Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus COVID-19: szczep lambda trafia do Wielkiej Brytanii

Naukowiec

Premier znajduje się na mapie drogowej Covid-19 lub na tym, co określa jako plan podróży. Wideo / Mark Mitchell

Najbardziej zakaźny na świecie szczep Covid-19 trafił do Wielkiej Brytanii z sześcioma zgłoszonymi przypadkami, a niepokojące badania mogą być bardziej zaraźliwe niż wariant delta.

Szczep Lambda zaskoczył naukowców WHO po tym, jak w ciągu ostatnich czterech tygodni rozprzestrzenił się w prawie 30 krajach. Mutacja została pierwotnie odkryta w Peru i jest powiązana z 81 procentami przypadków w kraju od kwietnia.

Peru ma obecnie najwyższy wskaźnik śmiertelności na świecie.

Koronawirus choroba

To niepokojący znak dla Wielkiej Brytanii, która ostatnio złagodziła ograniczenia Covid-19 po tym, jak 37 milionów ludzi otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki.

Kraj wrócił do normy w ostatnich tygodniach, gdy biesiadnicy zalali bary niedawnym sukcesem ich kraju na Euro 2020.

Jednak te swobody obywatelskie mogą ulec zmianie, jeśli wysoce zakaźny szczep Lambda rozprzestrzeni się w społeczności.

Personel medyczny przewozi pacjenta z wirusem Covid-19 w szpitalu Honorio Delgado w Arequipie w Peru.  Naród ma obecnie najwyższy wskaźnik śmiertelności na świecie.  zdjęcie / AP
Personel medyczny przewozi pacjenta z wirusem Covid-19 w szpitalu Honorio Delgado w Arequipie w Peru. Naród ma obecnie najwyższy wskaźnik śmiertelności na świecie. zdjęcie / AP

Profesor Pablo Tsukayama z University of Kitano Heredia powiedział, że wątek eksplodował w Peru, a nowy wariant stanowi obecnie 82 procent przypadków w kraju Ameryki Południowej.

„Może to wskazywać, że jego szybkość transmisji jest wyższa niż w jakimkolwiek innym gatunku” – powiedział.

Jego twierdzenia zostały poparte raportem londyńskiej Inicjatywy Genomu Covid-19 w dyrektorze Welcome Sanger Institute, Jeffem Barrettem.

„Lampda ma unikalny wzór siedmiu mutacji w białku kolczastym, którego wirus używa do infekowania ludzkich komórek. Badacze są szczególnie zaintrygowani jedną mutacją o nazwie L452Q, która jest podobna do mutacji L452R, przyczyniając się do wysokiej zakaźności wariantu delta, – powiedział Financial Times.

Według raportu naukowców z Uniwersytetu Chile w Santiago istnieją również niepokojące badania, że ​​obecne szczepionki nie są skuteczne w neutralizacji nowej nici.

READ  Naukowcy ze Stanford identyfikują „odcisk palca” genu starzenia się mózgu

„Nasze dane pokazują po raz pierwszy, że mutacje w białku kolczastym wariantu lambda umożliwiają ucieczkę w celu zneutralizowania przeciwciał i zwiększenia infekcji” – napisali w poprzednim raporcie opublikowanym w zeszłym tygodniu.