Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lord Cruddas is now a member of the House of Lords

Konserwatywny odpowiednik Crodas planuje rozbić firmę rynków finansowych CMC o wartości 800 mln GBP | Wiadomości biznesowe

Konserwatywny partner Lord Crodas bada nagły rozpad CMC Markets, firmy bukmacherskiej, którą założył 32 lata temu, na dwie oddzielnie notowane spółki.

Sky News dowiedziało się, że Zarząd CMC może w ciągu kilku dni ogłosić rozpoczęcie prac nad potencjalnym podziałem.

Źródła miejskie powiedziały w ten weekend, że jeśli zostanie uzgodnione, rozpad doprowadzi do powstania lewarowanego biznesu, który obejmuje operacje bukmacherskie CMC oraz biznes bez pokrycia, zawierający nową technologię i produkty inwestycyjne.

Oba będą oferowane na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, chociaż według jednego źródła tylko „stare” firmy prawdopodobnie zachowają nazwę CMC.

Znawca zasugerował, że ten ruch może ostatecznie przynieść akcjonariuszom setki milionów funtów – największym z nich jest sam Lord Crodas z 62,5% udziałem.

Badaniem dezintegracji grupy na poziomie zarządu kieruje James Richards, prezes CMC, wspólnie z jej doradcami.

Wtajemniczony ostrzegł, że proces jest na wczesnym etapie i może nie prowadzić do rozłamu.

Idąc dalej, potwierdziłoby to przekonanie, które od pewnego czasu żywił Lord Crodas, dyrektor generalny CMC, że rynki publiczne konsekwentnie nie doceniają wartości i perspektyw firmy.

Byłby to również odważny ruch dla byłego skarbnika Partii Konserwatywnej, którego w zeszłym roku w kontrowersyjnych okolicznościach wspierał Boris Johnson.

CMC, która jest wolna od długów i ma w swoim bilansie 400 milionów funtów w gotówce, zaczynała jako gracz w sektorze zakładów finansowych, umożliwiając klientom pożyczanie pieniędzy na obstawianie zakładów na rynkach finansowych przy użyciu kontraktów na różnice kursowe (CFD).

Konkuruje z takimi firmami jak IG Group i Plus500.

We wrześniu firma wydała ostrzeżenie o zarobkach, zauważając, że aktywność rynkowa była „słaba” w poprzednich miesiącach, co doprowadziło do niższych obrotów klientów.

Powiadomienie o zarobkach spowodowało, że akcje CMC spadły o ponad 25%.

Jednak główni akcjonariusze byli sfrustrowani reakcją rynku, biorąc pod uwagę silny wzrost obserwowany w innych obszarach działalności CMC.

READ  Białoruś i Rosja prowadzą wspólne patrole, gdy na polskiej granicy wybucha kryzys migracyjny

Na początku tego roku Lord Crodas ujawnił plany dotyczące platformy inwestycyjnej skierowanej bezpośrednio do konsumentów w Wielkiej Brytanii, mającej na celu konkurowanie z Hargreaves Lansdown, Interactive Investor i AJ Bell.

Sky News ujawnił w ostatni weekend, że Abrdn, zarządzający funduszem FTSE-100, prowadzi rozmowy dotyczące zakupu II za 1,5 miliarda funtów.

Plan CMC dotyczący uruchomienia platformy detalicznej w Wielkiej Brytanii wynika z udanego partnerstwa w Australii między firmą a ANZ, jednym z największych banków w kraju.

Dwa miesiące temu, partnerstwo zostało zastąpione transakcją, która przejęła CMC ponad 500 000 klientów ANZ zajmujących się inwestycjami kapitałowymi, co zwiększyło łączne zarządzane aktywa brytyjskiej firmy do około 40 miliardów funtów.

Mówi się, że do CMC zwróciło się wiele innych dużych instytucji finansowych w sprawie podobnych ustaleń dotyczących partnerstwa.

Chociaż nie ma takiej samej skali i złożoności, jak ogłoszono w tym tygodniu w GE, Johnson & Johnson czy japońskiej Toshibie, badanie rozpadu w CMC podkreśla nowy trend w salach konferencyjnych, którego celem jest odblokowanie wartości poprzez uproszczenie ich struktur.

Każda taka transakcja byłaby ostatnim rozdziałem w długiej i zróżnicowanej karierze założyciela CMC Markets.

Lord Crodas, płodny dobroczyńca, który przekazał konserwatystom ponad 3,5 miliona funtów, był jednym z założycieli Vote Leave i dał grupie kampanijnej 1,5 miliona funtów przed referendum w sprawie Brexitu w 2016 roku.

Komisja Wyborcza ujawniła w czerwcu, że facet przekazał 500 000 funtów Partii Konserwatywnej zaledwie kilka dni po tym, jak Boris Johnson potwierdził swoją inaugurację.

Premier zlikwidował Komisję ds. Nominacji Izby Lordów – która wyraziła sprzeciw wobec tej decyzji – w celu przyznania Lordowi Crodasowi miejsca w Izbie Lordów.

Lord Crodas jest nie tylko jednym z odnoszących największe sukcesy lokalnych przedsiębiorców, ale także wielkim filantropem, który poprzez swoją osobistą fundację przekazał ponad 20 milionów funtów na cele charytatywne.

READ  Dlaczego euro przechodzi „fundamentalną reorganizację”

W swoim liście do HolAC, pan Johnson powiedział, że charytatywne darowizny Lorda Crodasa były jednym z powodów, dla których podjął decyzję o odrzuceniu sprzeciwu Komisji wobec inauguracji.

Lord Crodas piastował stanowisko skarbnika w Partii Konserwatywnej do 2012 roku, kiedy to jego kadencja została nagle przerwana przez śledztwo w sprawie gotówki za dostęp przeprowadzone przez Sunday Times.

Biznesmenowi udało się pozwać gazetę o zniesławienie, chociaż jego nagroda finansowa została później zmniejszona w wyniku apelacji.

Orzeczenie sądu apelacyjnego stwierdziło, że chociaż pewne aspekty jego zachowania były „nie do przyjęcia i niewłaściwe”, podtrzymał złośliwe zniesławienie i fałsz, które przemawiały na jego korzyść.

Miliarder został również uniewinniony przez Komisję Wyborczą.

Ale ostatnio gazeta ponownie zwróciła uwagę na Lorda Crodasa i byłych skarbników torysów, którzy przekazali partii co najmniej 3 miliony funtów, a następnie otrzymali Nagrodę Dżentelmenów.

Akcje CMC, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy spadły o jedną czwartą, zamknęły się w piątek na poziomie 261 pensów, co oznacza wzrost o nieco ponad 2%.

Rzecznik Centralnej Komisji Wojskowej odmówił komentarza w sobotę.