Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jim Ryan z PlayStation Activision atakuje w wewnętrznej wiadomości e-mail dla pracowników

Jim Ryan z PlayStation Activision atakuje w wewnętrznej wiadomości e-mail dla pracowników

Szef PlayStation Jim Ryan podobno skrytykował Activision w wewnętrznej wiadomości e-mail do pracowników, według Bloomberg. Korespondencja, czytana przez dziennikarza Jasona Schreyera, wspomina Wezwanie do służby publikowanie nieodpowiedniej odpowiedzi na zarzuty niewłaściwego postępowania i molestowania seksualnego, Który bulgocze od miesięcy.

Historia eksplodowała ponownie w tym tygodniu po wystawieże to Wysłane przez Dziennik Wall Street, który twierdził, że dyrektor generalny Bobby Kotik od lat był świadomy nienawistnej kultury pracy w organizacji. To skłoniło ponad 100 pracowników do wyjścia na początku tygodnia, aby zażądać rezygnacji Koticka. Grupa akcjonariuszy, reprezentujących około jeden procent akcji Activision, również napisała do rady dyrektorów z prośbą o jej rozwiązanie.

A ponieważ PlayStation jest jednym z największych partnerów Activision, komentarze Ryana z pewnością nie pomogą sprawie Kotick. W mocno sformułowanym e-mailu powiedział pracownikom, że był „szczerze rozczarowany i oszołomiony przeczytaniem” wspomnianego raportu Wall Street Journal. Dodał, że właściciel platformy skontaktował się z Activision „natychmiast”, aby „wyrazić nasze głębokie zaniepokojenie i zapytać, w jaki sposób zamierza zająć się zarzutami w artykule”.

Ryan poświęcił również chwilę, by podkreślić, że Sony „zaangażuje się w zapewnienie naszej społeczności programistów i graczy poczucia bezpieczeństwa i szacunku oraz w zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy dla każdego pracownika”. Zachęcał każdego pracownika do zgłaszania wszelkich przypadków nękania i dyskryminacji oraz zapewniał, że zostaną odpowiednio zbadane. Własne studia Naughty Dog i Insomniac Games były w przeszłości krytykowane za rzekome problemy w miejscu pracy.

W chwili pisania tego tekstu Kotick nadal sprawuje urząd, chociaż rosnąca presja ze strony całej branży sprawia, że ​​jego pozycja staje się coraz bardziej nie do utrzymania. Chociaż e-mail Ryana nie miał być upubliczniony, ostatecznie okaże się niezwykle złośliwy; PlayStation to jedna z największych platform dla produktów Activision, a także główny partner marketingowy niesamowicie dochodowego Call of Duty.

READ  Przewodnik burmistrza Hamtramck dotyczący kandydata do wyborów 2 listopada