Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak zrobiłem rozszerzenie do Chrome, aby przekonwertować pisownię Reg US • Rejestr

Trzymając się za ręce nagrywać Swoje życie zaczęła w Londynie w 1994 roku, a dziś ma dziennikarzy i innych pracowników na całym świecie, m.in. w San Francisco, Sydney, Singapurze, Berlinie i nie tylko.

Pisał nasze Orły w ich lokalnym stylu: Amerykanie używali pisowni amerykańskiej, Brytyjczycy polegali na pisowni brytyjskiej, Australijczycy również używali pisowni brytyjskiej, a wszyscy inni robili to, co uważali za normalne. Jeśli artykuł został napisany na przykład przez zespół amerykański i zostanie opublikowany rano w Wielkiej Brytanii, pisownia jest często zmieniana na brytyjską.

W miarę dodawania kolejnych pisarzy i redaktorów na całym świecie i docierania do większej liczby osób na całym świecie – obecnie około 40 milionów unikalnych czytelników rocznie – we wszystkich strefach czasowych, ze względów logistycznych i zawodowych konieczne stało się uzgodnienie tylko jednego spójnego stylu cała strona. po, po nagrywać Podczas pandemii przenieśliśmy się z domeny .co.uk na .com, decydując się na amerykańską pisownię.

Dlaczego? Ponieważ uczciwie odzwierciedla prawdziwie globalny charakter naszych czytelników. Pisownia brytyjska może sprawić, że pojawimy się tylko w Wielkiej Brytanii. Tak, wywodzimy się z Wielkiej Brytanii, ale dziś obsługujemy jak największą liczbę pracowników technologicznych w organizacjach na całym świecie. Chcemy, aby nasz smak oświeconej i lekceważącej prasy technologicznej rozprzestrzeniał się daleko i szeroko, abyśmy mogli rzucić wyzwanie sprzedawcom, wyjaśnić, co się dzieje i ugryźć rękę, która karmi IT.

Jednak pisownia amerykańska nie jest dla wszystkich filiżanką herbaty, a przynajmniej takie wrażenie odnieśliśmy, czytając notatki skoncentrowane na cegłach, które ostatnio zostały wyrzucone przez nasze cyfrowe okna.

Jako gałązka oliwna pasjonującego segmentu naszych czytelników, preferujących King’s English, ten orzeł postanowił stworzyć rozszerzenie przeglądarki Chrome, aby zmienić słowa w artykułach publikowanych z pisowni amerykańskiej na brytyjską.

to jest nazwane Spellerizer, ponieważ byłem subtelnie głupi w nadziei oderwania się od rozległej i zatwardziałej obojętności, która jest nową normą w Internecie. Ponadto głupia nazwa przypomina, że ​​rozszerzenie nie działa dobrze. Ale hej, to nic nie kosztuje.

READ  D-Wave otwiera się na model bramkowania obliczeń kwantowych

Tłumaczenie, nawet między pisownią amerykańską i brytyjską, jest sztuką wymagającą rozważenia kontekstu. Spellerizer nie jest taki bystry. Opiera się na algorytmie brutalnego wyszukiwania i zastępowania, który nie zwraca uwagi na otaczające go słowa. Więc gdybyś zobaczył słowo „czek”, zamieniłbyś amerykańską pisownię na „czek”, nawet jeśli właściwa pisownia brytyjska w tym przypadku to „czek”.

Naprawdę, powinienem był polegać na modelu uczenia maszynowego, aby wprowadzać bardziej świadome zmiany pisowni. Ale to nie był weekendowy projekt kodowania. Zapraszam do przesyłania swoich ulepszeń za pośrednictwem GitHub.

Moja nadzieja na stworzenie Spellerizera polega na udowodnieniu, że dość łatwo jest napisać rozszerzenie przeglądarki i zachęceniu tych, którzy mają skromną wiedzę na temat JavaScript, do wypróbowania go.

Oczywiście istnieją podobnie dostępne opcje, takie jak skrypty powłoki, Perla lub Pythona do pobierania, tłumaczenia i wypluwania stron. Ale przeglądarka jest szczególnie ważną częścią oprogramowania i warto ją dostosować, jeśli lubisz pisać kod.

Spellerizer można pobrać i zainstalować z pliku sklep internetowy chrome lub od niego Repozytorium GitHub. Pierwsza opcja jest najlepszą opcją, jeśli chcesz kontynuować i otrzymywać aktualizacje – niektórzy ludzie Raport Chrome usuwa ręcznie załadowane (nieskompresowane) rozszerzenia po ponownym uruchomieniu przeglądarki Jako środek ostrożności. Jednak to nie było moje doświadczenie.

