Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak szczepi się dwie kobiety w Stanach Zjednoczonych

Ludzie używający zlewu w Red Springs w Północnej Karolinie wkładali ćwiartki do maszyn i składali ubrania we wtorek po południu tej wiosny, kiedy Latasha Murray włamała się do drzwi.

Pamięta, jak się śmiała: „Pomyślałem: 'Czy jest tu ktoś, kto nie dostał szczepionki i chce szczepionki albo ma pytania dotyczące szczepionki?’”

Pełne pokrycie epidemii koronawirusa

Murray nie jest lekarzem, ale pracuje w branży opieki zdrowotnej jako dyrektor marketingu Robeson Health Care Corp. Organizacja zasadniczo obsługuje społeczności o niskich dochodach i zmarginalizowane, w tym jej dom w Red Springs.

To społeczność, która mocno ucierpiała przez Covid-19. Murray może policzyć aż 18 członków rodziny lub bliskich przyjaciół, którzy zmarli z powodu wirusa.

„To stało się dla mnie zbyt osobiste” – powiedziała. Postawiła sobie za cel podniesienie świadomości na temat szczepionki wśród swoich sąsiadów, „aby upewnić się, że podejmą decyzję o szczepieniu na podstawie faktów, a nie fikcji”.

Teraz, gdziekolwiek się udaje Murray – Walmart, poczta, pralnia – dostaje szczepionkę.

„Dosłownie nie możesz ze mną rozmawiać bez rozmowy o tym,” powiedziała. „Zamierzałem kupić koszulkę z napisem„ ankieterka ”.

To osobiste i emocjonalne powiązania, takie jak Murray, okazują się być siłą napędową zapylania w wielu społeczeństwach. Podczas gdy niektórzy odczuwają niepokój Teorie spiskoweWiele osób ma pytania dotyczące ujęć. Jak są zrobione? Jak to się rozwijało tak szybko? Czy strzały będą boleć?

Posłuchaj odpowiedzi z zaufanego źródła, które ma cierpliwość i czas, aby rozwiązać wszelkie obawy, które przynoszą owoce.

Mężczyzna, który był w zlewie, kiedy przybył Murray, powiedział, że chce się zaszczepić, ale się bał.

Powiedziałem: Czego się boisz? Rozmawialiśmy, a kiedy skończyłem z nim rozmawiać, powiedział: „Cóż, jestem gotowy. „

Murray, który słyszał, że w pobliskiej klinice znajdują się resztkowe dawki, które należało wykorzystać tego dnia, natychmiast zabrał mężczyznę na szczepienie.

READ  Afrykański pomór świń ponownie szybko rozprzestrzenia się w Chinach

Musiał znowu rzucić się do ataku, gdy tylko strzelił; Zostawił swoje ubrania w pralce.

Jeden strzał na raz

Udowodniono, że szczepionki Covid-19 są używane w Stanach Zjednoczonych Bezpieczny Skuteczny – zapobiega infekcjom przez więcej niż jedną osobę 90 proc.

Jednak według danych ponad 40 procent dorosłych w Stanach Zjednoczonych nie otrzymało pierwszego zastrzyku Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom. To sprawia, że ​​miliony Amerykanów są podatne na Covid-19, a wielu z nich wciąż ma pytania o to, jak dobrze działają szczepionki i czy szczepionki mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

To racjonalne pytania, na które należy odpowiedzieć szczerze i uczciwie – powiedział Brian Castucci, prezes i dyrektor operacyjny De Beaumont, fundacji non-profit zajmującej się zdrowiem publicznym. Studiował, jak skutecznie komunikować się z pacjentami.

– Prowadzisz z najważniejszymi zdaniami, jakie kiedykolwiek wypowiedziano – powiedział. To brzmi: „Rozumiem, że masz obawy, na jakie pytania mogę odpowiedzieć?”

Poświęcenie czasu na udzielenie odpowiedzi na pytania może być niezbędne nawet po zarejestrowaniu się i obecności na wizycie szczepień.

Tyreene Jeter, farmaceuta, która podaje szczepionki Covid-19 na Brooklynie w Nowym Jorku, mówi, że może łatwo zidentyfikować osoby, które boją się, są niepewne lub przepełnione nerwową energią przed otrzymaniem szczepionki Covid-19.

„Pocą się, zanim dotrą na moje miejsce” – powiedziała. „Zaczynają się odwracać.”

Ściągnij Aplikacja NBC News Aby w pełni pokryć epidemię koronawirusa

Niektórzy martwią się, że strzał będzie bolał. Wielu boi się igieł. Inni słyszeli teorie spiskowe dotyczące szczepionek, które choć wiedzą, że są nieprawdziwe, wciąż są przerażające.

Ale Jeter działa, aby złagodzić niepokój ludzi, niezależnie od przyczyny.

Powiedziała im: „Nie jestem tu, żeby„ szturchać i ruszać się ”. Mówi:„ Porozmawiaj ze mną ”.„ Jestem tutaj, aby pomóc ”. Siedzi z ludźmi tak długo, jak potrzebują odpowiedzi na wszystkie pytania .

READ  Kosmos: około 40 000 000 000 000 000 000 czarnych dziur stanowi 1% obserwowalnego wszechświata

„Zanim skończę się z nimi rozprawiać, mówią: 'Czy mogę przyjść do ciebie po drugie zdjęcie? – A ja na pewno!

„Radziłem sobie z czyimś lękiem, traumą i fobią i dosłownie odwróciłem ich od siebie za jednym razem” – powiedział Jeter. „Czuję się jak superbohater”.

Chociaż odpowiadanie na pytania i omawianie wątpliwości wymaga czasu, zarówno Jeter, jak i Murray odkryli, że jest to najlepszy sposób na ułatwienie ludziom radzenia sobie. SzczepieniaJedna osoba na raz.

Spokojna obecność Murray odegrała ważną rolę w tym, że członkowie jej społeczności dzwonili do niej dzień i noc, prosząc ją, aby poszła z nimi na randkę i trzymała ich za ręce.

– Spotkasz się tam ze mną? Murray powiedział, że pytają, a oni zawsze odpowiadają bezbłędnie: „Tak, będę tam. Jestem w drodze”.

Podążać NBC Health Na Świergot & Serwis społecznościowy Facebook.