Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Japonia bije rekord szybkości internetu z 319 terabajtami na sekundę

Wiele gigabitowych rekordów prędkości internetu Dziesięć lat temu teraz wydaje się to zupełnie niestosowne. Płyta główna Raporty Własność naukowców z japońskiego Narodowego Instytutu Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (NICT) rozbić Nagrywaj transmisję internetową, tasując dane z prędkością 319 terabajtów na sekundę. W kontekście kontekstu jest to dwukrotnie szybsze niż 179 terabajtów na sekundę, które zespół brytyjskich i japońskich badaczy zdołał osiągnąć w sierpniu 2020 r.

NICT był w stanie poradzić sobie z tym wyczynem, modernizując prawie każdy etap rurociągu. Linia światłowodowa ma cztery rdzenie zamiast jednego, a naukowcy wystrzelili laser grzebieniowy z 552 kanałami na wielu długościach fal za pomocą wzmacniaczy z metali ziem rzadkich. Chociaż testowanie było ściśle ograniczone do laboratorium, zespół wykorzystał zwinięte włókna do przesyłania danych na symulowaną odległość 1864 mil bez utraty jakości sygnału lub prędkości.

Podobnie jak w przypadku wielu z tych eksperymentów, może minąć dużo czasu, zanim ta wydajność przyniesie wymierny efekt. Chociaż światłowód czterordzeniowy będzie działał z istniejącymi sieciami, system może być zbyt drogi. Bardziej prawdopodobne jest, że zobaczysz pierwsze użycie z Szkielet Internetu oraz inne duże projekty sieciowe, w których przepustowość jest ważniejsza niż koszt.

Może to nadal wpływać na korzystanie z Internetu. Naukowcy z NICT przewidują, że technologie wytwarzania włókien nowej generacji „poza 5G” (takie jak 6G) są bardziej praktyczne. Możesz zobaczyć korzyści po prostu przełączając się na szybszy dostęp do Internetu, który nie dusi się, gdy liczba użytkowników wzrasta.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.