Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jeśli zauważysz to na swoim ciele, możesz mieć „śmiertelnego raka” – nie jedz tego

Jeśli zauważysz to na swoim ciele, możesz mieć „śmiertelnego raka” – nie jedz tego

Skórzany nowotwór Jest to najczęstszy rodzaj nowotworu, ale jest to również najłatwiejszy do uniknięcia rodzaj nowotworu. według Stowarzyszenie Amerykańskiej Akademii Dermatologicznej, „Obecnie szacuje się, że jeden na pięciu Amerykanów zachoruje na raka skóry w ciągu swojego życia. Szacuje się, że każdego dnia rak skóry diagnozuje się u około 9500 osób w Stanach Zjednoczonych”. Jak każdy inny rodzaj raka, wczesne wykrycie jest kluczowe i to wszystko, a nie tamto! Porozmawiaj ze zdrowiem Dr Michael ReichChirurg Mohs i dermatolog w Instytut Onkologii w Miami, część Baptist Health South Florida, która dzieli się oznakami raka skóry, na które należy uważać. Jak zawsze, skonsultuj się z lekarzem w celu uzyskania porady medycznej. Czytaj dalej – i aby zapewnić sobie zdrowie i zdrowie innych, nie przegap tych rzeczy Pewne oznaki, że już masz COVID.

walka o akcje

Dr Reich przypomina nam: „Każdy jest narażony na ryzyko zachorowania na raka skóry. W rzeczywistości rak skóry jest najczęstszym rodzajem raka w Stanach Zjednoczonych. Ważne jest, aby podjąć środki zapobiegawcze, aby chronić skórę, gdy jesteś na zewnątrz przed każdym czas, ponieważ większość ekspozycji na światło słoneczne zwiększa się stopniowo przez całe życie. Jeśli to możliwe, unikaj godzin szczytowego natężenia promieniowania UV (10-16) i noś odzież, czapki i okulary przeciwsłoneczne UPF. Nie zakrywaj się, noś krem ​​przeciwsłoneczny , najlepiej taki o szerokim spektrum działania i SPF co najmniej 30. Polecam używać wodoodpornych filtrów przeciwsłonecznych na dni, kiedy pływasz lub ćwiczysz na świeżym powietrzu. W dni, kiedy nie planujesz pływać ani pocić się, mogą jest bardziej elegancki pod względem kosmetycznym, ponieważ nie musi być odporny na wodę ani pot.

Samobadania są bardzo ważne we wczesnym wykrywaniu raka skóry. Pamiętaj, aby poćwiczyć korzystanie z lustra i, jeśli to możliwe, poproś partnera, aby ci pomógł. Zwróć szczególną uwagę na obszary, które nie są wystawione na działanie słońca i szukaj nowych, czarnych/brązowych, nierównych pieprzyków, otwartych ran, które się nie goją, oraz starych blizn, które przekształcają się w otwarte rany. Należy zauważyć, że około 75% nowotworów skóry zdiagnozowanych u osób kolorowych znajduje się w obszarach nienarażonych na działanie słońca, takich jak dłonie, łożyska paznokci, podeszwy stóp, wnętrze jamy ustnej i /lub okolice narządów płciowych. Ze względu na lokalizację tych nowotworów skóry, śmiertelność osób kolorowych jest wyższa, ponieważ diagnoza jest często opóźniona. Jeśli znajdziesz obszar, który dotyczy Ciebie lub bliskiej Ci osoby, umów się na wizytę u certyfikowanego dermatologa, aby to sprawdzić. Na szczęście większość ludzi nie musi regularnie odwiedzać dermatologa, ale pacjenci z osobistą lub rodzinną historią raka skóry powinni być poddawani badaniom przesiewowym co najmniej raz w roku”.

