Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kiedy dobre duchy psują się: w skomplikowanym nazewnictwie Hospo Stosh

Kiedy dobre duchy psują się: w skomplikowanym nazewnictwie Hospo Stosh

W 2018 roku Dave Horan usiadł i wyszukał w Google frazę „dobre nastroje”. Nikt w Nowej Zelandii nie używał tej nazwy, więc tak nazywał się jego jednoosobowy biznes koktajlowy.

W 2019 roku notowana na NZX firma hotelarska Veritas wybrała nową nazwę. Zdecydowała się na Good Spirits Hospitality jako markę parasolową dla swojej sieci pubów, która obejmuje punkty orientacyjne w Auckland, The Fox, The Cav i Danny Doolan’s.

Kilka miesięcy później ktoś z Good Spirits Hospitality zadzwonił do Dave’a z Good Spirits i powiedział mu, żeby zmienił nazwisko.

Odmówił – i do czwartku, 1 grudnia, kiedy rzeczy Kiedy się zaangażowała, doszło do impasu, który powstrzymał rozwijającą się firmę Horan, która ma obecnie 15 kontrahentów, przed ekspansją w całym kraju.

Czytaj więcej:
* Snoop Dogg zgłosił znak towarowy dla marki hot dogów Snoop Dogg
* Koliber nie śpiewa już po uderzeniu w księgę znaku kawiarni
* Skąd masz słowo „cześć”? Albo schody ruchome, różowe lalki Barbie i body

Horan przyznaje, że popełnił błąd, nie rejestrując nazwy w 2018 roku, kiedy był jedynym operatorem bardziej skoncentrowanym na rozpoczęciu działalności.

Nie ma wątpliwości, że był tam pierwszy — jego domena na Facebooku, Instagramie i stronie internetowej (goodspirits.co.nz) Wszystkie pre-GSH z co najmniej rocznym wyprzedzeniem.

Ale GSH był na pierwszym miejscu – zgłosili znak towarowy w marcu 2019 r. Kiedy więc rok później Horan próbował zgłosić własny znak towarowy, Urząd Własności Intelektualnej odmówił.

„Przeprowadziliśmy badania nad dobrymi alkoholami w Auckland i Nowej Zelandii i nikt ich nie używał, więc wybraliśmy nazwę – gdyby istniała, nie wybralibyśmy jej” – mówi Horan.

Dave Horan z Good Spirits jest związany z solidną marką o podobnej nazwie Good Spirits Hospitality.

Lawrence’a Smitha

Dave Horan z Good Spirits jest związany z solidną marką o podobnej nazwie Good Spirits Hospitality.

„Otrzymałem bardzo mocny telefon od tego faceta, który powiedział:„ Nie możesz używać tej nazwy, jesteśmy dużą firmą, zdejmij to, zmień wszystko ”- pomyślałem„ Kim jesteś? „

READ  Kibice żużla mają nadzieję, że ten sezon nie będzie ostatnim w Western Springs

Horan zasięgnął porady prawnej, a jego prawnik wyjaśnił pojęcie prawa wcześniejszego użytkowania, co zasadniczo oznacza, że ​​skoro jako pierwszy użył nazwy i może wykazać, że nadal jej używał, nie można go zmusić do zmiany.

Powiedział GSH, że tak naprawdę chciał, żeby się zmienili. Wtedy przekazał ją dyrektor generalny GSH, Jeff Tuttle, który przeprosił za podejście pracownika niższego szczebla, ale ponownie poprosił go o zmianę nazwiska, odnosząc się do „queerowych duchów”.

Jednak Tuttle ostatecznie zgodził się, że mogą podzielić markę – zasadniczo zgadzając się, że każda firma może z niej korzystać, ale nie deptać sobie nawzajem. Ale Horan powiedział, że Tuttle nie podpisał go później, ani nie podpisał umowy, która została zawarta w sierpniu.

Jedną z atrakcji należących do Good Spirits Hospitality jest Viaduct Bar Danny Doolan's.

Duchowa gościnność / dostarczone

Jedną z atrakcji należących do Good Spirits Hospitality jest Viaduct Bar Danny Doolan’s.

„Powiedziałem„ Jeff, wygląda na to, że mnie oszukujesz ”, a on powiedział„ Oszukuję cię ”. „

Kiedy rzeczy Skontaktowany przez Tuttle w środę, 30 listopada, powiedział, że nie uważa tej sprawy za wartą opisania.

Jednak później tego samego dnia zwrócił podpisaną umowę Horanowi, przepraszając za „śnieg” z powodu kryzysu kadrowego w branży hotelarskiej i zapewniając, że nie ma problemu z biznesem Horana – o ile nie korzysta z słowo „gościnność”. Dołącz pismo upoważniające Horan do rejestracji ograniczonego znaku towarowego. Horan był zachwycony.

