Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jeremy Vine naruszył zasady neutralności wobec LTN, donosi BBC | BBC

British Broadcasting Corporation (BBC) ostrzegło swoich pracowników, aby nie wyrażali poparcia dla zatłoczonych dzielnic, po wydaniu stosownego orzeczenia. Jeremy Fine Naruszył zasady neutralności, przestrzegając zasad bezpieczeństwa rowerowego w pobliżu swojego domu w Londynie.

Prezenter Radio 2, popularny rowerzysta, wielokrotnie pisał na Twitterze o swoim wsparciu dla sieci LTN – i publicznie krytykował osoby, które sprzeciwiały się wprowadzeniu systemu uspokojenia ruchu w pobliżu jego domu w Chiswick.

Lokalny działacz anty-LTN złożył skargę do: BBC, argumentując, że powtarzające się tweety Vine’a wspierające program stanowiły „kampanię nadużyć” przeciwko legalnej grupie prowadzącej kampanię. Zarzucili, że Fine naruszył nowe zasady neutralności firmy, wyrażając opinię w kontrowersyjnej kwestii w sposób nieodpowiedni dla „dziennikarza, który powinien być bezstronny”.

Po przeprowadzeniu dochodzenia Dział Skarg Redakcyjnych BBC stanął po stronie opinii publicznej i doszedł do wniosku, że Fine naruszył zasady neutralności. Orzekł, że zajmowanie strony publicznej w debacie na temat tego, czy LTN są dobre czy złe, jest „rodzajem tematu, do którego mają zastosowanie względy BBC dotyczące należytej bezstronności”.

Vine ma ogromny wpływ na świat kolarstwa, biorąc swoje prace w BBC i Channel 5 na rowerze i regularnie publikując nagrania wideo z nadchodzących wypadków z kierowcami. Na początku tego miesiąca powiedział The Guardian, że… Wspieranie bezpiecznej jazdy na rowerze „nie było polityczne”.

Częste wspieranie przez nadawcę dzielnic Chiswick o małym natężeniu ruchu doprowadziło do określenia działaczy sprzeciwiających się LTN – którzy twierdzili, że ścieżka rowerowa ułatwiłaby złodziejom organizowanie wakacji – jako „źródła uporczywej nienawiści do rowerzystów w mojej okolicy”. .

Pochwalił także wprowadzenie kontrowersyjnej lokalnej ścieżki rowerowej – która rozgniewała niektórych kierowców za zajmowanie miejsca na drodze – za „poprawę bezpieczeństwa, umożliwienie dzieciom jazdy, zmniejszenie zanieczyszczenia, zwiększenie liczby osób w sklepach i uspokojenie ruchu”.

READ  The Rolling Stones Amsterdam odwołało koncert po tym, jak 78-letni Sir Mick Jagger uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19.

Dyrektor generalny BBC, Tim Davey, położył duży nacisk na neutralność, chociaż tematy uważane za kontrowersyjne mogą być trudne dla personelu. Rasizm, homofobia i sceptycyzm klimatyczny to stabilne tematy, ale jeśli dziennikarz zajmuje publiczne stanowisko w kwestiach, które irytują niektóre media lub partie polityczne, może to prowadzić do wewnętrznych śledztw.

Dwóch innych pracowników BBC powiedziało Guardianowi, że menedżerowie otrzymali nieoficjalne ostrzeżenia o wyrażaniu publicznego poparcia dla LTN w pobliżu ich domów, ponieważ było to postrzegane jako politycznie kontrowersyjna kwestia.

BBC potwierdziło, że Fine i inni pracownicy działu wiadomości telewizyjnych mają prawo do korzystania z mediów społecznościowych w celu wyrażenia publicznego entuzjazmu dla jazdy na rowerze i zwrócenia uwagi na potencjalne korzyści płynące z jazdy na rowerze. Powiedzieli również, że Vine ma prawo do podkreślania osobistych ataków na strony internetowe anty-LTN w rejonie Chiswick, na przykład gdy ludzie świętowali obrażenia spikera spadające z Penny Farthing.