Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak zrobić zrzut ekranu w systemie Windows 11

Wiedza o tym, jak zrobić zrzut ekranu w systemie Windows 11, jest naprawdę przydatna do udostępniania informacji, rozwiązywania problemów lub po prostu robienia zrzutu ekranu czegoś w ulubionej grze lub programie telewizyjnym. Ale cokolwiek chcesz zrobić zrzut ekranu, istnieje kilka różnych sposobów, aby to zrobić w systemie Windows 11.

Wiele z nich będzie znanych każdemu wtajemniczonemu Jak zrobić zrzut ekranu w systemie Windows 10ale są też nowe funkcje.

Jak zrobić zrzut ekranu w systemie Windows 11 za pomocą funkcji Print Screen

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na zrobienie bezproblemowego zrzutu ekranu w systemie Windows 11 jest użycie wbudowanego skrótu klawiaturowego.

Krok 1: Naciska Klawisz Windows > Drukuj ekran. Uwaga: jeśli klawisz Print Screen ma wiele funkcji (częściej na laptopach), może być konieczne naciśnięcie FN klucz na raz.

Krok 2: Ekran powinien lekko przyciemnić, aby pokazać, że zrzut ekranu został zrobiony. Zostanie automatycznie zapisany jako pełnoekranowy obraz PNG tego, co jest na ekranie w tym czasie.

Krok 3: Iść do Ten komputer > Obrazy > Zrzuty ekranu Aby zlokalizować zrzut ekranu (zrzuty ekranu).

Jak zrobić zrzut ekranu w systemie Windows 11 za pomocą narzędzia wycinania

Snipping Tool to przekaźnik systemu Windows 10, który oferuje wszechstronny sposób robienia zrzutów ekranu w systemie Windows 11.

Krok 1: Naciska Shift > Klawisz Windows > S aby włączyć narzędzie do wycinania.

Krok 2: Pole, które pojawia się u góry okna, zawiera kilka różnych opcji:

  • Klip prostokątny: Wybierz tę opcję, a następnie za pomocą myszy narysuj prostokątną część ekranu, której chcesz zrobić zrzut ekranu.
  • darmowy wycinek: Wybierz tę opcję, a następnie użyj myszy, aby narysować dowolny kształt, aby zrobić zrzut ekranu.
  • okno klipu: Wybierz to, a następnie wybierz konkretne okno na ekranie, którego chcesz zrobić zrzut ekranu.
  • fragment pełnego ekranu: Wybierz tę opcję, aby zrobić zrzut ekranu całego ekranu bez nakładki narzędzia wycinania.

Krok 3: Gdy zrobisz zrzut ekranu, w prawym dolnym rogu pojawi się powiadomienie, które pozwala wybrać obraz i od razu go edytować, jeśli chcesz. Alternatywnie możesz znaleźć obraz w Ten komputer > Obrazy > Zrzuty ekranu.

Windows 11 Nakładka Xbox Game Bar.

Jak zrobić zrzut ekranu w systemie Windows 11 za pomocą aplikacji Xbox Game Bar

Nawet jeśli nie używasz paska gier Xbox do żadnej z jego funkcji związanych z grami, nadal jest to przydatne narzędzie do robienia zrzutów ekranu w systemie Windows 11.

Krok 1: Kliknij Klawisz Windows + G aby wyświetlić pasek gier Xbox.

Krok 2: Kliknij ikonę 8Zrzutu ekranu (aparatu) w lewym górnym rogu Pliku Jasir Okno. Alternatywnie możesz nacisnąć Klawisz Windows > Alt > Drukuj ekran.

Krok 3: Będziesz mógł znaleźć obraz w Ten komputer > Wideo > Przechwycone.

Zalecenia redaktorów
READ  Targus i Synaptics przedstawią na CES 2022 pierwszą na świecie globalną/hybrydową bazę z uwierzytelnianiem biometrycznym za pomocą wbudowanego identyfikatora linii papilarnych