Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus Covid-19: Mieszkańcy Wiktorii zarażeni po ominięciu nieznajomych – Szefa Zdrowia

Minister zdrowia Wiktorii, Martin Foley, przedstawia aktualne informacje na temat przypadków w Melbourne’s Comfort Home. Video / Sky News Australia

Władze wiktoriańskie twierdzą, że ludzie zarazili się wirusem Covid po „wyprzedzeniu” nieznajomych wirusem.

Lider testu Jeroen Weimar powiedział, że co najmniej cztery z 54 przypadków przeniesionych lokalnie w tym stanie pochodziły z „przejściowego” kontaktu między Wiktorianami.

„Teraz widzimy, że ludzie krzyżują się ze sobą w sklepie spożywczym, idą do salonu i oglądają zdjęcia w sklepie Telstra” – powiedział.

„To jest stosunkowo nowe i stosunkowo ulotne. Nie znają swoich imion, co jest zupełnie inne niż to, co widzieliśmy wcześniej”.

Powiedział, że łatwość, z jaką wirus się rozprzestrzenia, może być cechą wariantu indyjskiego.

Powiedział: „Jesteśmy przyzwyczajeni do poprzednich zmiennych i bardziej przyzwyczajeni jesteśmy do transmisji, która zachodzi w domu, w miejscu pracy, gdzie ludzie już się znają, a nie we wszystkich tych dużych środowiskach społecznych”.

„Te są zupełnie inne”.

„Widzieliśmy transmisję w tych miejscach z bardzo szybkim połączeniem. Mamy transmisję w miejscach takich jak Telstra South Melbourne, JMD Grocers, show house, o którym rozmawialiśmy kilka dni temu, chciałbym dodać zakupy w Craigieburn Central centrum handlowe.”

Szczepienie przez pięć dni

Władze wiktoriańskie ogłosiły dzisiaj pięciodniową kampanię szczepień, podczas której urzędnicy służby zdrowia walczą z najnowszym powstającym konglomeratem w Melbourne.

53 przypadki zostały powiązane, a dziś zgłoszono kolejne trzy lokalne obrażenia.

Minister ds. Niepełnosprawności, osób starszych i opiekunów Luke Donnellan ogłosił, że rząd stanowy będzie traktował priorytetowo pracowników w środowiskach wysokiego ryzyka w ciągu najbliższych pięciu dni.

READ  Nanaya Mahuta prosi o radę w sprawie „procesów i rozważań” definiujących ludobójstwo, Partia Pracy rozważa propozycję Chin w przyszłym tygodniu

„Oznacza to, że od środy 2 czerwca do niedzieli 6 czerwca pracownicy i placówki prywatnego i mieszkalnego sektora niepełnosprawności HM, prowadzonego przez Wspólnotę Narodów, będą miały pierwszeństwo w dostępie do ośrodków szczepień w całej Wiktorii w godzinach od 9:00 do 16:00” – powiedział. Odnieś się do niedawnej krytyki braku szczepień dostępnych dla pracowników opieki nad osobami starszymi.

Kontynuował: „Pracownicy opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi są obecnie uprawnieni do szczepień w ośrodkach państwowych, ale jest to związane ze stymulowaniem tego zapotrzebowania i zwiększeniem liczby pracowników, aby uzyskać większe pokrycie w sektorach prywatnej opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawności”.

„Mamy obawy, że zasięg jest niewystarczający, dlatego interweniujemy”.

Koronawirus w Melbourne rozprzestrzenił się teraz do czterech domów opieki, z Arcare Aged Care Home na zachodnich przedmieściach Melbourne w Maidstone, gdzie są teraz powiązane trzy przypadki.

Osoby śledzące kontakty wciąż próbują dowiedzieć się, w jaki sposób pracownik Arcare, kobieta po pięćdziesiątce, zaraziła się wirusem.

Dziś trzy nowe przypadki społeczne

Z trzech zgłoszonych dzisiaj nowych przypadków Covid nabytych lokalnie, dwa były przypadkami bliskiego kontaktu z poprzednimi przypadkami i znajdowały się już w kwarantannie.

Ostatnia sprawa jest badana.

Wiktoriański minister zdrowia Martin Foley powiedział, że władze wciąż oceniają wybuch epidemii koronawirusa w stanie „codziennie”.

Powiedział: „Nadal istnieją poważne obawy związane z ciągłym przenoszeniem infekcji, zwłaszcza na północnych przedmieściach i wielu miejscach o dużym narażeniu, które zostały dodane do listy miejsc narażenia w ciągu ostatnich 36 godzin”.

„Nasz zespół ds. Zdrowia publicznego bada obecnie, czy w tych społecznościach nadal krąży koronawirus i będziemy nadal codziennie przyglądać się naszej reakcji na obecną epidemię”.

Obecnie w całej Wiktorii jest wystawionych ponad 320 lokalizacji. Wczoraj do listy dodano wiele miejsc wystawowych, w tym wiele tras autobusowych, punkt handlowy DFO i sklep Big W.

READ  Covid-19: Wprowadzenie szczepionek w Nowej Zelandii wyjaśniono na 10 wykresach i porównano z resztą świata

Spekulacje ubezpieczeniowe

Pomimo niewielkiej liczby nowych przypadków zgłoszonych dzisiaj, tajemnicze przypadki w Wiktorii i rosnąca lista miejsc narażenia wzmogły obawy, że stanowa blokada „wyłącznika automatycznego” może zostać przedłużona o siedem dni.

Zakończenie blokady planowane jest na czwartek o godzinie 23:59 czasu lokalnego.

Lider opozycji, Michael O’Brien, położył nacisk na wybuch epidemii w stanie wczoraj, mówiąc, że wydaje się jasne, że blokada potrwa „znacznie dłużej” niż siedem dni.

„To bardzo niepokojący dzień dla mieszkańców Wiktorii. Bardzo jasne przesłanie jest takie, że nie możemy starać się złagodzić ograniczeń w piątek” – powiedział według „Herald Sun”.

Rząd odmówił pozostania zaniepokojonym tym, czy blokada zakończy się w czwartek wieczorem zgodnie z planem, a pełniący obowiązki premiera Jamesa Merlina powiedział, że nie tylko numery spraw zadecydują o przedłużeniu ograniczeń.

„To rodzaj przypadków. To tam, gdzie to się dzieje. To jest [whether] Wiemy, gdzie są odsyłacze, jeśli są to strony wysokiego ryzyka ”- powiedział wczoraj.

„Wszystkie te rzeczy są brane pod uwagę przez zespół ds. Zdrowia publicznego w odniesieniu do tego, kiedy mogą być pewni, że doradzą rządowi, abyśmy mogli przejść do pewnego złagodzenia ograniczeń”.

Merlino powiedział, że epidemia „może się pogorszyć, zanim się poprawi”.

Główny specjalista ds. Zdrowia, profesor Brett Sutton, powiedział, że Victoria została „zarażona tym wirusem”, opisując ją jako „absolutnego potwora”.