Jamajka ogłuszyła Australijczyka w siatkówce, aby zmienić półfinałowy obraz

Jhaniele Fowler zainspirowała Jamajkę do oszałamiającego zdenerwowania 57-55 z Australii, która zajmuje pierwsze miejsce w rankingu na świecie w siatkówce w siatkówce, aby zająć pierwsze miejsce w swojej grupie na Igrzyskach Wspólnoty Narodów.

Sześć goli przegranych przed ostatnią kwartą, Jamajka powraca przed hałaśliwą publiczność NEC Arena z Fowlerem – czterokrotnym graczem roku w siatkówkę z West Coast Fever – nie do zatrzymania.

Fowler strzelił 47 goli z 50 prób, a po porażce Diamenci muszą teraz zmierzyć się w sobotnim półfinale ze zwycięzcą czwartkowego meczu finałowego między Anglią a Nową Zelandią o prawo do zakwalifikowania się do meczu o złoty medal.

Dwukierunkowy atak Australii na Gretel Boeta (36 z 39) i Steve’a Wooda (19 z 22) zrobił wszystko, co mógł, aby sprowadzić Australię do domu, ale kosztowne zmiany odwróciły diament.

Fowler był nie do powstrzymania na Jamajce w Australii, gdzie nikt nie mógł stawić czoła jej rozmiarom i sile.

Plan gry na Jamajce był jasny od samego początku, dostawać piłkę do Fowlera wcześnie i często, wszelkimi niezbędnymi środkami.

Zamieniło trzecie miejsce w pole bitwy, na którym gracze wielokrotnie uderzali w talię.

Australijczycy nie przegrali ani jednej czwartej wszystkich meczów, ale z tyłu Fowler robiąc to, co chciała, wyskoczyli na prowadzenie 7-3.

Diamenci wrócili do Buety z 10 golami Fowlera strzelonymi w pierwszej kwarcie, prowadząc jedną bramką w pierwszej połowie.

Australia zaczęła narzucać się w drugiej kwarcie, prowadząc 27:23, ale ku uciesze kibiców, Jamajka wdarła się do domu, by strzelić gola w długiej przerwie.

Trzecia kwarta była całą Australią, która wskoczyła na szczyt z sześcioma golami przed późnym awansem Jamajki.

READ  Super Rugby Pacific: Ogłoszono drużyny do rundy 10