Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jesse Eisenberg reżyseruje, pisze i występuje w filmie o dwóch kuzynach po historii Zagłady babci w Polsce

Jesse Eisenberg przemawia na San Diego Comic Con International 2015. Fot.: Wikimedia Commons.

Żydowski aktor Jesse Eisenberg wyreżyseruje, napisze i zagra u boku aktora „Kalifatu” Kierana Culkina w filmie o dwóch kuzynach w separacji, którzy podróżują do Polski po śmierci babci, aby dowiedzieć się o jej życiu, a następnie dołączyć do trasy Holokaustu. ekran dzienny wspomniany.

„Mają zabawny i napięty związek” – powiedział Eisenberg, który ma rodzinne korzenie w Polsce, o głównych bohaterach Prawdziwego bólu, a zdjęcia rozpoczną się w marcu 2023 roku w Warszawie.

Gwiazda „Social Network” dodała o swoim nowym filmie: „To słodka i gorzka historia, bo zdajemy sobie sprawę, że może nie do końca należymy do siebie, ale na tle tak niesamowicie dramatycznej historii. Staram się postawić pytanie: Czy współczesny ból na tle Prawdziwego historycznego szoku?Myślę, że mówię o ludzkim doświadczeniu [in their 30s] który wrócił i stało się dla nich dziwne – a teraz nagle stało się rzeczywistością”.

Projekt jest wspierany przez amerykańską firmę producencką Fruit Tree, która wyprodukowała także debiut Eisenberga, Kiedy jesteś skończony, Ratuj świat. Nominowany do Oscara aktor powiedział, że ma nadzieję wykorzystać „jak najwięcej personelu” ze swojego pierwszego filmu wraz z polską obsadą. Zauważył: „Na szczęście kręcę zdjęcia w kraju, który ma niesamowitą tradycję filmową”.

Eisenberg zgłębiał wątki związane z Holokaustem w swoich poprzednich projektach, a także w swojej sztuce „Rewizjonista” z 2013 roku, która została zainspirowana Podróż, którą odbył do Polski Tam poznał swojego drugiego kuzyna, który przeżył II wojnę światową.

W dramacie „Opór” z 2020 roku Eisenberg zagrał we francuskim mimie-realeście Marcelu Marceau, który był centralna postać W francuskim ruchu oporu przeciwko siłom nazistowskim i pomagał ratować żydowskie dzieci w czasie II wojny światowej. Eisenberg, który stracił członków rodziny w Holokauście, powiedział wcześniej, że jego rodzina pochodzi z obszaru Polski bardzo blisko miejsca, z którego pochodził ojciec Marceau. aktor Powiedział Granie w Marceau na ekranie było „najbardziej satysfakcjonującym doświadczeniem, jakie kiedykolwiek miałem”.

READ  Polski premier mówi, że Polska usunie większość ograniczeń COVID

Mówiąc o związku swojej rodziny z Holokaustem, Eisenberg Powiedział W 2020 r. „Zaczęłam mieć obsesję na punkcie wojennej historii mojej rodziny, gdy miałam 19 lat. Co tydzień widywałam się z ciotką – zmarła w zeszłym roku w wieku 106 lat… Urodziła się w Polsce, a gdy miała około 9 lat przyjechała do Ameryki… Stałem się naprawdę zafascynowany i jako amerykański nastolatek interesowało mnie, że mam jakiś związek z czymś, co było ważniejsze z historycznego punktu widzenia niż moje życie”.