Joanna Grisez strzeliła hat-tricka, gdy Francja pokonała Włochy w ćwierćfinale Pucharu Świata w Rugby.

W centrum wydarzeń Northland, Whangarei: Francja 39 (Joanna Grizes 3, rzut karny, próby zabawek wiedzy; Caroline Drouin 2 con, 2 pióra, Lina Querui-kun) Włochy 3 (pióro Michela Cellari). HT: 10-3.

Francja dobrze poradziła sobie z Włochami, by w sobotę wejść do półfinału Pucharu Świata w rugby w Whangarei.

Drugie po Anglii na liście trzech najlepszych pretendentów przed turniejem, Francuzi próbowali zmierzyć się z Włochami poza parkiem, zanim zdecydowali się na uproszczony plan w ćwierćfinale.

Przez 52 minuty Francuzi w pierwszym rzędzie Clara Joyo, Agatha Suchat i Aniel Deshai byli groźni w starciu z Włochami i utorowali drogę do zwycięstwa 39:3, które ukształtuje ich półfinałowy mecz na Eden Park z Czarnymi Paprociami w przyszłą sobotę.

Włosi pokonali w zeszłym miesiącu francuską drużynę demo tylko 26-19 w zeszłym miesiącu, a 14 z 15 startujących w tym meczu było na boisku na starcie w Northland.

Był to szokujący wynik, który dodał intrygi ćwierćfinałowemu meczu, ale nie było wątpliwości, że Francja, która wygodnie wygrała dwa pozostałe spotkania w 2022 roku, była bardzo silna i potężna z pięcioma próbami do zera.

Jednak nie było to przekonujące dla Les Bleues przeciwko Włochom, którzy ledwo zagrozili swojej passie, mimo że przegrana francuskiej drużyny rugby na mistrzostwa świata jest niebezpiecznym meczem.

Enigmatyczna francuska rozgrywająca Caroline Drouin miała swoje momenty błyskotliwości, ale jej gwiazdą była Joanna Greces na prawym skrzydle, która zakończyła hat-tricka w rozgrywkach zdominowanych przez wiele bezbramkowych kopnięć w burzliwy wieczór w Northland.

Joanna Graces zakończyła trzy próby.

Andrzej Koringa/Photosport

Włosi byli odważni, ale zmęczeni w drugiej połowie i dostali dwie żółte kartki – skrzydłową Marię Magatti i kibickę Silvię Turani – ponieważ Francja zdominowała mecz.

Włosi rozpoczęli z wiatrem w plecy, ale zostali zniweczeni przez genialną francuską obrończyni Emilie Pollard po odbiciu. Jej podanie w samą porę posłało Griseza pod rolki na genialną próbę otwarcia.

READ  NRL 2024, World Club Challenge, Penrith, Wigan, Anglia potwierdzenie meczu, data, godzina, rozpoczęcie, szczegóły i informacje dotyczące biletów

12 miejsce Beatrice Rigoni zmarnowała w powtórce pierwszej połowy, a Francja cieszyła się dominacją swojej grupy.

Większość włoskich kopnięć, nawet przy wietrze, była kiepska i została skutecznie odparta przez niebezpieczną trójstronną linię obrony Francuzów w pierwszej połowie, która była dziwnie cicha.

Kiedy Francja grała na dużą skalę, wydawało się, że jest zagrożona. Ich interwencja również była zacięta, a Włochy nie były 22. dla Francji, dopóki oportunistyczny rzut obrończyni Vitorii Ostuni Minozzi nie zdołał doprowadzić do wyniku 50/22 w 34. minucie.

Mimo, że ich początkowa passa zbłądziła, Włochy wywierały wystarczającą presję, aby uzyskać rzut karny przerobiony przez Michelę Cellari.

Hawker Laurie Toye zdobył jedną z pięciu prób dla Francji.

Phil Walter / Getty Images

Darwin dodał kolejnego gola z rzutu karnego, kończąc trudną pierwszą połowę, z której żadna ze stron nie była zadowolona.

wielka chwila

Presja Francji mówiła przez całą dobę. Po nieudanych próbach nr 8 Charlotte Escudero i Pollarda w drugiej połowie, grupa wykonała zadanie.

Francuzka poszła do przodu, a szkocka sędzia Holly Davidson w 63. minucie rzuciła rzut karny.

Torrani został wyeliminowany, a Francuzi ponownie prowadzili Włochów kilka minut później, kiedy zastępcza prostytutka Laurie Toy zdobyła decydującą trzecią próbę dla Francji.

najlepszy gracz

Ale po szokującym trafieniu Pollard wyglądał dobrze na obrońcy, podobnie jak ósmy Gabriel Werner.

Gracje wykorzystali w ostatniej kwarcie swoje szanse na dwukrotne pokonanie Włochów.

Ocena meczu: 5/10

Konkurencja poprawiła się, gdy Francja znalazła swój rytm po popełnieniu kilku błędów przed mocnym finiszem. Włochy walczyły o rywalizację, gdy francuska ofensywa ożyła.

Wielkie zdjęcie

Francja jest pierwszą drużyną, która zakwalifikuje się z podwójną główką w półfinale w przyszłą sobotę w Eden Park i zagra z Czarnymi Paprociami o miejsce w finale.