Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Kolejna bariera przełamana”: sekretarz ds. sportu Grant Robertson chwali otwarcie gejowskiego pioniera Ole Blacka Campbella-Johnstona

„Kolejna bariera przełamana”: sekretarz ds. sportu Grant Robertson chwali otwarcie gejowskiego pioniera Ole Blacka Campbella-Johnstona

„Major” Campbell Johnston został pochwalony przez ministra sportu Granta Robertsona za bycie pierwszym otwarcie homoseksualnym All Black.

Johnston i byli Canterbury Crusaders poparli Johnstona, który wykonał trzy testy dla All Blacks w 2005 roku, Ujawnił swoją seksualność w poniedziałek wieczorem, odważnie próbując „otworzyć te drzwi i sprawić, by szafa magicznie zniknęła”.

„Jeśli mogę jako pierwszy ujawnić się jako wesoły i usunąć presję i piętno wokół tej całej sprawy, może to naprawdę pomóc innym”, powiedział 43-letni Johnston w rozmowie z Seven Sharp.

Campbell Johnston na szarży krzyżowców w 2008 roku.

Evan Barnes / personel

Campbell Johnston na szarży krzyżowców w 2008 roku.

Były wicepremier Robertson, który sam otwarcie jest gejem, uważał, że jest ważnym mentorem nowozelandzkiego rugby, zauważając, że mistrzowie świata, Black Ferns, przez pewien czas stanowili „wzory do naśladowania dla społeczności Rainbow”.

„Wielka chwila. I wielkie podziękowania dla Campbella Johnstona za to, że poszedł tą drogą” – powiedział Robertson na swoim Instagramie, gdy historia się rozeszła.

Czytaj więcej:
* Scott Robertson-Jamie Joseph: Jak zostanie nazwany następny trener All Blacks
* Gwiazdy rugby All Blacks and Blues pomagają Mangieri po powodzi
* Campbell Johnston okazuje się być pierwszym otwarcie homoseksualnym All Black

„Ważne jest, aby stworzyć integracyjne środowisko w sporcie na wszystkich poziomach, i to zaczyna się od góry.

„W Black Ferns przez jakiś czas byliśmy wzorem do naśladowania dla społeczności Rainbow. A teraz z All Blacks kolejna bariera została przełamana.

„Mam nadzieję, że zainspiruje przyszłe pokolenia do otwartości, szczęścia i relaksu. Przed nami jeszcze długa droga, ale wydaje się to bardzo ważnym krokiem.

„I od jednego rekwizytu do drugiego, Nga Mihi Campbell!”

Brad Weber z zadowoleniem przyjął oświadczenie Johnstona.

„Legenda! Niezwykle wzruszający moment dla wielu młodych ludzi, zwłaszcza graczy rugby, którzy mogą kwestionować swoją seksualność. Wielki szacunek, Campbell” – napisał Weber na Twitterze.

READ  Czy All Blacks mogą wyciągnąć wnioski z bolesnych potknięć pod wodzą Iana Fostera przed testem Wellingtona?

Zdobywca Pucharu Świata Black Fern Ruby Toy, gwiazda kobiecej gry, przyłączył się do sprawy, mówiąc: „Nigdy nie byłem tak dumny z gry All Black. Dziękuję Campbell”.

New Zealand Rugby szybko doceniło i poparło odważną decyzję Johnstona, chwaląc go za „odwagę podzielenia się swoją autentyczną historią i pomoc w stworzeniu bardziej otwartej gry”.

Dyrektor naczelny NZR, Mark Robinson, powiedział, że „siła i wizja Johnstona utorują drogę innym w naszej grze”.

Campbell-Johnston wykonał trzy testy dla All Blacks w 2005 roku.

Hannah Johnston/Photosport

Campbell-Johnston wykonał trzy testy dla All Blacks w 2005 roku.

„Rugby to sport, w którym wszyscy są mile widziani i jest to miejsce, w którym ludzie powinni czuć się bezpiecznie będąc sobą” – powiedział Robinson, były kolega z drużyny Johnstona w oświadczeniu.

„Wiemy, że są ludzie, którzy nie zawsze czuli się komfortowo będąc tym, kim są w rugby.

„Chcemy, aby było jasne, bez względu na to, kogo kochasz, rugby cię wspiera”.

Ten rozwój trafił na pierwsze strony gazet na całym świecie w głównych krajach grających w rugby, w tym ważne artykuły w BBC i Telegraph w Wielkiej Brytanii oraz CNN w Stanach Zjednoczonych.