Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak szybko pokonać przeziębienie – i jak stwierdzić, czy może to być nosicielstwo

Na początku wiosny tysiące ludzi w Surrey wciąż cierpią na wirusy związane z zimą, zwłaszcza na przeziębienie. Zwykle tylko niedogodność, pojawienie się objawów przeziębienia w obecnych okolicznościach może być szczególnie niepokojące, a pacjenci nie są pewni, czy rzeczywiście zachorowali na Covid.

a Niedawny wzrost liczby przypadków COVID-19 w całej prowincji To sprawiło, że stało się to szczególnie aktualne, ponieważ w niektórych obszarach dzienny wskaźnik infekcji przekracza 1000 osób na 100 000 mieszkańców. Ale skąd wiesz, czy masz zwykłe przeziębienie i możesz wykonywać codzienną pracę, czy też? Koronawirus choroba Czy powinienem pomyśleć o samoizolacji?

Zebraliśmy najnowsze wskazówki z NHS, czy pokonać przeziębienie tak szybko, jak to możliwe, czy też zrozumieć różnicę w objawach między przeziębieniem a Covid. Oczywiście, jeśli w końcu masz dobry powód, by sądzić, że możesz mieć to drugie, najlepszym sposobem działania jest przetestowanie, a następnie odizolowanie się, jeśli to konieczne.

Czytaj więcej: W Surrey powstanie nowy ośrodek badań klinicznych o wartości 1 miliona funtów, mający na celu walkę z chorobami i rakiem

Z Po drodze cieplejsza pogoda W ciągu najbliższych kilku dni i tygodni są nadzieje, że częstość występowania obu chorób może spaść w nadchodzących tygodniach. W międzyczasie istnieje wiele kroków, które możesz podjąć, aby zachować zdrowie swoje i innych.

Jak zmniejszyć objawy przeziębienia i przyspieszyć powrót do zdrowia

NHS zaleca następujące działania, które pomogą Ci szybciej wyzdrowieć:

Należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach dotyczących stosowania leków na kaszel i przeziębienie. Należy uważać, aby ich nie używać, jeśli zażywa się paracetamol lub ibuprofen oddzielnie. Wiele leków na przeziębienie zawiera jeden lub oba, więc możesz przypadkowo przyjąć więcej niż zalecana dawka, jeśli nie będziesz ostrożny.

Niektóre leki na kaszel i przeziębienie nie są odpowiednie dla dzieci, niemowląt i kobiet w ciąży. Na przykład, środków zmniejszających przekrwienie nie należy podawać dzieciom poniżej szóstego roku życia, a dzieci w wieku od 6 do 12 lat nie powinny przyjmować ich dłużej niż pięć dni.

READ  Strategie szczepień przeciwko COVID-19, które zmniejszają R0, mogą zapewnić większą ochronę wrażliwym grupom wiekowym

Witryna NHS twierdzi również, że „mało dowodów na to, że suplementy (takie jak witamina C, jeżówka czy czosnek) zapobiegają przeziębieniom lub przyspieszają powrót do zdrowia”. Jeśli masz wątpliwości co do najlepszego rozwiązania dla siebie, Twój farmaceuta może pomóc, nie bój się zapytać.

Poznaj różnicę między przeziębieniem a covid

Przeziębienie może być spowodowane przez wiele różnych wirusów, ale najczęściej przez coś, co nazywa się rinowirusem lub koronawirusem. Covid-19 to specyficzny rodzaj koronawirusa, który pojawił się u ludzi dopiero w grudniu 2019 r., ale istnieje wiele innych rodzajów koronawirusa, które krążą od lat i często wywołują łagodne objawy.

Wirus przeziębienia atakuje tylko nos i gardło i rzadko jest poważny. Covid-19 może również wpływać na płuca i, jak niestety widzieliśmy w ciągu ostatnich kilku lat, może być śmiertelny – szczególnie dla osób starszych, osób z wcześniejszymi chorobami lub osób nieszczepionych.

Odróżnienie może być czasami trudne, ponieważ objawy nakładają się na siebie w znacznym stopniu, zwłaszcza w przypadku rozpowszechnionego obecnie wariantu leku Omicron dla Covid. Jednak niektóre objawy są częściej związane z jedną lub drugą chorobą, więc można dobrze zorientować się, co możesz mieć.

Zgodnie z aktualnymi wytycznymi sam katar lub ból głowy nie są powodem do wykonania testu na Covid, chociaż możliwe jest, że pacjenci z Covid będą mieli te objawy. Kichanie również nie jest szczególnie powszechnym objawem Covid, więc nie jest to również powód do poddawania się testom, chyba że masz również dodatkowe objawy – ale zawsze kichaj w chusteczkę i myj ręce później.

Kaszel może być objawem zarówno przeziębienia, jak i Covid. Jeśli zauważysz, że kaszlesz dużo przez ponad godzinę lub jeśli w ciągu 24 godzin wystąpią trzy lub więcej napadów kaszlu, istnieje powód, by sądzić, że może to być związane z Covid. Jeśli masz przewlekłą chorobę, która powoduje kaszel (np. POChP), Covid może pogorszyć sytuację niż zwykle.

READ  Zawał mięśnia sercowego po krwotoku z przewodu pokarmowego prowadzi do śmierci wewnątrzszpitalnej i wykorzystania zasobów | Najnowsze wiadomości dla lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów

Wysoka temperatura (37,8°C lub wyższa) jest prawdopodobna, gdy organizm walczy z jakąkolwiek infekcją, ale rzadko zdarza się to podczas przeziębienia, więc jeśli zauważysz, że masz gorączkę, powinieneś rozważyć wykonanie testu na Covid. Jeśli masz wątpliwości, nadal warto się przetestować – pamiętaj, że zarówno testy przepływu bocznego, jak i test PCR pozostają bezpłatne do 1 kwietnia.