Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kapitan reprezentacji Niemiec Manuel Neuer złamał nogę podczas jazdy na nartach

Bramkarz Niemiec Manuel Neuer podczas meczów Mistrzostw Świata FIFA w Katarze.

Martina Meissnera / AP

Bramkarz Niemiec Manuel Neuer podczas meczów Mistrzostw Świata FIFA w Katarze.

Kapitan Niemiec i Bayernu Monachium Manuel Neuer został wykluczony z gry do końca sezonu po tym, jak złamał nogę podczas jazdy na nartach.

powiedział strażnik w poście na Instagramie W sobotę w piątek przeszedł operację. Post pokazuje zdjęcie Neuera na szpitalnym łóżku z prawą nogą w gipsie i bandażem na lewej ręce.

„Co mogę powiedzieć, koniec roku zdecydowanie mógł być lepszy” – napisał Neuer. „Próbując oczyścić głowę podczas biegów narciarskich, złamałem podudzie. Wczorajsza operacja przebiegła pomyślnie. Wielkie dzięki dla lekarzy! Jednak boli mnie świadomość, że obecny sezon się dla mnie skończył.”

Neuer miał trochę wolnego po odpadnięciu Niemiec z mundialu w fazie grupowej. Miał wrócić do Doha w Katarze 6 stycznia wraz z resztą zawodników Bayernu na zimowy obóz przygotowawczy drużyny.

– Wiadomość o kontuzji Manuela zszokowała nas wszystkich – powiedział dyrektor generalny Bayernu Oliver Kahn. „Będziemy go wspierać i towarzyszyć mu w drodze powrotnej. On również pokona tę poważną kontuzję i wróci na boisko tak silny, jak zawsze”.

Neuer opuścił kilka meczów dla Bayernu z powodu kontuzji barku w październiku, kiedy został zastąpiony przez Svena Ulricha. Wyzdrowiał na czas mundialu.

– To straszne, że Manuel miał taki wypadek i oczywiście wszystkie nasze myśli są z nim – powiedział dyrektor sportowy Bayernu, Hasan Salihamidzic. „Operacja przebiegła tak dobrze, jak to możliwe. Manuel będzie miał pełne wsparcie. Ma silny charakter i wróci.”

Bayern prowadzi w Bundeslidze z czterema punktami w zimowej przerwie. Wznowienie zaplanowano na 20 stycznia, kiedy zmierzy się z Bayernem Monachium na wyjeździe z Lipska.