Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus Covid 19: Urzędnicy ds. Zdrowia Wiktorii ujawniają „dwa fałszywe alarmy”

Naukowiec

Pełniący obowiązki premiera Wiktorii, James Merlino, potwierdził, że szereg ograniczeń w regionie Wiktorii zostanie złagodzony dziś wieczorem o 23:59. Wideo / Sky News Australia

Urzędnicy ds. Zdrowia przeklasyfikowali dwie osoby, które prawdopodobnie zaraziły się Covid podczas niedawnej epidemii w Wiktorii, jako „fałszywie pozytywne”.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło to w czwartek wieczorem po tym, jak wcześniej tego dnia odnotowano dwa nowe przypadki lokalnie nabytego koronawirusa.

„Po analizie przeprowadzonej przez panel ekspertów i ponownym przetestowaniu przez wiktoriańskie laboratorium referencyjne chorób zakaźnych ogłoszono dwa przypadki związane z tą epidemią” – powiedział departament w oświadczeniu.

Przypadki obejmują kobietę, o której wcześniej wiadomo było, że zaraziła się wirusem w miejscu ekspozycji Metricon Homes i mężczyznę, który prawdopodobnie zaraził się wirusem w miejscu ekspozycji hotelu Brighton Beach.

„Te przypadki zostaną przeklasyfikowane i nie będą już potwierdzane” – powiedziało Ministerstwo Zdrowia.

Tylko bliskie kontakty podstawowe związane z tymi przypadkami, a nie z innymi miejscami narażenia, zostaną zwolnione.

„Wszelkie strony ekspozycji powiązane tylko z tymi przypadkami zostaną wycofane, w tym wszystkie strony ekspozycji w Anglesea”.

Departament Zdrowia powiedział, że Brighton Beach Hotel i Metricon Show Home Pavilion pozostaną miejscami ekspozycji, ponieważ zostały powiązane z innymi przypadkami.

„Poszkodowane osoby, miejsca i firmy muszą czekać na oficjalną zgodę Ministerstwa Zdrowia lub lokalnej jednostki zdrowia publicznego, która nastąpi przez cały wieczór” – czytamy w oświadczeniu.

Sprowadza liczbę aktywnych spraw w stanie z powrotem do 67, ponieważ liczba miejsc narażenia wzrosła do 370.

Departament Zdrowia Wiktorii zgłosił w czwartek trzy nowe przypadki, ale jedna z tych infekcji została ogłoszona w środę w opiece hospicyjnej.

Koronawirus choroba

Pojawia się, gdy władze zdrowia ogłosiły siedmiodniowe przedłużenie blokady w aglomeracji Melbourne, przy jednoczesnym złagodzeniu ograniczeń Covid w regionalnej Wiktorii.

READ  Kobiety z Auckland uzyskują wczesny dostęp do autodiagnostyki w kierunku HPV w ramach programu badawczego | 1 aktualności

Ostatnie niepokojące obszary to sześć autobusów w mieście Whittlesey na północnych przedmieściach Melbourne, gdzie na początku maja pojawiło się kilka pierwszych przypadków ostatniej epidemii.

Ponad 300 miejsc narażenia na epidemię zostało powiązanych z miastem Whittlesea.

NCA NewsWire