Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joel King wygrywa Manchester Open

Joel King zniszczył jej tytułową suszę, pokonując angielską Sarah Jane Perry i wygrywając Manchester Open.

Zwycięstwo w poniedziałek (NZT) było krzepiącym zaufaniem występem przeciwko jednemu z głównych rywali o tytuł Igrzysk Wspólnoty Narodów i zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w dniach 13-22 maja w Kairze w Egipcie.

Wynik 11-8 11-8 11-9 w 41 minut był jej drugim tytułem Manchester Open po sukcesie w 2019 roku.

Czytaj więcej:
* Kiwi squash Joel King zakwalifikował się do finału Manchester Open
* Dlaczego gwiazda squasha Paul Cole powinien otrzymać Nagrodę Halberga po dublerze British Open
* Paul Cole zdobył swój drugi z rzędu tytuł brytyjski w mistrzostwach w squasha, pozostając numerem 1 na świecie

„Właściwie jestem bardzo emocjonalny” – powiedział 33-letni King. „Minęło dużo czasu, odkąd wygrałem turniej, od tego czasu wiele się wydarzyło w moim życiu.

„Przeszedłem przez wiele niepowodzeń i wygranie w tym momencie mistrzostwa przeciwko kalibrowi graczy, których mamy na trasie, wiele znaczy.

„Miło jest mieć dużo wsparcia, niektórych z mojego zespołu nie ma tutaj, a moje ciało jest w małych częściach, więc jest to bardzo miłe i emocjonalne”.

Joel King jest zachwycony, że może zakończyć swoją suszę tytułową pewnym zwycięstwem w Manchesterze.

Światowa trasa PSA

Joel King jest zachwycony, że może zakończyć swoją suszę tytułową pewnym zwycięstwem w Manchesterze.

King musiał wiele znosić podczas globalnej pandemii, a ten wynik był nagrodą za jej wytrwałość, ponieważ zapewniła sobie pierwsze zwycięstwo od ostatniego tytułu w Manchesterze.

„Minęły trzy lata, odkąd nie widziałem nikogo z mojej rodziny i kocham ich, a to wszystko jest poświęceniem dla tego” – powiedział King, który wróci do domu do Nowej Zelandii w lipcu.

„Chciałem dać squashowi wszystko, co miałem, a ten jest dla nich i wszystkich, którzy byli przy mnie. Kiedy dobrze sobie radzisz, jest wielu przyjaciół i ludzi, ale ci, którzy są tam, gdy coś się dzieje dobre samopoczucie wiele znaczy”.

King może z nową pewnością rozpocząć przygotowania do Mistrzostw Świata.

„Każdy ma na myśli Mistrzostwa Świata. Postanawiam przegapić inne turnieje, aby być w tym jak najlepiej, ale każdy będzie podążał za tym na różne sposoby, więc zobaczmy, co się stanie.”

King rozpoczęła finał dla Manchesteru mocna, precyzyjnie trafiając gole i sięgając do czterech rogów boiska, aby wygrać mecz otwarcia 11-8 w zaledwie dziewięć minut.

Joel King kontrolujący Anglię Sarah Jane Perry jest na najlepszej drodze do wygrania Manchester Open.

Światowa trasa PSA

Joel King kontrolujący Anglię Sarah Jane Perry jest na najlepszej drodze do wygrania Manchester Open.

Kontynuowała ten rozpęd w drugiej grze, oddalając się od angielskiego przeciwnika i strzelając piłką z niewielką prędkością.

Perry musiała znaleźć coś innego w trzeciej grze, aby dać sobie deskę ratunku w meczu, ale zaczęło się słabo, gdy King prowadził 5-2.

Perry nabrał rozpędu, aby wrócić do 8-9, ale po silnym ataku z nr 5 w Kiwi World, King miał dwie piłki w mistrzostwach. Już za pierwszym podejściem okazało się, że to niezłe zwycięstwo.

READ  Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Filar Erica Murraya - gra w kotka i myszkę, którą mogą zdominować nowozelandzcy wioślarze