Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Komentarz: Spraw, aby ćwiczenia były właściwe, a nie więcej ćwiczeń, twoje noworoczne postanowienie

Odchudzanie to projekt długoterminowy. Rozpoczynając program ćwiczeń, aby schudnąć, głównym celem powinna być poprawa kondycji. Wyższy poziom sprawności może umożliwić osobom ćwiczenie z większą intensywnością, co skutkuje spalaniem większej ilości kalorii przy mniejszym wysiłku.

Na przykład osoba, która robi energiczny spacer przez godzinę, może pokonać 5 kilometrów, zużywając około 350 kalorii. Jednak osoba sprawna, która może przejechać jednocześnie 10 kilometrów, może wydać dwa razy więcej kalorii.

Zacznij od większości ćwiczeń z wygodną intensywnością i ogranicz aktywności o wysokiej intensywności do raz w tygodniu. Zarządzanie stresem jest również ważne dla poprawy utraty wagi i zwiększenia motywacji.

Budowanie zrównoważonego reżimu ćwiczeń

Ćwiczenia to ważna część życia, ale aby osiągnąć maksymalne korzyści, należy je dokładnie zaplanować pod kątem konkretnych celów.

Większość ludzi chce uprawiać fitness aerobowy, więc biegają, jeżdżą na rowerze i pływają. Powinno to trwać co najmniej 10 minut z umiarkowaną intensywnością, aby poprawić wydolność sercowo-naczyniową.

Są też tacy, którzy chcą budować siłę i wytrzymałość mięśni, a do tego są podnoszenie ciężarów, wchodzenie po schodach i podnoszenie ciężarów HIIT. Ćwiczenia te powinny składać się z „ekstremalnego” treningu oporowego z niską liczbą powtórzeń i długimi okresami odpoczynku.

Aby poprawić elastyczność i mobilność, wykonuj ćwiczenia jogi i rozciąganie, które są mniej skuteczne dla sprawności sercowo-naczyniowej. Z drugiej strony ćwiczenia cardio mogą nie zwiększać siły i elastyczności mięśni tak skutecznie, jak trening siłowy i ćwiczenia rozciągające.

Dobry schemat ćwiczeń powinien obejmować trening siłowy, ćwiczenia elastyczności i ćwiczenia cardio. Kluczem jest znalezienie tego, co pasuje do twojego celu i monitorowanie urazów spowodowanych przeciążeniem. Musisz powoli zwiększać intensywność, rozciągać się i nawadniać, jeśli uderzasz piłkę przez godzinę.

* W tym komentarzu użyto pseudonimów.

Promień niskih Jest głównym fizjologiem w Klinika Medycyny Sportowej i Chirurgii, Chirurgia ortopedyczna  Departament, DepartamentySzpital Tan Tock Seng.