Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jeremy Paxman kłania się jako gospodarz University Challenge |  Jeremy’ego Paxmana

Jeremy Paxman kłania się jako gospodarz University Challenge | Jeremy’ego Paxmana

Kadencja Jeremy’ego Paxmana jako obecnie najdłużej pracującego w brytyjskiej telewizji dobiegnie końca w poniedziałek wieczorem, kiedy zaprezentuje swoją najnowszą edycję The University Challenge.

73-letni były prezenter Newsnight wycofał się z programu po ujawnieniu, że ma chorobę Parkinsona.

Poniedziałkowy program, finał w tym sezonie między uniwersytetami w Durham i Bristolu, będzie 967. i ostatnim występem Paxmana w programie.

Zakończyłoby to również 51-letnią karierę Paxmana w BBC. Paxman, który zyskał waleczną reputację jako rzucający wyzwanie politykom w Newsnight, zaczął prezentować Quiz w 1994 roku, kiedy został reaktywowany przez BBC.

Poddał testowi część swojego programu nauczania Newsnight, ale raczej studenci niż duchowni byli poddawani lekceważącym spojrzeniom dezaprobaty.

Jego sporadyczne niezadowolenie z błędnych odpowiedzi kontrastowało z życzliwą sympatią jedynego innego prezentera programu, nieżyjącego już Bambera Gascoigne’a, który uruchomił program w ITV w 1962 roku.

Jeremy Paxman był gospodarzem Newsnight od 1989 do 2014 roku. Zdjęcie: Eamonn McCabe/The Guardian

Nowym dyrektorem testów będzie były redaktor gazety i obecny gospodarz programu Today, Amol Rajan.

Podobnie jak Ragan i Gascoigne, Paxman kształcił się na Uniwersytecie Cambridge, w jego przypadku w St Catharine’s College.

A BBC oparła się wezwaniom do zmiany zasad wstępu do programu, które według krytyków są elitarne, ponieważ faworyzują kolegia Oxbridge. Oprócz nowego prezentera, następna seria będzie miała nowy zestaw i sekwencję tytułów. Ale uczelnie z Oksfordu i Cambridge będą nadal mogły brać udział w konkursie osobno, podczas gdy inne uniwersytety będą nadal ograniczone do jednego zgłoszenia. Ton tematu pozostanie ten sam.

Paxman rozpoczął swoją karierę w 1972 roku w programie BBC dla absolwentów, pracując w lokalnym radiu i pisząc o kłopotach w Belfaście.

Pomiń promowanie poprzednich biuletynów

Wkrótce po przeprowadzce do Londynu w 1977 roku odszedł z wieczornego programu śledczego Panorama, zanim zajął się prezentacją Six O’Clock News i BBC One’s Breakfast Time.

Został głównym prezenterem Newsnight w 1989 roku, stanowisko to piastował do czerwca 2014 roku. Najbardziej znany jest z wywiadu przeprowadzonego w 1997 roku, w którym co najmniej 12 razy pytał ówczesnego ministra spraw wewnętrznych Michaela Howarda, czy zawetował dyrektora ds. Służba Więzienna.

W maju 2021 roku Paxman ogłosił, że jest leczony z powodu choroby Parkinsona, ale powiedział, że jego objawy są „obecnie łagodne”. Wraz z innymi osobami cierpiącymi, w tym byłymi współpracownikami wiadomości BBC, Rorym Cellan-Jonesem i Markiem Mardellem, prowadzi podcast o chorobie zatytułowany Movers and Shakers.

READ  „Bogate i potężne” archiwum Davida Bowie zostało upublicznione w nowej lokalizacji