Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kanton zamyka swoje drzwi dla większości przybyszów, ponieważ epidemia rośnie w Chinach

Mieszkańcy ustawiają się w kolejce na testy Covid-19 w Guangzhou, w prowincji Guangdong w południowych Chinach.

Nieobsługiwane / AP

Mieszkańcy ustawiają się w kolejce na testy Covid-19 w Guangzhou, w prowincji Guangdong w południowych Chinach.

Centrum produkcyjne w Kantonie zamknęło się dla większości przyjazdów w poniedziałek (czasu lokalnego), ponieważ Chiny stoją przed poważną bitwą COVID-19 w głównych miastach wschodnich.

Największy ciężar boomu ponosi Szanghaj, z kolejnymi 26 087 przypadkami ogłoszonymi w poniedziałek, tylko 914 z nich miało objawy. 26-milionowe miasto jest zamknięte, z Wielu mieszkańców zostało zamkniętych w swoich domach na okres do trzech tygodni.

Żadne takie zamknięcie nie zostało jeszcze ogłoszone w Kantonie, 18-milionowym mieście na północny zachód od Hongkongu, w którym znajduje się wiele dużych firm i najbardziej ruchliwe lotnisko w Chinach. W poniedziałek w mieście zgłoszono tylko 27 przypadków.

Jednak szkoły podstawowe i gimnazja zostały przeniesione do sieci po tym, jak w zeszłym tygodniu wykryto 23 początkowe lokalne infekcje. Centrum wystawiennicze zostało przekształcone w prowizoryczny szpital po tym, jak władze wcześniej ogłosiły, że rozpoczną masowe testy w całym mieście.

Czytaj więcej:
* COVID-19: Wiele osób walczy o żywność i lekarstwa w zamkniętym Szanghaju
* Szanghaj zacznie łagodzić blokadę dla niektórych po kolejnej rundzie masowych testów Covid-19
* Szpital w Szanghaju płaci za odpowiedź Chin na Covid-19
* Epidemia Covid-19 w Chinach: Szanghaj pozwala rodzicom pozostać z zarażonymi dziećmi

Tylko obywatele z „wyraźną potrzebą” opuszczenia Kantonu mogą to zrobić i tylko wtedy, gdy w ciągu 48 godzin od wyjazdu uzyskają pozytywny wynik testu, powiedział rzecznik miasta Chen Bin w ogłoszeniu w mediach społecznościowych.

Chiny trzymały się strategii „zero Covid” Mimo skarg w Szanghaju epidemie są traktowane z rygorystyczną izolacją i masowymi testami Brak wyżywienia i usług medycznych.

Chiński rząd i w pełni kontrolowane przez państwo media są coraz bardziej defensywne wobec skarg na środki zapobiegawcze Covid-19, cenzurę treści internetowych i nagany zagranicznych krytyków.

Amerykanie są wzywani do ponownego rozważenia podróży do Chin z powodu

Andy Wong/AFP

Amerykanie zostali wezwani do ponownego rozważenia podróży do Chin ze względu na „arbitralne stosowanie” lokalnych przepisów i ograniczeń Covid-19.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Zhao Lijian powiedział w niedzielę, że Chiny „złożyły uroczyste oświadczenia w Stanach Zjednoczonych” po tym, jak Departament Stanu doradził Amerykanom ponowne rozważenie podróży do Chin z powodu „arbitralnego stosowania” lokalnych przepisów i ograniczeń Covid-19, szczególnie w Hongkongu i Jilinie . Prowincja Szanghaj. Urzędnicy amerykańscy powołują się na niebezpieczeństwo „separacji rodzic-dziecko”.

Zhao powiedział, że Chiny „były głęboko niezadowolone i zdecydowanie sprzeciwiły się fałszywemu oskarżeniu przeciwko chińskiej reakcji na epidemię”.

Pomimo tego i oznak, że twarda polityka była dyktowana przez rządzącego szefa Partii Komunistycznej Xi Jinpinga, Chiny odrzuciły jakikolwiek pogląd, że ich reakcja ma charakter polityczny.

Xi domagał się stabilności społecznej przede wszystkim w okresie poprzedzającym zjazd dużej partii w tym roku, na którym oczekuje się, że zasiądzie na bezprecedensowym stanowisku lidera partii.

Stolica, Pekin, doświadczyła stosunkowo niewielu ograniczeń.

Andy Wong/AFP

Stolica, Pekin, doświadczyła stosunkowo niewielu ograniczeń.

język angielski Chiny codziennie Przyznał, że procedury w Szanghaju były „dalekie od doskonałości” i zauważył, że trzech lokalnych urzędników zostało zwolnionych w zeszłym tygodniu za niewykonanie swoich obowiązków. Powiedziała jednak, że nie powinno to stać się „pretekstem do upolitycznienia wydarzenia i obwiniania Chin”.

Pomimo dużej liczby przypadków nie zgłoszono żadnych nowych zgonów w fali szanghajskiej, prawdopodobnie dlatego, że wariant Omicron jest mniej zabójczy niż starsze warianty.

Pomimo dużej liczby przypadków nie zgłoszono żadnych nowych zgonów, prawdopodobnie dlatego, że wariant Omicron jest mniej śmiertelny niż starsze warianty.

Andy Wong/AFP

Pomimo dużej liczby przypadków nie zgłoszono żadnych nowych zgonów, prawdopodobnie dlatego, że wariant Omicron jest mniej śmiertelny niż starsze warianty.

Władze miasta twierdzą również, że zapewniły mieszkańcom codzienne dostawy, po skargach dotyczących dostaw żywności i innych artykułów pierwszej potrzeby.

Mieszkańcy uciekają się do masowego kupowania artykułów spożywczych, ponieważ nie mogą opuszczać swoich lokali, tylko częściowo udaje im się zdobyć potrzebne materiały.

Chiny walczą z dużym boomem Covid-19 w swoich głównych miastach na wschodzie.

Andy Wong/AFP

Chiny walczą z dużym boomem Covid-19 w swoich głównych miastach na wschodzie.

Stolica, Pekin, doświadczyła stosunkowo niewielu ograniczeń, chociaż dzielnica Erjifang, w tym słynna dzielnica sztuki 798, została odgrodzona kordonem i sklasyfikowana jako zagrożona po ośmiu zgłoszonych tam infekcjach w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Chiny stoją w obliczu jednej z najgorszych epidemii w kraju od początku epidemii. Chiny pozostają w większości zamknięte dla podróży międzynarodowych, mimo że większość świata szuka sposobów na życie z wirusem.

READ  Amerykański milioner Robert Durst winny zabicia swojego najlepszego przyjaciela | 1 news