprawa została przeniesiona do pracownika gdzieś podczas jego podróży z lotniska, aby przenieść się do pierwszego hotelu, aby przenieść się do drugiego hotelu, a następnie wyjechać do Następnie czwartą możliwością jest to, że sprawa została przekazana mieszkańcowi hotelu, który następnie przeniósł się do społeczności po pobycie na kwarantannie.

Grupa z West Melbourne stała się centralnym punktem w wyścigu o powstrzymanie wybuchu wirusa Wiktorii ze względu na szybkość, z jaką ten wariant może się rozprzestrzeniać.

Dyrektor ds. zdrowia w Victorii, profesor Brett Sutton, powiedział, że ten wariant jest „bardziej niebezpieczny” niż inne, i że 75 procent ludzi zaraża się tym napięciem, gdy występuje schorzenie, z którym żyją.

Oznacza to, że kraj „wyściga się z czasem”, aby go powstrzymać, powiedział.

READ  Covid-19: Wybuch epidemii w Australii nadal rośnie, nagła blokada przedłużona w Queensland

Blokada Melbourne wciąż w drodze do zniesienia

Dwutygodniowa blokada Melbourne ma zakończyć się w czwartek o 23:59 (czasu lokalnego), a źródła wysokiego szczebla wiktoriańskiego rządu mówią Herald Sun, że są bardzo pewni, że nie będzie dalszego przedłużenia.

Jednak jedną rzeczą, która może zmusić władze do utrzymania restrykcji związanych z blokadą, jest gwałtowny wzrost w przypadkach niepewności. .

Oczekuje się, że złagodzone ograniczenia podobne do tych, które obowiązują obecnie w regionie Wiktorii w Melbourne, zostaną wprowadzone po zakończeniu blokady i mogą obejmować ograniczenia dotyczące zgromadzeń prywatnych i publicznych, ograniczenia gęstości w miejscach i firmach oraz noszenie masek w pomieszczeniach.

Premier Scott Morrison dołączył do rosnącej liczby osób wzywających do zakończenia blokady Melbourne.

Premier powiedział, że ma nadzieję, że ograniczenia zostaną zniesione „jak najszybciej”.

„Będę wzywał do jak najszybszego zniesienia tych ograniczeń” – powiedział Morrison.

„albo nie [we] Zobaczcie wkrótce ponownie otwartą Wiktorię. Szczególnie dla rodziców, którzy muszą trzymać swoje dzieci w domu z dala od szkoły. W ciągu ostatnich 18 miesięcy dzieci straciły wystarczająco dużo czasu poza szkołą”.

Pojawia się, gdy lider opozycji Victorii, Michael O’Brien, skrytykował trwające ograniczenia, twierdząc, że rodziny i firmy cierpią w wyniku tego.

Twierdził, że zablokowanie nadal oznaczało, że „wielu wiktoriańskich ludzi żyje na co dzień na krawędzi” i zasugerował, że rząd „po prostu nie rozumie, jak trudne było to zamknięcie dla wielu wiktoriańskich”.

„Nie możemy tak postępować” – powiedział, oskarżając rząd o to, że jedna na trzy szczepionki „gromadzi kurz na półce”.

„Musimy chronić ten kraj i musimy to zrobić szybko, ponieważ musimy wydostać się z tej blokady”.