Ponieważ w Chrome Web Store nie było wcześniej rozszerzenia, możesz spodziewać się ostrzeżenia „To rozszerzenie nie jest zaufane w ulepszonym bezpiecznym przeglądaniu”. – Na chrome://extensions/page po instalacji. Google wyjaśnićW przypadku nowych programistów uzyskanie zaufania zazwyczaj zajmuje kilka miesięcy.

Spellerizer nie jest oficjalnie wspierany ani sponsorowany przez nagrywać oraz jej wydawcę, Situation Publishing, który nie gwarantuje przydatności ani funkcjonalności. Jak mówi informacja o Chrome Web Store, prawdopodobnie go nie potrzebujesz. ale jeśli tego chcesz, Jeśli naprawdę tego chceszmoi redaktorzy nie mają problemu z posiadaniem tego rozszerzenia w tej chwili.

READ  Fortnite Snap Quests – Gdzie znaleźć wszystkie kody Tover i odblokować wszystkie kosmetyki

Google Dokumentacja interfejsu API rozszerzeń Chrome Dobre miejsce do poznania dziwactw związanych z tworzeniem rozszerzenia przeglądarki. Gdy masz już podstawowe pojęcie o tym, jak główne komponenty (plik manifestu, service worker, skrypty treści i inne strony internetowe związane z rozszerzeniami) są ze sobą powiązane, warto zainstalować rozszerzenie, takie jak Przeglądarka źródła rozszerzenia Chrome (CRX) Wyświetla kod źródłowy rozszerzenia z Chrome Web Store przed pobraniem.

Możliwe jest wyświetlenie kodu źródłowego już zainstalowanego rozszerzenia, ale wymaga to nieco więcej wysiłku, ponieważ musisz znać ścieżkę do folderu rozszerzenia Chrome (chrome://version/ -> [Profile Path field]/extensions), a następnie znajdź poprawny 32-znakowy identyfikator używany jako nazwa katalogu rozszerzenia, między innymi może on istnieć.

Spellerizer jest prawdopodobnie bardziej skomplikowany niż powinien, ponieważ zdecydowałem się go zaimplementować umiędzynarodowienie – Sposób na zastąpienie ciągów tekstowych widocznych w rozszerzeniu przetłumaczonym tekstem na podstawie wybranego języka przeglądarki. The lokalizuj.js Skrypt zbiera wartości tekstowe z elementów strony HTML oznaczonych rozszerzeniem .rozszerzenie atrybut „dane-i18n” i wtedy Alternatywy tłumaczeń wyciągnięty z Wiadomości. json plik.

Rozszerzenie, napisane z v3 . oświadczeniedziała poprzez załadowanie pracownika serwisu, tło.jsi pojawia się onboarding-page.html po instalacji. Początkowo dodaje funkcję słuchacza do ikony Spellerizer, która, jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami i Przypięte do paska przeglądarkibędzie widoczny bez naciskania wyskakującego okienka Wtyczki.

Funkcja słuchacza dołączona do ikony orła Spellerizer odtwarza plik content-script.js Plik, który wykonuje większość pracy. Po kliknięciu podczas przeglądania pliku Zarejestrować strona, pobiera plik danych pisowni, spelling_data.json (zrobiony Do dyspozycji przez programistę Heiswayi Nrird na licencji MIT) i iterowano we wszystkich plikach Umowa na kopułę Struktura drzewa używana do organizowania elementów na stronie internetowej.

Moje podejście nie było szczególnie skomplikowane – od tego czasu dowiedziałem się, że istnieje znacznie bardziej zwięzły sposób na iterację węzłów DOM przy użyciu Obiekt Treewalker – Ale pętle w pętlach wykonują swoją pracę. Funkcja scanWords (wiersz 20, content-script.js) rozdziela wyświetlany tekst skojarzony z węzłami DOM na pojedyncze słowa i porównuje je z każdą z około 1700 par słów w USA i Wielkiej Brytanii. Jeśli znajdzie dopasowanie, zastępuje pisownię amerykańską pisownią brytyjską, zachowując oryginalną wielkość liter.

READ  Samsung Tab S8 może być wyposażony w ogromny ekran i gigantyczną baterię

Jeśli skrypt znajdzie jakieś słowa do zastąpienia, plakietka z kodem rozszerzenia zostanie zaktualizowana liczbą reprezentującą liczbę zastępowanych słów. Plakietka znika po kliknięciu innej karty przeglądarki. A jeśli ponownie prześlesz plik Zarejestrować strony, wszelkie wprowadzone zmiany znikają, ponieważ są one tylko po stronie klienta.

Istnieje również strona opcji, którą dodałem, aby przetestować trwałe dane za pośrednictwem lokalnego API pamięci masowej. Dostęp do niego można uzyskać, naciskając klawisz Ctrl na ikonie Spellerizera, a lista opcji zawiera jedno pole wyboru o nazwie „Pokój na świecie”.

Jak możesz sobie wyobrazić, nie ma to żadnego wpływu. Cieszyć się. ®