Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus: co robić, a czego nie robić, używając środków do dezynfekcji rąk przeciwko infekcji COVID-19

Druga fala wirusa Corona zaskoczyła nas wszystkich i spowodowała wiele chaosu w kraju. Podczas gdy eksperci podejrzewają, że nowe zmienne napędzały wzrost przypadków, wielu uważa, że ​​​​siłą napędową mogą być również luźne środki ostrożności.

Ćwiczenie zachowania odpowiedniego dla COVID ma kluczowe znaczenie

Ponieważ nowy koronawirus pojawił się w zeszłym roku, poza dystansowaniem społecznym i noszeniem masek w zatłoczonych miejscach, ważne jest również utrzymanie higieny rąk poprzez częste mycie rąk lub dezynfekcję. Jednak jeśli chodzi o środki do dezynfekcji rąk, jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać.

Środki do dezynfekcji rąk mogą pomóc w utrzymaniu rąk w czystości

COVID-19 to choroba układu oddechowego i chociaż eksperci uważają, że wirus SARs-COV-2 jest wysoce przenoszony w powietrzu, często dotykane powierzchnie również mogą być wektorami. Dlatego utrzymywanie rąk w czystości ma kluczowe znaczenie, ponieważ może powstrzymać rozprzestrzenianie się śmiertelnego wirusa. Możesz umyć ręce lub gdy jesteś na zewnątrz, możesz użyć środków do dezynfekcji rąk. Środek do dezynfekcji rąk jest zwykle płynem, żelem lub pianką, która służy do zabijania ogromnej większości wirusów i bakterii, które mogą prowadzić do chorób zakaźnych.

Co robić, a czego nie robić, używając środka dezynfekującego do rąk, jednocześnie chroniąc się przed COVID-19?

Chociaż stosowanie środków do dezynfekcji rąk może zmniejszyć ryzyko zarażenia się COVID-19, może również powodować pewne skutki uboczne. Dlatego niezwykle ważne jest przestrzeganie prostych wskazówek podczas korzystania ze sterylizatorów. Oto kilka prostych i zakazanych rzeczy.

Używaj środków dezynfekujących w przypadku kontaktu z zanieczyszczonymi i częstymi powierzchniami. Niektóre powierzchnie mogą przenosić wirusy i bakterie, które pozostają przez dłuższy czas. Gdy wejdziesz w kontakt z tymi skażonymi powierzchniami, możesz zostać zainfekowany, co może rozprzestrzenić się na inne osoby. Aby uniknąć takiej sytuacji, przydatne mogą być środki do dezynfekcji rąk.

READ  Symulacja wirtualnej kolejki górskiej pokazuje wpływ migreny na wizualne bodźce ruchowe

Środki dezynfekujące powinny zawierać od 60 do 95% alkoholu. Przy niskiej zawartości alkoholu lub jego braku, środki dezynfekujące mogą nie być skuteczne przeciwko zarazkom.

Nie nadużywaj środków do dezynfekcji rąk, ponieważ mogą one również zabijać zdrowe mikroorganizmy, czyniąc osobę bardziej podatną na infekcje. Poza tym nadużywanie środków czyszczących może również powodować wysuszenie skóry.

Nie używaj środków do dezynfekcji rąk bezpośrednio przed posiłkami, ponieważ zawierają wysoki poziom chemikaliów. Jednym ze składników niektórych środków do dezynfekcji rąk jest 1-propanol. Ta chemiczna zawartość może osłabiać centralny układ nerwowy, powodując problemy z oddychaniem, dezorientację, spowolnienie akcji serca i zmniejszenie świadomości.

Dzieci powinny być zachęcane do mycia rąk, a nie do używania środków do dezynfekcji rąk. Chociaż dzieci nie są świadome skutków ubocznych, mogą podążać za dorosłymi i uważać, że środki do dezynfekcji rąk są nieszkodliwe, co nie jest prawdą.

Unikaj również używania środków dezynfekujących do czyszczenia żywności. Jeśli uważasz, że dezynfekuje owoce i warzywa i że jest bezpieczny, to nieprawda.