Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak zatrzymać i wyłączyć aktualizacje systemu Windows 11

Aktualizacje systemu Windows 11, które firma Microsoft regularnie wysyła do Twojego systemu, mają na celu zapewnienie aktualności systemu operacyjnego. W większości są to dobre rzeczy. Ale jak wiedzą długoletni użytkownicy systemu Windows, czasami Aktualizacja może się nie udaćDlatego niektórzy wolą odłożyć aktualizacje o tydzień lub dwa, aby upewnić się, że nie wystąpią problemy z aktualizacją. Ponadto aktualizacje czasami przychodzą w nieodpowiednim czasie – na przykład, gdy jesteś w trakcie projektu z napiętym terminem.

ty Nie mogę zatrzymać aktualizacji całkowicie, ale możesz to wstrzymać. Istnieje również sposób na wyłączenie aktualizacji, ale nie jest to również trwałe. Jeśli chcesz się powstrzymać w przypadku potencjalnej usterki lub wolisz odłożyć to na tak długo, jak to możliwe, oto jak dostosować ustawienia.

Wstrzymaj aktualizacje

 • dotknij Rozpoczęła się ikonę i wybierz Ustawienia
 • Otwiera się Aktualizacja systemu Windows

Otwórz Windows Update, aby sprawdzić, czy jesteś na bieżąco.

 • Jeśli masz jakieś oczekujące aktualizacje, znajdziesz je na liście u góry. Możesz także kliknąć Plik Przycisk Sprawdź aktualizacje Aby sprawdzić, czy czekają na Ciebie jakieś aktualizacje. W przeciwnym razie zostaniesz poinformowany, że jesteś na bieżąco.
 • Tuż poniżej zobaczysz opcję wstrzymania aktualizacji. Po prawej stronie znajduje się przycisk o nazwie Pauza na tydzień To ci pozwoli.
 • Jeśli chcesz wstrzymać na dłużej niż tydzień, kliknij ten przycisk ponownie i możesz przedłużyć pauzę do trzech tygodni.
 • Jeśli chcesz ponownie uruchomić aktualizacje, zobaczysz, że przycisk, którego użyłeś do sprawdzenia aktualizacji, teraz brzmi Wznów aktualizacje. Kliknij na to.

Możesz wstrzymać aktualizacje na maksymalnie trzy tygodnie.

Możesz wstrzymać aktualizacje na maksymalnie trzy tygodnie.

 • Niestety, w przeciwieństwie do systemu Windows 10, w którym można wstrzymać aktualizacje do 35 dni, w systemie Windows 11 można uzyskać tylko te trzy tygodnie.

Ustaw czasy restartu

System Windows zwykle wymaga ponownego uruchomienia, aby zakończyć instalowanie aktualizacji — a ponieważ aktualizacja może spowodować wyłączenie komputera na czas od kilku minut do kilku godzin, w razie potrzeby można dostosować czasy ponownego uruchamiania.

 • Na ekranie Windows Update wybierz Zaawansowane opcje
 • Szukać Powiadom mnie, gdy konieczne będzie ponowne uruchomienie, aby zakończyć aktualizację i uruchom go. W ten sposób będziesz wiedział, czy nadchodzi ponowne uruchomienie, a jeśli chcesz, możesz przełożyć ponowne uruchomienie.
 • Tuż poniżej tego dotknij godziny pracy. Poszukaj menu rozwijanego po prawej stronie Dostosuj godziny pracy i wybierz albo ręcznie lub automatycznie. Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, możesz określić godziny, w których ponowne uruchomienie nie będzie miało miejsca (na przykład, jeśli jest to Twój komputer służbowy, możesz wybrać, aby nie uruchamiać się ponownie między 9:00 a 17:00). Jeśli wybierzesz tę drugą opcję, system uruchomi się ponownie, gdy nie będzie używany.

Zaawansowane opcje umożliwiają modyfikację ustawień aktualizacji.

Zaawansowane opcje umożliwiają modyfikację ustawień aktualizacji.

Wyłącz aktualizacje

Jeśli chcesz, aby aktualizacje nie pojawiały się dłużej, istnieje sposób na wyłączenie aktualizacji, które – w pewnym stopniu – działały w systemie Windows 10 i powinny również działać w systemie Windows 11. Jednak nawet w systemie Windows 10 tak się nie stało zawsze tak jest; Większość witryn zgłosiła, że ​​w końcu (zwłaszcza po ponownym uruchomieniu) aktualizacje zostały wznowione. Może to jednak dać ci trochę miejsca na oddech.

 • Użyj Win + R, aby otworzyć plik On biegnie kwadrat i typ services.msc. powodzenie tak.

Wpisz „services.msc w polu

Wpisz „services.msc” w polu Uruchom.

 • Przewiń w dół do Aktualizacja systemu Windows Kliknij go dwukrotnie.

Przewiń w dół do

Przewiń w dół do „Windows Update”

 • w Typ uruchomienia rozwijane menu, wybierz upośledzony.

ustawi

Ustawienie „Windows Update” na „Wyłączone” zatrzyma aktualizacje – na chwilę

 • Kliknij OK I uruchom ponownie komputer.

Jeśli zmienisz zdanie, możesz wykonać te czynności, aby ponownie ją włączyć. Możesz zauważyć, że możesz wybrać opcję Ręcznie lub Automatycznie. (Większość komputerów z systemem Windows jest ustawiona na tryb ręczny, co oznacza po prostu, że aktualizacja jest wyzwalana przez zdarzenie i nie następuje automatycznie po ponownym uruchomieniu).

READ  Samsung Galaxy A73 oficjalnie wyceniony w Indiach