Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joe Biden jest bliski ogłoszenia kolejnego ważnego uwolnienia amerykańskich rezerw ropy naftowej

Joe Biden jest bliski ogłoszenia kolejnego ważnego uwolnienia amerykańskich rezerw ropy naftowej

Trzy osoby zaznajomione z planem powiedziały, że prezydent Joe Biden jest bliski ogłoszenia kolejnego poważnego uwolnienia ropy z zapasów awaryjnych w Stanach Zjednoczonych, gdy wzmaga wysiłki na rzecz schłodzenia cen ropy, napędzane przez rosnącą inflację w całej gospodarce.

Oczekuje się, że w czwartek Biały Dom zrobi trzeci i być może największy krok wydzielanie oleju Ogłaszany od listopada.

Ceny ropy spadły po doniesieniach o zbliżającym się ogłoszeniu przez Bidena, przy czym amerykańska ropa West Texas Intermediate spadła o 4,2 procent do 103,29 USD, a międzynarodowa ropa Brent spadła o 4,4 procent do 108,50 USD.

Osoba zaznajomiona z planem powiedziała, że ​​ostateczne szczegóły wciąż są opracowywane, ale oczekuje się, że uwolnienie amerykańskich rezerw strategicznych ropy naftowej potrwa kilka miesięcy i osiągnie milion baryłek ropy dziennie.

Stany Zjednoczone zużywają około 20 milionów baryłek dziennie, co stanowi około jednej piątej światowego popytu.

Biden ma przemawiać w czwartek o 13.30 na temat „środków jego administracji mających na celu ograniczenie wpływu… [Vladimir] Putin podnosi ceny energii i obniża ceny gazu na stacjach paliw dla amerykańskich rodzin” – wynika z harmonogramu Białego Domu.

Od czasu inwazji Moskwy na Ukrainę Biden coraz częściej obwinia rosyjskiego prezydenta o wysoką inflację Uszkodzić jego oceny zgody i zaszkodzić szansom Partii Demokratycznej na utrzymanie kontroli nad Kongresem w listopadowych wyborach śródokresowych.

Ruch Białego Domu pojawia się również, gdy kraje zachodnie zaostrzają sankcje wobec Rosji, największego światowego eksportera ropy, w tym m.in Zakaz przez Stany Zjednoczone w sprawie importu ropy z kraju w następstwie wojny Moskwy na Ukrainie.

Międzynarodowa Agencja Energetyczna, organ nadzorujący zachodnie kraje konsumujące, powiedziała w tym miesiącu, że sankcje wobec Rosji i niechęć spedytorów do załadunku rosyjskiej ropy mogą obniżyć produkcję w kraju nawet o 3 miliony baryłek dziennie, czyli o około 3 procent światowej całkowity. do kwietnia.

READ  Inflacja sięga 7% w marcu, gdy koszty życia w Wielkiej Brytanii rosną | inflacja ekonomiczna

Nic dziwnego, że administracja przedłużyła [earlier stock releases] „Biorąc pod uwagę znaczne ryzyko zakłóceń w dostawach rosyjskiej ropy, to nie zniknie” – powiedział Bob McNally, doradca byłego prezydenta USA George’a W. Busha, który obecnie kieruje firmą konsultingową Rapidan Energy Group.

Ceny ropy wzrosły od czasu inwazji, a międzynarodowy benchmark ropy Brent spadł Najwyższy poziom od 14 lat Ten miesiąc. ceny prawie podwojony W ubiegłym roku średnie ceny benzyny wzrosły o 50 proc. i ustanowiły rekordy w ostatnich tygodniach.

Stany Zjednoczone wezwały również Arabię ​​Saudyjską i innych członków OPEC do zwiększenia tempa nadpodaży, ale organizacja to zrobiła Oprzyj się presji, aby to zrobić.

Grupa producentów ropy i krajów sojuszniczych w czwartek Powiedział Będą dążyć do zwiększenia produkcji o 432 000 baryłek dziennie w maju, kontynuując miesięczny plan uzgodniony w zeszłym roku, aby zastąpić ilości, które były stopniowo zmniejszane na początku pandemii.

„Obecna zmienność nie jest spowodowana czynnikami fundamentalnymi, ale trwającymi wydarzeniami geopolitycznymi” – powiedział OPEC.

Strategic Petroleum Reserve to zarządzany przez rząd kompleks magazynów awaryjnych składający się z czterech podziemnych lokalizacji w kopułach solnych wzdłuż wybrzeża Zatoki Meksykańskiej. Według Federalnej Administracji Informacji Energetycznej obecnie posiada 568 milionów baryłek ropy naftowej.

Biden ogłosił swoje zwolnienie z SPR w listopadzie, a w zeszłym miesiącu Stany Zjednoczone dołączyły do ​​innych członków Międzynarodowej Agencji Energetycznej w Skoordynowana edycja globalna.

Poprzednie duże uwolnienia zapasów miały miejsce po zakłóceniach dostaw, takich jak huragan Katrina w 2005 roku i wojna domowa w Libii w 2011 roku.

Departament Energii odmówił komentarza.

Dodatkowe reportaże Milesa McCormicka w Nowym Jorku i Toma Wilsona w Londynie