Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

KION Group rozpoczyna produkcję wózków widłowych w nowym polskim zakładzie (aktualności z dodatkowymi funkcjami)

DGAP-News: KION GROUP AG / Słowo kluczowe: Ekspansja
07.07.2021 / 12:06
Wydawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za treść tej reklamy.

KION Group rozpoczyna produkcję wózków widłowych w nowym polskim zakładzie

– W działkę w Kołbaskowie zainwestowano łącznie około 80 mln euro

Do końca 2023 r. powstanie do 400 nowych miejsc pracy

– Prawie 44 000 m2 powierzchni produkcyjnej i inżynieryjnej; Opcja rozbudowy już zaplanowana

Frankfurt nad Menem, 8 lipca 2021 r. – KION GROUP AG otworzyła nowoczesną fabrykę wózków przemysłowych w Kołbaskowie koło Szczecina. Zakład będzie produkował wózki balansowe dla wszystkich markowych firm z segmentu wózków KION i usług przemysłowych. Obejmuje to serię modeli produkowanych wcześniej w zakładach w Europie Zachodniej w celu zwiększenia stopnia automatyzacji i cyfryzacji w tych zakładach. W celu skrócenia terminów dostaw serie produkowane obecnie w Xiamen w Chinach również będą produkowane dopiero w Kołbaskowie od przyszłego roku.

Nowy zakład w Polsce powiększy istniejące zakłady produkcyjne Grupy KION w całej Europie i skoncentruje się na produktach dla klientów z regionu EMEA o mniej wymagających zastosowaniach. „Nowa lokalizacja w samym sercu Europy pozwoli nam na dalszy rozwój w tym szybko zmieniającym się segmencie rynku o wysokim potencjale”, mówi Gordon Risk, dyrektor generalny KION GROUP AG. „Lokalizacja w pobliżu granicy polsko-niemieckiej ma dodatkową zaletę w postaci łatwego dostępu do doskonałej sieci dostawców”.

Dzięki trzem silnym firmom handlowym, Linde Material Handling, STILL i Baoli, KION Group chce robić więcej, aby wspierać swoich klientów w rozwoju rynku logistycznego w regionie EMEA. Aby osiągnąć ten cel, zainwestowała łącznie około 80 milionów euro w nowy zakład. KION, wiodący światowy dostawca sprzętu do transportu materiałów i logistyki, planuje stworzyć do 400 miejsc pracy w polskim zakładzie do końca 2023 roku. „Nowi pracownicy skorzystają z atrakcyjnego i nowoczesnego środowiska pracy, a zakład jest wyposażony w możliwości inżynieryjne otwierające drogę do dalszych perspektyw rozwoju” – mówi dyrektor handlowy Tomas Maleszka.

READ  Cricket World Cup Twenty20: Black Caps chwalone za sportową postawę, która jest uosobieniem krykieta w Nowej Zelandii

Prawie. Na 18-hektarowym terenie znajduje się najnowocześniejszy zakład produkcyjny zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz centrum administracyjne, które łącznie zapewniają prawie 44 000 metrów kwadratowych powierzchni – odpowiednik około sześciu boisk piłkarskich. KION stworzył również rezerwy na przyszły rozwój, ponieważ nowa lokalizacja obejmuje opcję rozbudowy o kolejny budynek (produkcyjny) o powierzchni około 20 000 metrów kwadratowych.

Grupa KION w Polsce

Firmy pod marką KION od kilkudziesięciu lat z powodzeniem działają na polskim rynku i uczyniły z KION Group jednego z wiodących dostawców wózków jezdniowych i technologii magazynowych w kraju. W ubiegłym roku w Polsce zakupiono ponad 25 000 nowych ciężarówek, z czego ok. 30 proc. zakupiono od firm z grupy handlowej Keon.

Transport materiałów Linde Polska Sp. z oo i STILL Polska Sp. z oo skupiają się na zapewnieniu kompleksowej obsługi i kompleksowych rozwiązań logistycznych i cieszą się dużym zainteresowaniem jako partnerzy biznesowi dla klientów poszukujących innowacyjnych wózków przemysłowych. Oferta produktów jest przeznaczona dla firm – od międzynarodowych po małe firmy rodzinne – które cenią innowacyjne, wysokiej jakości i solidne produkty wyposażone w najnowszą wiodącą na rynku technologię. STILL posiada równiez centrum remontu uzywanych samochodów ciezarowych w Rokietnicy k/Poznania. Każdego roku na terenie o powierzchni 2500 metrów kwadratowych odnawianych jest około 2000 wózków przemysłowych. Spółka zależna KION Dematic, globalna firma zajmująca się transportem materiałów, dostarczająca inteligentne rozwiązania z zakresu automatyzacji i oprogramowania w celu usprawnienia łańcuchów dostaw, jest obecna za pośrednictwem Dematic Poland Sp. z oo oddział w Poznaniu. Grupa KION prowadzi również w Krakowie Centrum Doskonałości ds. Finansów, Księgowości, Informatyki i Zakupów pod nazwą KION Business Services i zatrudnia obecnie w Polsce ponad 1200 osób.

