Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kanadyjska dziedziczka grozi bankructwem w Nowej Zelandii

Harmon Wilfred i jego żona, Caroline Dare-Wilfried, sfotografowani w 2005 roku, gdy walczą z nakazem ekstradycji przeciwko urodzonemu w Ameryce Wilfredowi.

Dziekan Kozanek / Pracownicy

Harmon Wilfred i jego żona, Caroline Dare-Wilfried, sfotografowani w 2005 roku, gdy walczą z nakazem ekstradycji przeciwko urodzonemu w Ameryce Wilfredowi.

Kanadyjska dziedziczka powiązana z imperium wypieków i słodyczy stoi w obliczu bankructwa w Nowej Zelandii z powodu nieudanych przedsięwzięć biznesowych.

Caroline Roth posiada jedną trzecią udziałów w Dare Foods z siedzibą w Kitchener, 100 kilometrów na zachód od Toronto. Firma zatrudnia 1200 osób w całej Ameryce Północnej i generuje ponad 500 milionów dolarów rocznie. Jego akcje są wyceniane na ponad 50 milionów dolarów.

Żonaty Dare Wilfried Amerykański Harmon Wilfred w 1998 i przybył do Nowej Zelandii w 2001, aby osiedlić się w Christchurch.

Harmon Wilfred, teraz Jeden z najdłużej przebywających w Nowej ZelandiiZrezygnował z obywatelstwa amerykańskiego w 2005 roku z powodu alimentów i innych problemów. Spodziewa się, że po powrocie do Stanów Zjednoczonych zostanie uwięziony i twierdzi, że CIA ściga go za ujawnienie masowego oszustwa CIA.

Czytaj więcej:
* „Legally Not Exist”: dwuosobowa populacja bezpaństwowców w Nowej Zelandii
* Zbankrutowany amerykański Harmon Wilfred przeciwstawia się nakazowi deportacji

Caroline Dare-Wilfried i Harmon Wilfred z pudlem Jesse w ich domu w Christchurch w 2008 roku.

David Alexander/Personel

Caroline Dare-Wilfried i Harmon Wilfred z pudlem Jesse w ich domu w Christchurch w 2008 roku.

Wilfred ma teraz 73 lata Wiele firm w Christchurch, ale wiele upadło Ogłosił upadłość w 2016 roku.

Ostatnie trudności pary zaczęły się w Sądzie Najwyższym w Christchurch, gdzie Heartland Bank chce, aby Dare-Wilfred zbankrutował z powodu zadłużenia w wysokości 1 164 125 USD związanego z nowozelandzką firmą produkującą napoje.

W czerwcu bank zwrócił się do sądu o instrukcje dotyczące złożenia wniosku o upadłość Dare-Wilfred, która wróciła do Kanady w 2015 roku po wygaśnięciu jej wizy pracowniczej.

Harmon Wilfred i Caroline Deere Wilfrid osiedlili się w Christchurch w 2001 roku. Dom Wilfreda powrócił do Kanady.

Dziekan Kozanek / Pracownicy

Harmon Wilfred i Caroline Deere Wilfrid osiedlili się w Christchurch w 2001 roku. Dom Wilfreda powrócił do Kanady.

Jedną z instrukcji było wysłanie zawiadomienia do Wilfreda, aby mógł zaalarmować swoją żonę. Jednak Harmon Wilfred nie został znaleziony, aw lipcu, w ostatnim orzeczeniu sądu, Sąd Najwyższy stwierdził, że wystarczy wysłanie zawiadomienia na adres e-mail Wilfreda.

Firma pary, która działa jako La Famia Function Center w Wigram Manor, została postawiona w stan likwidacji w 2013 roku z powodu wewnętrznego dochodu w wysokości prawie 300 000 USD i 246 000 USD ogólnych wierzycieli. Urząd ds. Stosunków Pracy przyznał kilku pracownikom Urzędu Pracy około 60 000 USD za naruszenie obowiązków pracowniczych.

Wilfred twierdzi, że był kontrahentem CIA, który był prześladowany, a jego życie było zagrożone po tym, jak ujawnił poważne oszustwo CIA. Urząd Imigracyjny Nowej Zelandii twierdzi, że przebywa w Nowej Zelandii nielegalnie, ale tak jest Nie ma gdzie go wysłać.

Po powrocie do Kanady Dare-Wilfred wszczęła kroki prawne przeciwko swoim dwóm braciom, którzy pracują dla rodzinnej firmy, aby zmusić ich do zakupu jej udziałów. Powiedziała, że ​​nie jest w stanie sprzedać akcji gdzie indziej i że jej rodzeństwo w rzeczywistości trzyma jej akcje jako zakładników. Sąd Najwyższy w Toronto odrzucił jej roszczenie.

Dare Foods powstało w Kitchener w 1889 roku, kiedy Charles Doerr zaczął piec ciastka na tyłach pobliskiego sklepu spożywczego. Wnuk Doerra, Carl Der (ojciec Wilfried House) rozpoczął działalność gospodarczą na początku lat czterdziestych. Zmarł w 2014 roku w wieku 96 lat.

Produkty Dare Foods, które są sprzedawane w 50 krajach na całym świecie, obejmują herbatniki bretońskie, herbatniki Bear Paws, przekąski Wagon Wheels i różne cukierki.

READ  Nowa Zelandia przetrzymuje bezterminowo osoby, którym nie zostaną postawione zarzuty żadnego przestępstwa. To nienawistne