Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jedzenie pod koniec maja spowalnia metabolizm, powoduje problemy z hormonem głodu: Badanie

  • Jedzenie w późniejszych godzinach może wpływać na przyrost masy ciała, zwiększając głód i spowalniając metabolizm.
  • Niewielkie nowe badanie wykazało, że ludzie byli bardziej głodni i spalali mniej kalorii, jeśli jedli później w ciągu dnia.
  • Potrzebne są dalsze badania, aby dowiedzieć się, jak czas posiłków może wpływać na spalanie i magazynowanie tłuszczu przez organizm.

Nowe badanie wykazało, że jedzenie późno w nocy może przyczynić się do przybierania na wadze poprzez zwiększenie głodu i zmniejszenie liczby spalanych kalorii.

Zgodnie z badaniem opublikowanym 4 października, nawyk może zmieniać poziom hormonów głodu, metabolizm i magazynowanie tłuszczu metabolizm komórkowy.

Naukowcy z Brigham and Women’s Hospital, Harvard Medical School i University of Chicago przyjrzeli się 16 osobom z nadwagą lub otyłością, które stosowały dwa sześciodniowe plany posiłków – jeden ze śniadaniem o 10 rano, obiadem o 14 i kolacją o 18; A drugi z każdym zaplanowanym posiłkiem cztery godziny później. Poza tym posiłki były identyczne.

Naukowcy chcieli sprawdzić, czy czas posiłków wpływa na apetyt i metabolizm, jeśli inne czynniki, takie jak kalorie i składniki, są takie same.

Uczestnicy zostali poproszeni o ocenę, jak bardzo czuli się głodni podczas eksperymentów, a naukowcy zmierzyli, ile spalili kalorii i jak zmienił się poziom ich hormonów.

Odkryli, że uczestnicy byli dwukrotnie bardziej głodni podczas późnego planu posiłków i mieli niższy poziom leptyny, hormonu sygnalizującego uczucie sytości po jedzeniu, zgodnie z danymi.

Ludzie, którzy jedli późno, spalali również około 60 kalorii mniej każdego dnia w porównaniu do osób, które jadły wcześniej w ciągu dnia.

Naukowcy odkryli również, że jedzenie w późniejszych godzinach wydaje się zwiększać procesy komórkowe do przechowywania tłuszczu i spowalniać procesy związane ze spalaniem tłuszczu. Wyniki sugerują, że późniejsze jedzenie może wiązać się ze zmianami w komórkach, które promują przyrost tkanki tłuszczowej, napisali autorzy badania, chociaż potrzeba więcej badań, aby to potwierdzić.

READ  Co musisz wiedzieć - WHIO TV 7 i WHIO Radio

Wyniki mogą pomóc wyjaśnić, dlaczego Poprzednie dowody Naukowcy stwierdzili, że jedzenie późno w nocy zwiększa ryzyko otyłości.

„W tym badaniu zapytaliśmy: „Czy czas, w którym jemy, ma znaczenie, podczas gdy wszystko inne pozostaje niezmienne?”, powiedziała w komunikacie prasowym Nina Vogovich, pierwsza autorka badania i badaczka w Brigham and Women’s Hospital. „Odkryliśmy, że jedzenie po czterech godzinach ma ogromny wpływ na nasz poziom głodu, sposób, w jaki spalamy kalorie po jedzeniu i sposób, w jaki gromadzimy tłuszcz”.

Badanie było jednak małe, więc wyniki należy powtórzyć z większą grupą i większą populacją, w tym większą liczbą kobiet, które stanowiły mniej niż połowę uczestników ostatniego badania. Naukowcy zauważają również, że chociaż kontrolują inne czynniki związane ze stylem życia, takie jak całkowita ilość kalorii, czas snu, ekspozycja na światło i ilość ćwiczeń, wiele z tych czynników może mieć znaczenie w rzeczywistym scenariuszu.

Na przykład jedzenie późno w nocy może być związane z ilością snu dana osoba i Wykazano, że brak snu zwiększa głód i spożycie kalorii. Niektóre badania wykazały również, że Późne jedzenie niekoniecznie prowadzi do przyrostu masy ciała.

dla Utrata masy ciałaCałkowita liczba kalorii, które spożywasz, nadal ma znaczenie, więc jeśli masz taki cel, skup się na jedzeniu mniejszej ilości kalorii niż spalasz, niezależnie od pory posiłków.