Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Konieczne jest dalsze zrozumienie rozprzestrzeniania się wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) wśród dzikiego ptactwa

Konieczne jest dalsze zrozumienie rozprzestrzeniania się wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) wśród dzikiego ptactwa

Według badaczy charakter i zachowania gatunków dzikiego ptactwa powinny pomóc branży drobiarskiej w zrozumieniu wysoce zjadliwej grypy ptaków A (HPAI), podtypu wirusa grypy A, w populacjach dzikiego ptactwa. Uniwersytet w Minnesocie Katedra Medycyny Weterynaryjnej i Nauk Biomedycznych Profesor dr Carol Cardona.

„Migracja to zachowanie ptaków o krytycznym znaczeniu dla ekologii grypy” – stwierdziła podczas sympozjum. Rada Nauki i Technologii Rolniczej (CAST) Webinarium pt. „Wysoce zjadliwa grypa ptaków i jej wpływ na przemysły produkujące żywność”.

Cardona wyjaśniła, że ​​podczas migracji grupy ptaków są budowane, demontowane i odbudowywane. Ptaki gromadzą się w grupach w celu rozmnażania się przed rozpoczęciem migracji. Jeśli wirus występuje u jednego z tych ptaków, wiele z nich zostanie zarażonych po zakończeniu okresu lęgowego.

„Każda z tych grup łączy się i przenosi wirusa grypy do nowego ekosystemu i w ten sposób wirusy zaczynają się mieszać i dzielić”.

Ponadto nowe wirusy mogą zostać utworzone, gdy host zostanie zainfekowany więcej niż jednym typem wirusa. Nowe wirusy grypy mają tendencję do rozpadu, szczególnie w żywicielach rezerwuarowych, czyli organizmach, którymi zostają zakażone. Powoduje chorobę i cierpi Nie ma choroby; kilka podtypów wirusów skupia się razem – wyjaśniła.

Gatunki i ich siedliska

Według Cardony branża powinna pamiętać, że wiele gatunków ptaków i ssaków, które mogą być żywicielami wirusa grypy A, ma charakter stacjonarny i nie migruje.

„Stwarza to dynamikę i środowisko mieszanych genów, które przemieszczają się z północy na południe lub z południa na północ na zamieszkujące je zwierzęta” – dodała Cardona.

Siedliska związane z wodą zazwyczaj są lepszymi rezerwuarami wirusa. Na przykład krzyżówki żyjące w środowisku wodnym są prawdopodobnie zakażone bardziej zróżnicowanymi wirusami ptasiej grypy w porównaniu z kaczkami drzewnymi, które gniazdują głównie na drzewach.

Zdolność do wywoływania chorób i jej zjadliwość różnią się w zależności od gatunku, co wpływa na interakcję ptaków z wirusami grypy. Na przykład kaczka może wykazywać niewiele objawów klinicznych lub nie wykazywać żadnych objawów klinicznych po zakażeniu tym samym wirusem, który może powodować śmierć białych leghornów.

READ  Metodologia testu immunologicznego HCV adaptacyjnego

„Chociaż często myślimy o ptakach jak o pojedynczych organizmach, powinniśmy myśleć o nich jak o wielu organizmach, których zbiorowa biologia kształtuje środowisko przyszłych wirusów” – mówi Cardona.