firma

Grupa KION należy do wiodących światowych dostawców wózków jezdniowych i rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw. Jej portfolio obejmuje wózki przemysłowe, takie jak wózki widłowe i wózki magazynowe, a także zintegrowane rozwiązania w zakresie technologii automatyzacji i oprogramowania usprawniające łańcuchy dostaw, w tym wszystkie powiązane usługi. W ponad 100 krajach na całym świecie rozwiązania KION Group usprawniają przepływ materiałów i informacji w fabrykach, magazynach i centrach dystrybucyjnych.

READ  Super Rugby Pacific: kliniczni krzyżowcy niszczą Fidżi Drawa

Grupa, notowana na MDAX, jest największym producentem wózków przemysłowych w Europie pod względem sprzedanych sztuk w 2020 roku. W Chinach pozostaje wiodącym producentem zagranicznym (pod względem przychodów w 2020 roku) i trzecim ogółem. Grupa KION jest również jednym z wiodących producentów automatyki magazynowej na świecie (na podstawie przychodów w 2019 roku).

Na koniec 2020 roku ponad 1,6 miliona wózków przemysłowych KION Group i ponad 6000 zainstalowanych systemów było używanych przez klientów różnej wielkości i w wielu branżach na sześciu kontynentach. Grupa zatrudnia obecnie ponad 36 000 pracowników i wygenerowała przychody w wysokości 8,3 miliarda euro w 2020 roku.

Zdjęcia aktualnej kolekcji KION można znaleźć w naszej bazie zdjęć pod adresem https://mediacenter.kiongroup.com/categories Oraz na stronach internetowych naszych różnych marek.

(y)

zrzeczenie się

Niniejsze oświadczenie i informacje w nim zawarte służą wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowią prospektu ani oferty sprzedaży ani zaproszenia do złożenia oferty kupna jakichkolwiek papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych lub w jakiejkolwiek innej jurysdykcji.

Niniejsze oświadczenie zawiera stwierdzenia dotyczące przyszłości, które są obarczone różnymi rodzajami ryzyka i niepewności. Przyszłe wyniki mogą się znacznie różnić od tych przedstawionych w tych stwierdzeniach dotyczących przyszłości ze względu na pewne czynniki, takie jak zmiany w warunkach biznesowych, gospodarczych i konkurencyjnych (w tym w związku z dodatkowymi wydarzeniami związanymi z pandemią COVID-19), reformy regulacyjne, wyniki badań technicznych, wahań kursów walutowych oraz pewności postępowania sądowego lub dochodzeniowego oraz dostępności finansowania. Nie ponosimy odpowiedzialności za aktualizację stwierdzeń dotyczących przyszłości zawartych w niniejszym oświadczeniu.

Więcej informacji dla mediów

Michael Hoger
Starszy Wiceprezes ds. Komunikacji Korporacyjnej
Tel: +49 (0) 69201107655
Telefon komórkowy: +49 (0) 151 1686 5550
[email protected]

Frank Grodzki
Kierownik Działu Komunikacji Zewnętrznej i Newsroomu Zbiorowego
Tel: +496 (0) 496 49610701
Komórka: +49 (0) 151 6526 2916
[email protected]

READ  Wynik końcowy West Ham vs Manchester United: Trzy rzeczy, których się nauczyliśmy

Więcej informacji dla inwestorów

Sebastiana Oberta
Wiceprezes ds. Relacji Inwestorskich
Tel: +49 (0) 69201107329
[email protected]

Antje Kilbert
Starszy Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich
Tel: +49 (0) 69201107346
[email protected]

Dana Unger
Starszy Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich
Tel: +49 (0) 69201107371
[email protected]

Dodatkowe funkcje:

obrazek: https://eqs-cockpit.com/c/fncls.ssp?u=5cfda8aaebc539e7a7f034e391302b56
Podadres: Nowa fabryka KION Group w Polsce

plik: KION_Informacja prasowa_Rozpoczęcie produkcji w Polsce

08.07.2021 Publikacja aktualności firmowych, transmitowana przez DGAP – jedną z usług EQS Group AG.
Wydawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za treść tej reklamy.

Usługi dystrybucyjne DGAP obejmują komunikaty regulacyjne, wiadomości finansowe/korporacyjne oraz komunikaty prasowe.
Zarchiwizowane na www.dgap.de