Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jaka jest cena? Turysta w Irlandii twierdził, że podał 85 000 dolarów na wypożyczenie samochodu na dziewięć dni

W związku z tym, że turystyka w wielu częściach świata powraca do poziomu sprzed pandemii, wywiera presję na niektóre branże, które starają się nadążyć, w tym na branżę wynajmu samochodów.

Na całym świecie problemy z dostawami drastycznie zwiększyły koszty wynajmu samochodów, a wraz ze wzrostem kosztów paliwa, wypożyczenie samochodu może pochłonąć ogromną część każdego budżetu.

Jednym z krajów, które obecnie odczuwają ten niepokój, jest Irlandia. Irlandzka prasa w ostatnich tygodniach obfitowała w historie o gwałtownie rosnących cenach wynajmu samochodów.

W jednym ze szczególnie zaskakujących cytatów turysta twierdził, że widział opłatę w wysokości 51 000 euro za samochód z dziewięcioma siedzeniami przez dziewięć dni, czyli około 85 000 NZ.

Czytaj więcej:
* Travel hack: Jak zdobyć darmowego kampera do zwiedzania Nowej Zelandii?
* Dlaczego jedzenie na lotniskach jest tak drogie?
* Zapomniałeś podstaw podróży międzynarodowych? Oto jak to zrobić

Chociaż szczegóły pojazdu ani osób przewożących nieznanego turystę nie zostały ujawnione, jego szwagier i były irlandzki radny, John McCarten, powiedział, że cytat był „zawstydzeniem” dla kraju.

„Przyjechał do Irlandii i zdecydował, że zarezerwuje samochód, który zabierze go i jego rodzinę po kraju, i został zmuszony do zapłaty około 51 350 euro za samochód – będzie mógł z niego korzystać tylko przez dziewięć dni”. McCarten powiedział Ocean FM.

„Można kupić ten sam samochód za około 45 000 euro, więc oczywiście zdajemy sobie sprawę, że istnieją problemy z łańcuchem dostaw i że obecnie brakuje samochodów, ale te firmy oczywiście mają politykę, że będą pobierać tyle samo, co mogą dostać od każdego w potrzebie, aby skorzystać z samochodu.

McCarten twierdził, że ceny są „drogie” i że taniej jest wynająć helikopter.

„Przeszukałem Google, aby sprawdzić, czy możesz wynająć helikopter i dowiedziałem się, że przez około 200 km dziennie byłby to region o wartości 3500 euro, co jest dalekie od dziewięciu dni 51 000 euro, które mój brat był cytowany za używanie dziewiątki -samochód osobowy.”

READ  Wybitny czytnik kart tarota Byron Bay z funkcją anty-faksowania „na oddziale intensywnej terapii z Covid”

Inne historie, które sprawiły, że irlandzka prasa to: Irlandzko-amerykański turysta który zapłacił 10 000 euro za wypożyczenie samochodu na trzy tygodnie: „Szczerze, możesz odesłać mój samochód (w tej samej cenie)”. Inna turystka powiedziała, że ​​patrzy więcej niż 18 000 euro na wynajem samochodu z lotniska w Dublinie na tydzień.

Paul Redmond, dyrektor generalny Rady Wypożyczalni Samochodów Irlandii, Powiedzieć Samotna planeta Problemem jest brak dostaw i poprawa sytuacji.

„Globalna produkcja samochodów uległa znacznemu spowolnieniu podczas pandemii i obecnie mamy do czynienia z ogromnymi zaległościami w zamówieniach na nowe samochody” – powiedział.

Problem pogłębiają problemy z dostawami komponentów do produkcji nowych samochodów. Wysoki popyt i brak podaży doprowadziły do ​​powstania nowych, droższych samochodów i mniejszej liczby nowych samochodów dostępnych na rynku irlandzkim. Jak dotąd nie ma jasności co do przyszłych dostaw”.

Irlandia z pewnością nie jest osamotniona w kwestii wygórowanych czynszów.

Według organizacji konsumenckiej która?

Na początku tego roku badanie Confused.com Szukałem go w 58 krajach na całym świecie Gdzie drożej jest wypożyczyć komplet kół. Okazało się, że Islandia zajmuje obecnie pierwsze miejsce, ze średnim kosztem wynajmu samochodu wynoszącym 2023,70 NZ$ tygodniowo za wypożyczenie samochodu i zatankowanie go bakiem benzyny.

Nowa Zelandia zajęła drugie miejsceChociaż było to kwestionowane), z tygodniowym czynszem na poziomie 1840,97 USD, a pierwszą piątkę zamykają Argentyna, Jamajka i Izrael.

Youssef Allenson, analityk w firmie badawczej IBISWorld, przewodowy. powiedział Branża jest świadkiem kombinacji czynników uderzających w tym samym czasie.

„Kupujesz samochód za więcej, tankujesz go za więcej i jest większy popyt – i to ma sens, że ceny idą w górę” – powiedział Allenson.

Jeśli chodzi o turystę, którego za samochód wyceniono na 51 000 euro, nadal przyjeżdża do Irlandii ze swoim szwagrem, mówiąc: „Dogaduję się z nim i wynajmuję mu samochód po niższej cenie”.

READ  Najnowsze wieści o wybuchu nowego wirusa Corona, protest w Parlamencie - sobota 19 lutego

Wskazówki dotyczące wynajmu samochodu w Irlandii

Według Biura Turystyki Nowej Zelandii w Irlandii, pomimo trudności istnieją proste sposoby, aby zarezerwować samochód na Szmaragdowej Wyspie.

Na początku książki

Nowozelandczycy zazwyczaj rezerwują swoje wakacje w Irlandii znacznie wcześniej niż na innych rynkach, więc istnieje świetna okazja, aby przyjechać wcześniej, gdy jest dużo wolnych miejsc (a ceny są niskie). Spróbuj zarezerwować wypożyczony samochód mniej więcej w tym samym czasie, w którym rezerwujesz loty

Nie musisz wynajmować samochodu, aby pozostać w mieście takim jak Dublin i Belfast

Oba miasta są bardzo zwarte i łatwe do poruszania się pieszo.

Zobacz kolej jako opcję

Podróż pociągiem to wygodny sposób na odkrywanie Irlandii.

Wycieczki autokarowe

Istnieje również szeroka gama opcji wycieczek autobusowych, które łączą format podróży grupowych z możliwościami bardziej spersonalizowanych doświadczeń.

Spójrz na różne opcje spotkania

Ciesz się grą z różnymi lokalizacjami odbioru, ponieważ może to zmienić cenę.

Skontaktuj się z biurem podróży

Twoje biuro podróży może mieć dodatkowy dostęp do stawek lub wskazówek opartych na wcześniejszych doświadczeniach.

Zrób to małe – nie musisz rezerwować dużego samochodu w Irlandii

W rzeczywistości mały samochód jest często najlepszą opcją do odkrywania wiejskich pasów.