READ  NASA: Ziemia zatrzymuje „bezprecedensową” ilość ciepła ze zmian klimatycznych
pryszcz kobieta
walka o akcje

Dr Reich mówi nam: „Częstym scenariuszem dla osób z rakiem podstawnokomórkowym, który jest najczęstszym rodzajem raka u ludzi, jest to, że mają miejsce, które krwawi przez okres miesięcy. Często ludzie mylą to jako pryszcz. Jednak wyróżnia się to, że pęcherze powinny zniknąć w ciągu kilku tygodni i nie powinny pojawiać się dokładnie w tym samym miejscu. Nawracające miejsce, w którym strupy lub krwawienie przy minimalnym urazie jest często rak skóry.

Zbliżenie dłoni lekarzy badających znamiona
walka o akcje

Dr Reich wyjaśnia: „Dermatolodzy edukują pacjentów na temat ABCDE czerniaka. Są to oznaki niepokoju, na które należy zwrócić uwagę, aby poinformować, że plamka na skórze może stanowić problem. Oznaki to asymetria, nieregularne granice, wiele kolorów, większe średnicy powyżej 6mm, jednak znaki te można podsumować jako: „Czy punkt się zmienia?”, a jeśli tak, „Czy zmienia się w sposób nieregularny?” Czas też jest ważnym czynnikiem. pilne do oceny niż coś, co zmienia się bardzo powoli.Na przestrzeni wielu lat.Teraz, gdy prawie każdy ma telefon z aparatem, łatwo jest prześledzić, czy dane miejsce zmienia się wymiernie w czasie.Wystarczy zrobić zdjęcie okolicy ​​nie martw się, a następnie ustaw alarm w kalendarzu na miesiąc lub dwa w przyszłości i zrób kolejne zdjęcie. Możesz być dokładniejszy, jeśli położysz linijkę obok tego miejsca podczas robienia zdjęć. Jeśli ktoś rozważa telefon do dermatologa, aby sprawdzić W niepokojącym miejscu należy poprosić ich o zrobienie zdjęcia, aby zabrać je na wizytę, aby dermatolog mógł zobaczyć, jak szybko to zmienić”.

Fizjoterapeuta ponownie bada mężczyznę w gabinecie lekarskim.
walka o akcje

„Zachęcam pacjentów do szukania nowych narośli, zwłaszcza jeśli są „brzydką kaczką” i nie pasują do wzoru innych plam na ich skórze” – radzi dr Reich. „Około 70% czerniaków pojawia się w całkowicie normalnej skórze (bez istniejącego wcześniej pieprzyka). Mogą również pojawić się w miejscach chronionych przed światłem słonecznym, takich jak włosy i narządy płciowe, pod palcami lub paznokciami oraz na dłoniach lub podeszwach stóp. Na przykład Bob zmarł Marley z powodu raka skóry, który zaczął się jako czarna plama pod jego paznokciami.Wczesne wykrycie tych nowych narośli jest ważne, ponieważ czerniak jest najczęstszą przyczyną śmierci z powodu raka skóry, a około 20 Amerykanów umiera raka każdego dnia. Wcześnie złapany, często raka skóry można łatwo wyleczyć za pomocą prostego usunięcia”.

READ  Wiadomości zdrowotne | Utrata regulacji dobowej pozwala na zwiększenie produkcji glukozy podczas raka płuc
Niewygodne młoda kobieta drapie się po ramieniu siedząc na kanapie w domu.
iStock

Dr Reich mówi: „Ból jest wskaźnikiem stanu zapalnego. Chociaż często myślimy, że stan zapalny jest szkodliwy, w rzeczywistości jest to ważna odpowiedź immunologiczna, szczególnie w przypadku raka, który ma kluczowe znaczenie dla eliminacji komórek, które mogą stać się rakowe. Ból wskazuje na że twoje ciało próbuje walczyć z tym, co istnieje, a czasami walczy z rakiem skóry. Nawet jeśli miejsce to nie jest rakiem skóry, certyfikowany dermatolog często może zaoferować leczenie problemu powodującego stan zapalny, taki jak infekcja.

Heather Newgen

Heather Newgen ma dwudziestoletnie doświadczenie w raportowaniu i pisaniu na temat zdrowia, fitnessu, rozrywki i podróży. Heather obecnie pracuje jako freelancer przy kilku publikacjach. Czytaj więcej