W oświadczeniu Tuttle powiedział: „Złożyliśmy rejestrację znaku towarowego dla naszej firmy. Wtedy dowiedzieliśmy się, że pan Horan używał bardzo podobnej marki w związku ze swoją działalnością związaną z koktajlami. Skontaktowaliśmy się z panem Horanem, wyjaśniając, że jesteśmy właścicielami znaku towarowego i że mamy obawy dotyczące naruszenia znaku towarowego.

Od tego czasu współpracujemy z Panem Horanem w sprawach dotyczących rejestracji znaków towarowych. Naszym zamiarem nigdy nie było zakłócenie jego działalności i cieszymy się, że nadal używa swojej marki charakterystycznej dla sektora, w którym działa.

READ  Luźny korek spustowy uszkadza Ferrari i anuluje pierwszy trening przed Grand Prix Las Vegas Formuły 1

„Z przyjemnością informuję, że podjęliśmy decyzję, dzięki której obie strony są zadowolone i mogą iść naprzód. Życzymy Panu Horanowi wszystkiego najlepszego w jego przyszłych przedsięwzięciach.”

To klasyczny przypadek – a decyzja była słuszna dla obu stron, mówi doświadczona rzeczniczka ds. znaków towarowych Ceri Wells, partner w kancelarii James & Wills z Hamilton.

Wells mówi, że często zdarza się, że mały operator ciężko pracuje, aby ustanowić swoją markę, ale nie ma czasu ani pieniędzy, aby ją założyć – pozwalając innym przechytrzyć go.

„Facet ma świetny pomysł, mieszka obok siebie, buduje swoją firmę, nie stara się o rejestrację – może go na to nie stać – ale nie chce kłaść fundamentów na słabym gruncie”.

Dave Horan mówi, że cały czas przyjmuje gości i zaprasza swojego największego rywala.

Lawrence’a Smitha

Dave Horan mówi, że cały czas przyjmuje gości i zaprasza swojego największego rywala.

Wells powiedział, że nie można winić Good Spirits Hospitality za przyjęcie tej nazwy, ponieważ scena hotelarska jest już zatłoczona firmami handlującymi słowem „dobry” – istnieje sieć szpitali Queenstown o nazwie Good Group i jest to rozwijająca się firma w Hamilton. . Kolekcja Good Home George i Gastropub.

Wells powiedział, że spory prawne były „ładnie wyważone”, co doprowadziło go do przekonania, że ​​​​porozumienie o podziale marki ma sens.

Wells mówi, że poprzednie prawa Horana do użytkowania obejmowały tylko określone usługi, które świadczy w obszarze, w którym jego firma cieszy się dobrą reputacją – więc nie był w stanie rozszerzyć swoich usług ani zasięgu. Oznaczało to, że Horan potrzebował znaku towarowego, aby udzielić franczyzy swojej firmie, ponieważ franczyzobiorcy chcieli własności i kontroli nad marką, za którą płacili.

Ale z drugiej strony GSH nie mógł użyć swojego znaku towarowego, aby zmusić go do zmiany nazwiska.

READ  Weterani zatrudniają utalentowanych młodych ludzi, Zion May i Jacoba Labana, aby pomóc zabezpieczyć przyszłość klubu

Powiedział, że GSH powinien uważać na pójście do sądu, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że przegrają, biorąc pod uwagę wcześniejsze użycie Horan i fakt, że GSH w rzeczywistości w ogóle nie używał znaku towarowego do świadczenia usług, tylko jako ogólny znak towarowy.

„Nie pomyślałbym, że jest to tak ważne dla GSH, że Horan używa go jako marki, kiedy zawsze to robił” – mówi Wells.

Wydaje mi się, że jest to kwestia do uzgodnienia. W zależności od tego, jak bardzo Horan wcześniej używał dobrego ducha, wolałbym jego stronę sporu – przynajmniej w uczciwości wydaje się to najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem.

Wells mówi, że gdyby spór trwał dalej, w grę mogłoby wchodzić prawo sprawiedliwego handlu: jeśli sąd nie może łatwo rozdzielić dwóch marek, może zdecydować na podstawie tego, kto ma większą reputację z marką, co jest trudne.

Jasne, jest pewne zamieszanie: Horan mówi, że otrzymał telefony od kandydatów do pracy, urzędników imigracyjnych i agentów nieruchomości, którzy mylą go z jego starszym bratem, ponieważ obaj mają siedzibę główną na przedmieściach Oakland w Greenlane.

„Jest prosta kwestia moralna” — mówi Wells. „Upewnij się, że Twój znak towarowy jest dostępny do użytku i rejestracji, gdy rozpoczynasz działalność gospodarczą, i zarejestruj go w tym czasie”.