Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jedynki mężczyzn na Wimbledonie: Szok porażka Daniela Miedwiediewa z polskim Hobartem Harkasem

Hubert Harkas był czwartym Polakiem, który awansował do ćwierćfinału Wimbledonu we wtorek, wygrywając pięć setów z rozstawionym z drugiej strony Rosjaninem Danielem Miedwiediewem.

Światowy numer 18 Harrocks wygrał mecz 2-6, 7-6 (7/2), 3-6, 6-3, 6-4 w pierwszym meczu w poniedziałek z powodu deszczu, a teraz zmierzy się z Rogerem Federerem w półfinale .

Media_KameraPolak Hubert Harkoks świętuje zwycięstwo nad Rosjaninem Danielem Miedwiediewem w czwartej rundzie gry pojedynczej mężczyzn.

Podąża śladami 24-letniego kolegi z drużyny, który stworzył ośmiu ostatnich zawodników, Vojtecha Pipaka (1980) oraz Jerseya Janovica i Lucasa Kubota (2013).

W poniedziałek po rozpoczęciu meczu w Court Doo mecz był tylko remisem singlowym.

Brytyjska osobowość telewizyjna Mary Perry (na górze) zasiada w sądzie, by oglądać mecz Huberta Harkasa z Rosjaninem Danielem Miedwiediewem.
Media_KameraBrytyjska osobowość telewizyjna Mary Perry (na górze) zasiada w sądzie, by oglądać mecz Huberta Harkasa z Rosjaninem Danielem Miedwiediewem.

Miedwiediew rozpoczęli 2-1 pod dachem na korcie centralnym, serwując 3-4 na czwartym miejscu.

Ale 14. rozstawiony Hurgas wyszedł i przełamał się w pierwszym meczu, aby zremisować partię z asem.

Rosjanin Daniel Miedwiediew gra na forhendzie z Polakiem Hubertem Harkoksem w czwartej rundzie swoich męskich singli.
Media_KameraRosjanin Daniel Miedwiediew gra na forhendzie z Polakiem Hubertem Harkoksem w czwartej rundzie swoich męskich singli.

Ponieważ Miedwiediew sam siebie nie widział, Hargas postanowił zakochać się w nim 2:1 i wygrał mecz na usługach Miedwiediewa, gdy Rosjanin wpadł do siatki.

„Granie na tym niesamowitym korcie, prawdopodobnie najlepszym korcie na świecie, z tak wspaniałym tłumem, jest wyjątkowe. To naprawdę wiele dla mnie znaczy” – powiedział. „Byliśmy na drugim korcie, a potem przyjechaliśmy tutaj. Bycie tutaj i wygranie tego meczu jest dla mnie ogromne.

Polak Hubert Hurgas i Rosjanin Daniel Miedwiediew podają sobie ręce w siatce po meczu czwartej rundy gry pojedynczej mężczyzn.
Media_KameraPolak Hubert Hurgas i Rosjanin Daniel Miedwiediew podają sobie ręce w siatce po meczu czwartej rundy gry pojedynczej mężczyzn.

„Wtedy to po prostu dotarło do nas. Pracowałem dziś z moim trenerem i fizjoterapeutą. Myślę, że wykonałem dziś dobrą robotę ”- powiedział.

Roger Federer ze Szwajcarii wraca przeciwko Lorenzo Soneko z Włoch.
Media_KameraRoger Federer ze Szwajcarii wraca przeciwko Lorenzo Soneko z Włoch.

Zwycięstwo sprawi, że Hargas zmierzy się w ćwierćfinale z Federerem, graczem określanym jako jego bohater.

„Roger, myślę, że jest niesamowity w tej grze. Sposób, w jaki gra, tytuły, które wygrywa” – powiedział. „Ale patrzysz na mnie i cieszysz się, więc jest fajnie. Mam też nadzieję, że otrzymam wsparcie. ”

Pierwotnie opublikowany Traumatyczna strata między rozwiązaniem Miedwiediewa

READ  Kampania Hiszpanii po remisie 1:1 z Polską