Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Klasyfikacja gazu ziemnego jako „zielona” inwestycja wzmacniająca Morze Północne

Klasyfikacja gazu ziemnego jako „zielona” inwestycja wzmacniająca Morze Północne

Gaz ziemny zostanie sklasyfikowany jako „zielona” inwestycja Kwasiego Kwartenga, ponieważ rząd ściga się, aby zwiększyć produkcję na Morzu Północnym, co grozi zaognieniem napięć z działaczami na rzecz klimatu.

Zrozumiałe jest, że pan Kwarteng, minister ds. biznesu, pragnie włączyć poszukiwania paliw kopalnych jako „zrównoważone środowiskowo” do nowej klasyfikacji działań opracowanej przez jego departament i Ministerstwo Skarbu jako wskazówki dla inwestorów.

Dzieje się tak w obawie, że banki i fundusze emerytalne się poddadzą projekty gazu ziemnego Z powodu skutków zmian klimatycznych.

Produkcja i spalanie gazu ziemnego do produkcji energii i ogrzewania jest istotnym źródłem emisji dwutlenku węgla.

Jednak wielu ekspertów opisuje gaz jako „paliwo przejściowe” w kierunku gospodarek niskoemisyjnych, ponieważ emituje mniej niż węgiel i ropa mogą zastąpić.

Na tej podstawie Unia Europejska zakwalifikowała w ubiegłym roku niektóre projekty gazowe jako zielone inwestycje, pomimo silnego sprzeciwu ze strony Krytycy martwią się celami klimatycznymi.

Źródło w Whitehall powiedział: „Kawasi jest paliwem przejściowym i akceptuje rzeczywistość sytuacji, że będziemy potrzebować gazu przez dziesięciolecia i potrzebujemy więcej rozwoju na Morzu Północnym.

„Wielu inwestorów z ESG [environmental, social and governance] Celem jest pozbycie się paliw kopalnych – nie chcemy, aby odbywało się to kosztem gazu ziemnego”.

Kanclerz Rishi Sunak ogłosił w listopadzie 2020 r., że rząd stworzy „zielony rating”, aby zidentyfikować sektory, które przyczyniają się do realizacji celów klimatycznych Wielkiej Brytanii, aby inwestorzy, którzy chcą zainwestować w zieloną transformację, mogli odpowiednio wydać.

Wielka Brytania w większości odeszła od elektrowni węglowych, gdzie gaz dostarcza prawie 40 procent rocznej energii elektrycznej w porównaniu do mniej niż 2 procent węgla, a około jedna czwarta pochodzi z turbin wiatrowych.