Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Justin Bieber właśnie zarobił 162 miliony funtów – ale jest duży haczyk | Wiadomości Entów i Sztuki

Justin Bieber sprzedał swój udział w prawach do muzyki za 200 milionów dolarów (162 miliony funtów).

Hipgnosis Songs Capital, który jest teraz właścicielem udziałów Kanadyjczyka w jego dotychczasowym katalogu, otrzyma zapłatę za każdym razem, gdy utwór zostanie odtworzony publicznie.

Firma nabyła prawa do 290 utworów Biebera Wydany przed 31 grudnia 2021 roku, który zawiera hity Baby, Sorry i Love Yourself.

Muzycy coraz częściej sprzedają swoje udziały w swojej pracy szafom grającym – gwiazdy takie jak Justin Timberlake i Shakira również zawarły umowy z Hipgnosis.

Tendencja ta jest jednak bardziej popularna wśród starszych artystów, takich jak Bruce Springsteen, Bob Dylan i Paul Simon, którzy niedawno zdobyli wielomilionowe kontrakty na swoje prace.

Fundusz Hipgnosis Songs to przedsięwzięcie o wartości 1 miliarda dolarów (811 milionów funtów) pomiędzy Hipgnosis Song Management a firmą finansową Blackstone.

Fundusz zadebiutował na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w lipcu 2018 roku.

Czytaj więcej
Sting sprzedaje prawa do swojej muzyki
Dlaczego tak wiele gwiazd sprzedaje swoje prawa do muzyki?

Merck Mercuriades, który założył fundusz, powiedział wcześniej, że trafienia mogą być „cenniejsze niż złoto czy ropa”.

Zamykając umowę z Bieberem, powiedział: „Wpływ Justina Biebera na światową kulturę w ciągu ostatnich 14 lat był naprawdę niesamowity.

„W wieku zaledwie 28 lat jest jednym z nielicznych artystów definiujących erę telewizji, którzy ożywili cały przemysł muzyczny, zabierając ze sobą lojalną i globalną publiczność w podróż od nastoletniego fenomenu do artysty znaczącego kulturowo”.

Menedżer Biebera od 15 lat, Scooter Braun, powiedział: „Kiedy Justin podjął decyzję o zawarciu umowy katalogowej, szybko stwierdziliśmy, że najlepszym partnerem do zachowania i rozwoju tego niesamowitego dziedzictwa byli Merck i Hipgnosis”.